Ana Lenard u finalu seniorskog Prvenstva Europe u karateu

Najveći uspjeh samoborskog sporta

Danas je veliki dan za samoborski sport i Karate klub Samobor, a da se međunarodni Praznik rada pretvori u dan kada se dogodio najveći uspjeh samoborskog sporta pobrinula se naša reprezentativka, najbolja samoborska sportašica Ana Lenard.

Ana je prvog natjecateljskog dana 49. seniorskog Prvenstva Europe u finskom Tampereu nakon četiri fenomenalne pobjede ušla u finale Prvenstva Europe u kategoriji do 61 kg.

U prvom kolu bolja je bila od Bjeloruskinje Viktorye Sadovskaye (2:0), u drugom kolu je nadvisila neugodnu Norvežanku Mariu Roll (2:0), a u trećem kolu je vrlo teško pobijedila bosansko-hercegovačku predstavnicu Mariju Sušac (1:0).

U polufinalnom srazu protiv do tada aktualne europske prvakinje Ukrajinke Anite Serogine Ana pokazuje sigurnost i nadmoć te pobjedom 2:1 ulazi u finale.

U finalu će se susresti s predstavnicom Srbije Sanjom Cvrkutom, a taj finalni susret je na rasporedu u subotu, 3. svibnja u podne.

2. HRL Zapad - 21. kolo Dubovac - Rudar 33:40 (15:20)

RUKOMET - Nastavili pobjednički niz

2. HRL Zapad - 21. kolo
Dubovac - Rudar  33:40 (15:20)

Iako oslabljeni izostankom Josipa Štajnklera, Sandra Šujstera, Petra Fresla i Filipa Skendrovića, te sa samo deset igrača u zapisniku, Rudari su odgovorno odradili posljednje drugoligaško gostovanje i ostvarili zasluženu pobjedu rezultatom 40:33.

U utakmici bez rezultatskog značaja Rudari su pristupom i odnosom opravdali naslov prvaka. Nakon uvodnih 10-ak minuta imaju prednost 7:1, a domaćini, koji su još imali teoretske šanse za opstanak u drugoligaškom društvu, kao da su izgubili volju da pokušaju iznenaditi oslabljene prvake. Ostvarenu prednost sa početka utakmice "rudari" su održavali tijekom cijele utakmice a u nekoliko navrata ona je iznosila i 9 pogodaka razlike.

Veselje i dobro raspoloženje u redovima Rudara nakon osvajanja titule prvaka 2. HRL Zapad poremetila je teža ozljeda Josipa Štajnklera. Ponajboljem igraču Rudara stradala je potkoljenična kost i za njenu sanaciju neophodan je operativni zahvat. Josipu želimo brz i uspješan opravak te što skoriji povratak na rukometni teren, a nadamo se da će biti s ekipom u subotu na službenoj proslavi naslova prvaka.

U posljednjem kolu Rudari na domaćem parketu dočekuju ekipu Pećina iz Rijeke, koja se je već oprostila od drugoligaškog statusa. Bit će to prilika da se u revijalnoj utakmici pred svojim navijačima i službeno proslavi titula prvaka 2. HRL Zapad. Utakmica Rudar - Pećine igra se u subotu 3. svibnja, u 18 sati.

Pozivamo sve navijače i prijatelje rukometa da uveličaju proslavu, a nakon utakmice organizirano je zajedničko druženje uz tamburaše.

1. županijska liga zapad – 23. kolo

NOGOMET - Pobjeda Novaka, poraz Tigrova

Mladost (KS) - Novaki 1:3 (0:1)

Dva komada Vlašića

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Žiljak (oba iz Zaprešića) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 0:1 Matijaščić(33), 0:2 Vlašić(57), 1:2 Bušić(60), 1:3 Vlašić(80)

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, Kelečić, Blažinčić, Sirovica, N. Budiščak (od 46. I. Jakšić), Kegljević, Bušić, M. Jakšić, Stunja, Gugec, Botički

NOVAKI: Divković, Fabek, Horvat, Janjić (od 75. Barbarić), Šicl (od 85. Kozić), Gestić (od 90. Žugec), Alitović (od 81. Barač), Rasi (od 62. Brajković), Matijaščić, Mataušić, Vlašić

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Novaki)

Domaćini su se predstavili u dobrom svijetlu, ali s nedorečenostima u završnici nisu mogli ni do boda protiv raspoloženih Novaka. Nakon tri propuštene prilike domaćih igrača, Matijaščić u 33. koristi slabo ispucavanje obrane i pogađa za 0:1. U 57. Vlašić postiže novi gol za momačad Ferde Kamenčića, no samo tri minute kasnije Bušić vraća neizvjesnost u meč odmjerenim udarcem s vrha 16 - erca. Nakon dvije poluprilike domaćina koje se mogle (ali nisu) rezultirati izjednačenjem, Vlašić u 80. svojim drugim golom usmjerava sve bodove put Novaka.

Tigar Rakitje – Bregana 0:4 (0:2)

Tigrovi se pogubili

Sudac: Kurtović (Zagreb)

Pomoćnici: Zajec i Jukić (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Stanec(7), 0:2 I. Runtas(43), 0:3 Erceg(78), 0:4 Biondić(84)

TIGAR RAKITJE: F. Dorotić, Hlevnjak, Pavlović, Bungić, Čleković (od 46. Petričko), Sinković, Petković, Brekalo (od 68. Čabraja), Ačkar, Mikulinec, Marković

Trener: Krešimir Barun

BREGANA: Štibić, D. Stanec (od 80. Biondić), Kasalo, P. Runtas, Tančak, Škacan, Erceg, I. Runtas (od 77. Ćosić), Župančić (od 70. Matijaščić), Ivandić, Celizić (od 56. M. Stanec)

Igrač utakmice: Borna Erceg (Bregana)

Ozljedama oslabljeni domaćin nije mogao zaustaviti zahuktalu Breganu (četvrta pobjeda u nizu) koja je s laganih 0:4 protutnjala kroz Rakitje. Već u 7. Stanec postiže prvi gol za Kovačićeve izabranike, a na 0:2 malo prije odmora povisuje Ivan Runtas. Za domaćine je skor na poluvremenu magao biti kud i kamo gori da u nekoliko navrata čuda na svojim vratima nije radio Dorotić. Domaćini su se u nastavku malo trgnuli, ali jedina akcija vrijedna spomena završila je na prečki (Ačkar). Raspoloženi gosti pred završetak susreta još malo pojačavaju tempo i s nova 2 gola (Erceg i Biondić) upisuju uvjerljiv trobod.

Zrinski – Sava (D) 2:2 (1:0)

Na kraju najpravednije

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Solenički (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Drkulec (Donja Purgarija) i Pirša (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Draclin(45), 1:1 Šoštarić(71), 2:1 Cingulin(81 – ag), 2:2 Jagustović(83)

ZRINSKI: Jalžabetić, Oslaković (od 57. Kordić), Prelec, Vučenik, T. Vrančić, Brdarić, Horvat (od 50. Blažević), Povh, Draclin (od 89. Matijević), Sporiš, Sodič (od 90. Radovanović)

SAVA DRENJE: Cingulin, Preskar, Žauhar, Gotal, Šoštarić, Jagustović, Vrhovski, Posavec, Georgijev (od 60. Braje), Ištuk, Đurđević

Trener: Miroslav Šorgić

Crveni karton: Žauhar(70), Šorgić(90)

Igrač utakmice: Renato Sporiš (Zrinski)

Ni dva puta minimalno vodstvo ni brojčana nadmoć nije bila dovoljna prednost igračima Zrinskog da upišu pobjedu. Prvi dio zanimljive utakmice obilovao je prigodama koje su samo zahvaljujući potpunoj nepreciznosti igrača u matnim situacija poštedile vratare odlaska u mrežu. Jedini zgoditak postigao je Draclin u 45. minuti iskupivši se tako za 2 velika promašaja koja se su dogodila nekoliko minuta ranije. Gosti nisu mogli izjednačiti s 11 igrača, ali jesu s 10: u 70. „pocrvenio“ je Žauhar, a samo minutu kasnije u listu strijelaca upisao se Šoštarić. Gruba greška gostujućeg vratara Cingulina u 81. dovodi domaćine ponovno u minimalnu prednost, no oni ni to ne uspjevaju sačuvati pa dvije minute kasnije stvari na početak vraća Jagustović. Do kraja susreta vrijedi zabilježiti novi crveni karton (Šorgić) pa kraj susreta Drenjani dočekuju s 9 igrača.

Nakon 23. kola vodi Sutla sa 61 bodom, druga je Pušća sa 49, Novaki su peti sa 41 bodom, Bregana je šesta s 37, Tigar Rakitje je jedanaesto s 26, dok Zrinski na četrnaestom mjestu s 19 bodova.