11. međunarodni turnir Cup Tada – Rijeka, 13. travnja

KARATE - Dvije bronce stigle u Samobor

U dvorani Mladosti na riječkom Trsatu 13. je travnja održan 11. međunarodni turnir Cup Tada. Turnir je ove godine bio osiromašen nastupom velikog broja hrvatskih natjecatelja, jer je dan prije održano Prvenstvo Hrvatske u katama za mlađe uzraste pa svi oni koji rade i kate uz borbe nisu došli u Rijeku.

Usprkos tome na natjecanju se okupilo 550 natjecatelja iz 5 država, a većina ih je bila iz Italije i Austrije pa je turnir samim njihovim prisustvom bio izuzetno kvalitetan.

Samoborski karatisti su zabilježili solidan nastup te su osvojene dvije brončane medalje i tri plasmana na peto mjesto.

Bronce su osvojile u kategoriji učenica do 36 kg Magdalena Šuflaj, a u kategoriji mlađih kadetkinja do 50 kg svoju prvu medalju osvojila je Klaudija Mijić. Klaudiji će ova medalja sigurno biti poticaj za dalje, jer joj je ovo bio tek drugi nastup u nedavno započetoj sportskoj karijeri.

U mečevima za odličja poraženi su Paula Šogorić, Katarina Kiseljak i Nika Medved.

Petar Jednar i Domagoj Žaja ubilježili su poraze, ali svejedno nisu razočarali svojim nastupom.

1. županijska liga zapad – 21. kolo

NOGOMET - Bregana i Tigrovi pobjednički

Sutla - Novaki 4:1 (3:0)

Derbi domaćinu

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Kramarić (Jastrebarsko) i Pirša (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Šikač(11), 2:0 Gajser(14), 3:0 Šikač(31), 4:0 Šintić(79), 4:1 Letinčić(90)

SUTLA: Lukić, Dvoranić (od 70. Olovec), Bršec (od 78. Štih), Šeničnjak, Smolčić, Marković, Leskovar, Šintić, Gajser, Šarušić (od 85. Banovac), Šikač

Trener: Tomislav Žitković

NOVAKI: Divković, Fabek, Horvat (od 62. Žugec), Janjić, Šicl, Brajković (od 62. Letinčić), Rasi, Alitović, Matijaščić, Mataušić, Vlašić

Igrač utakmice: Mladen Šikač (Sutla)

Derbi kola ponudio je solidan nogomet i slavlje prvoplasirane momčadi lige rezultatom 4:1. Gosti su prijetili u prvih 15 minuta (oba puta Vlašić) da bi ostatak susreta pripao raspoloženijem domaćinu. Već nakon pola sata igre igrači Sutle postigli su tri gola i na odmor otišli s nedostižnom prednošću. Nastavak je donio još jedan gol u mreži Divkovića (strijelci 2 puta Šikač, po jednom Gajser i Šintić), a počasni gol za Novake postigao je Letinčić u sudačkoj nadoknadi.

Tigar Rakitje – Jaska 6:0 (4:0)

Rastrgali ih tigrovi

Sudac: Šimunović (Odra)

Pomoćnici: Rožić (Buševec) i Piličić (Velika Mlaka)

Strijelci: 1:0 Petković(5), 2:0 Borić(15), 3:0 Hlevnjak(18 – 11m), 4:0 Borić(32), 5:0 Mišić(66), 6:0 Bungić(86)

RAKITJE: Čičak, Hlevnjak, M. Barun, Borić (od 60. Mišić), pavić, Bungić, Martić, Petković, Ačkar (od 65. B. Sinković), Mikulinec (od 70. G. Dorotić), Marković (od 75. Sinković)

Trener: Krešimir Barun

JASKA: Povrženić, Štetić, Škiljan Lončarić, Ivančić, Sablić, Kopić, Kaurić (od 40. Martinović), Vlašić, Cuković, Šoić (od 30. Kuzmanović)

Trener: Nino Sablić

Igrač utakmice: Hrvoje Petković (Tigar Rakitje)

Posljednjeplasirana Jaska loše se provela na gostovanju u Rakitju. Igrači trenera Krešimira Baruna lakoćom su tucetom golova osvojili nova tri boda s kojima su poskočili za jedno mjesto pa su tako deseto zamijenili s devetim. Mreža gosta se prvi put zatresla u 5. minuti (Petković), da bi Borić i Hlevnjak nakon 20 – ak minuta igre odveli prednost Tigra u nedostižne vode. Borić sa svojim drugim golom do odmora diže na 4:0, a u nastavku se se još u listu strijelaca upisali i Mišić te Bungić.

Zrinski – Bregana 1:2 (1:1)

Bregana nastavila niz

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Lacković (Jablanovec)

Pomoćnici: Zajec i Žiljak (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Stanec(22), 1:1 Sporiš(35), 1:2 Ovčarić(85)

ZRINSKI: Jalžabetić, D. Vrančić, Vučenik, Prelec, T. Vrančić, Žagar (od 55. Baltić), M. Horvat, Povh, Blažević, Sporiš, Kordić (od 55. Brdarić)

BREGANA: Štibić, Lehpamer, Stanec (od 86. Biondić), Kasalo ,P. Runtas, Tančak (od 65. Ćosić), Škacan (od 85. Grgat), Erceg, Ovčarić, Župančić (od 70. I. Runtas), Ivandić (od 77. Matijaščić)

Igrač utakmice: Sebastijan Ovčarić (Bregana)

Obje momčadi nastavile su učinak iz prošlog kola: Bregana je ušla u pobjednički niz drugom proljetnom pobjedom, dok je Zrinski ponovno minimalno poražen. Prvih 45 završeno je rezultatom 1:1. Poveli su gosti na polovici prvog dijela: Župančić je sjajno petom gurnuo u šansu Staneca, a ovaj lakoćom matira Jalžabetića. Desetak minuta kasnije izjednačenje u režiji Sporiša koji neobranjivo odapinje s ruba 16 metara. Drugi dio puno siromašniji igrom i s jednim golom manje: u 85. obrana domaćina griješi i poklanja loptu Ovčariću koji ne u izglednom prilici ne griješi pa svi bodovi odlaze put Bregane.

Nakon 21. kola vodi Sutla s 57 bodova, druga je Pušća sa 46, Novaki su peti s 35 bodova, Bregana je sedma s 32, Tigar Rakitje je deveto s 26, dok Zrinski na četrnaestom mjestu sa 18 bodova.