Hrvatski karate savez i Karate klub Samobor organiziraju doček europske prvakinje Ane Lenard

Večeras u 11 sati pozdravite šampionku!

Hrvatski karate savez i Karate klub Samobor pozivaju sve koji žele osobno dočekati europsku prvakinju Anu Lenard i ostale osvajače medalja hrvatske karate selekcije te im čestitati i stisnuti ruku, da dođu večeras u 23 sata na Trg sportova 11 - Dom sportova u Zagrebu.

2. pozivni turnir - TOP 12

STOLNI TENIS - Zara Ilić pobjednica!

U subotu, 3. svibnja, u Zagrebu je odigran 2. pozivni turnir - TOP 12 za najmlađe kadetkinje u stolnom tenisu.

U konkurenciji najboljih dvanaest najmlađih kadetkinja Hrvatske Zara Ilić je osvojila prvo mjesto. U Mihovljanima se igrao isti turnir za najmlađe kadete, na kojem je Filip Golubić bio treći, a Petar Znika sedmi.

Za tjedan dana u Varaždinu se igra Prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete, a za dva tjedna legendarni 61. Zagi-ping.

K.Z.

Uspješan nastup samoborskih karateka u Austriji na Euro Cupu 2014.

KARATE - Sedam medalja za Samoborce

U subotu, 3. svibnja, u austrijskom gradiću Mittersilu održan je jaki međunarodni turnir EURO CUP 2014. na kojem je sudjelovalo 630 natjecatelja iz 72 kluba iz 16 zemalja (Austrija, BiH, Slovenija, Češka, Slovačka, Njemačka, Egipat, Makedonija, Srbija, Mađarska, Nepal, Nizozemska, Wales, Švicarska, Rusija i Hrvatska).

Svoju međunarodnu vrijednost su na ovom turniru potvrdili i mladi Karate kluba Samobor, koji su nastupili sa sedmero mladih sportaša.

Najuspješniji je u Austriji bio kata tim u sastavu Fran Trošelj, Dino Šimunec i Kruno Fadljević, koji je nastupio u konkurenciji dječaka do 14 godina i osvojio odlično drugo mjesto, dok je nabolji pojedinac bio Dino Šimunec, koji je osvojio srebrno odličje u borbama učenika do 12 godina do 37 kg. Dino je bio uspješan i u konkurenciji kata u kojoj se okitio broncom u istoj uzrasnoj kategoriji.

Brončano odličje su za sebe i svoj klub osvojili Kruno Fadljević (kate do 14 godina), Kaja Budič (juniorke borbe preko 59 kg), Zrinka Pezer (mlađe seniorke do 53 kg) te Zrin Pezer (mlađi seniori do 68 kg).

Potrebno je spomenuti i Daria Szela, koji je nesretno diskvalificiran u borbama učenika radi prejakog udarca.

Bilo je to još jedno odlično međnarodno iskustvo mladih Karate kluba Samobor, od kojih se u budućnosti očekuje blistava sportska karijera.

Velik uspjeh Samoborke Ane Lenard na EP u karateu

Zlato iz Finske stiglo u Samobor!

Izvanredna je vijest stigla iz finskog Tamperea, gdje je održano Europsko prvenstvu u karateu. Samoborka Ana Lenard okitila se zlatnom medaljom, pobijedivši u finalu srpsku predstavnicu Sanju Cvrkotu.

Finale u kategoriji do 61 kilograma Ana Lenard izborila je u četvrtak, nakon što je redom bila uspješnija od predstavnice Bjelorusije Sadovskaje te identičnim 2:0 rezultatom i od Norvežanke Marije Roll.

Četvrtfinalna borba bila je nešto zahtjevnija, pa je tako Marija Sušec iz susjedne Bosne i Hercegovine svladana s 1:0.

Posljednja u nizu koja je morala čestitati Ani bila je Ukrajinka Anita Serogin (2:1).

U najvažnijoj borbi na EP-u Lenard je s 3:1 bila bolja od Sanje Cvrkote.

Broncom se okitila i ženska reprezentacija u borbama, u sastavu Azra Saleš, Ana Marija Bujas-Čelan, Tubić i Lenard, osvojivši jedinu medalju koja im je nedostajala u kolekciji odličja s prvenstava Starog kontinenta.