3. HNL središte - 28. kolo Trnje – Samobor 2:2 (0:2)

Trnje – Samobor 2:2 (0:2)

ZAGREB – Igralište Trnja

Sudac: Čužić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Delač i Golub

Strijelci: 0:1 Ivkovčić(21), 0:2 Brujić(33), 1:2 Tadić(57 – 11m), 2:2 Trbuljak(90)

TRNJE: Sušin, Eterović (od 63. Trbuljak), Rihtar, Vidović, Azinović, Vukadin, Herek, Žugaj, Tadić, Kanjuh, Slatina (od 77. Šimara)

Trener: Srećko Lušić

SAMOBOR: Ilić, Ćuk, Grgečić, Kostanjski, Ivkovčić, Hasan, Štefković (od 67. Ma. Vitko), Guliš, Brdarić, Brujić (od 90. Ahlin), Regović (od 82. Beljak)

Crveni karton: Miroslav Vitko(76)

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Ponovno su Samoborci, kao i prije dva kola, upropastili sve što su stvarali tijekom 90 minuta. Doduše konačni rezultat je malo bolji nego onaj protiv Španskog jer je osvojen bod, ali ostaje žal za ispuštena 2. Prvih pola sata gosti puno bolja momačad pa dolaze do prednosti 0:2. Prvi pogodak u 21. postigao je Ivkovčić, iskupivši se za pogrešku u prošlom kolu, da bi desetak minuta kasnije na 0:2 povisio kapetan Brujić. Domaćini nadu hvataju u 57. kad sa bijele točke precizno pogađa Tadić, a u 90. na 2:2 poravnava Trbuljak uskrativši potpuno slavlje igračima iz Hebrangove ulice.

Nakon 28. kola vodi Maksimir s 56 bodova, druga je Bistra s 55, dok je Samobor na dvanaestom mjestu s 30 bodova.

Samoborci trijumfirali na Trgu bana Josipa Jelačića

KOŠARKA - Izvanredna obrana i još bolji napad

Ekipa CRO–RIS, sastavljena od igrača kadetske ekipe Košarkaškog kluba Samobor, u sastavu Sven Golić, Kristijan Osonjački, Marko Matijaščić i Fran Došen osvojila je turnir Noćni hakl u kategoriji osnovnih škola.

Veliko finale odigrano je u nedjelju, 18. svibnja, u Zagrebu na Trgu bana Josipa Jelačića.

Ekipa CRO-RIS (pobjednici zapadne konferencije) je u finalu pobijedila ekipu MAST (pobjednike istočne konferencije), rezultatom 15:6, uz izvanrednu igru u obrani i još boljim napadom.

MLAĐI KADETI – PRIJATELJSKA Samobor – Stari Grad 73:31 (8:10, 18:5, 12:8, 35:8)

KOŠARKA - Gosti ipak preumorni

MLAĐI KADETI – PRIJATELJSKA
Samobor – Stari Grad  73:31 (8:10, 18:5, 12:8, 35:8)

SAMOBOR: Grubešić 8, Golić 8, Antolović 4, Jelić 13, Kupres A. 2, Kupres D. 14, Šaban 14, Kontak, Tukulj 2, Knezović 8; Trener: Mirko Mandalinić

STARI GRAD: Škarpa 2, Lončar 6, Šepić 9, Miljak 2, Jakas, Stančić 3, Šimić, Kovačević, Beratović 2, Petričević, Kulić 2, Carić 5, Sanseović

Mlađi kadeti Samobora odigrali su prijateljsku utakmicu s košarkašima prijateljima iz Starog Grada na otoku Hvaru, u kojoj su pobijedili s rezultatom 73:31. Gosti su iznenadili Samoborce dobrom igrom na početku i vodstvom od 8:10 krajem prve četvrtine. Međutim, Samoborcima se igra iz četvrtine u četvrtinu diže na sve višu razinu, koju gosti, umorni od puta, sve slabije prate, tako da Samoborci na kraju dolaze do uvjerljive pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Kupres Dominik i Šaban, oba s po 14, te Jelić s 13 koševa. Kod Hvarana najučinkovitiji je bio Šepić s 9 koševa.