2.HRL ZAPAD 19. kolo Mladi Rudar - Rudar 18:24 (6:13)

RUKOMET - Pobjeda u Labinu

2.HRL ZAPAD 19. kolo
Mladi Rudar - Rudar 18:24 (6:13)

Rukometaši Rudara uspješno su prebrodili najteže gostovanje u proljetnom dijelu natjecanja, pobjedivši u Labinu ekipu domaćina Mladi Rudar rezultatom 24:18, poluvrijeme 13:6. Gostovanje u Labinu za sve ekipe predstavlja izazov zbog "vrućeg terena" i atmosfere na tribinama pa osvajanje bodova u takvim okolnostima predstavlja mali podvig. Naravno, ni ovaj puta nije bilo drukčije. Domaćini odlučni da "skinu skalp" vodećima na prvenstvenoj ljestvici nisu prezali ni od preoštrih startova pa je tako Erik Fresl već u 35. sekundi utakmice morao zatražiti liječničku pomoć nakon jednog "bezazlenog" starta domaćeg igrača. Rukometaši Rudara nisu se prepali goropadnih domaćina i odličnom igrom u obrani i napadu ostvaruju vodstvo 8:2, čime gase ambicije domaćih igrača. Na poluvremenu Rudari imaju visoku i zasluženu prednost od 7 pogodaka razlike - 13:6. U nastavku domaćini nastavljaju s grubom igrom, ali Rudari ne nasjedaju na provokacije i nastavljaju s dobrom igrom iz prvog poluvremena te uspješno čuvaju stečenu prednost. Uporni domaćini sredinom drugog poluvremena uspijevaju doći na samo tri pogotka zaostatka, ali je to sve što su na ovoj utakmici uspjeli učiniti. Predvođeni odličnim Josipom Štajnklerom i Lukom Bumbakom, naši igrači mirno privode kraju ovu za njih izuzetno bitnu utakmicu. U redovima Rudara nije bilo slabog pojedinca i svi igrači su dali svoj udio u ovoj značajnoj pobjedi. Nakon uspješnog gostovanja u Labinu, Rudari s tri boda prednosti mogu mirno čekati utakmicu sa ZG Dubravom, koja može odlučiti o prvaku 2. HRL Zapad.

RUDAR: A. Guliš, T. Fabeković, F. Skendrović 1, M. Štajnkler , S. Šujster 4, D. Trčak 1, Z. Fabeković, P. Fresl, T. Brnas , J. Štajnkler 10, A. Trčak 3, E. Fresl 4, Z. Đikić 1, L. Bumbak.

Drugoplasirana ZG Dubrava kao domaćin je pobijedila ekipu Rovinja rezultatom 29:27 i uz ekipu Rudara jedina je ostala u utrci za prvo mjesto.

Nakon odigranih 19. kola Rudar zauzima vrh prvenstvene ljestvice s 34 boda, ispred ZG Dubrave s 31 osvojenim bodom te ekipe Metalca s 28 osvojenih bodova.

U sljedećem, 20. kolu, Rudari u derbiju ugošćuju drugoplasiranu ZG Dubravu i u slučaju pobjede mogu slaviti naslov prvaka 2. HRL Zapad i plasman u 1. HRL. Utakmica Rudar - ZG Dubrava na rasporedu je u subotu, 12. travnja, s početkom u 19,30.

M.G.

3. HNL središte - 21. kolo Maksimir – Samobor 4:0 (2:0)

NOGOMET - Domaći ih "izdominirali"

3. HNL središte - 21. kolo
Maksimir – Samobor 4:0 (2:0)

ZAGREB – Igralište na Oboju

Sudac: Miličević

Pomoćnici: Hendak i Piličić (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 M. Čakarun(37), 2:0 M. Čakarun(39), 3:0 Vukić(48), 4:0 Mislimi(88)

MAKSIMIR: Vidaković, Lovaković, Mislimmi, L. Čakarun, Kraljević, Opardija (od 77. Perić), Vukić, Majcenić, M. Čakarun, Božić, Ro Woon (od 72. Stojić)

Trener: Davor Matić

SAMOBOR: Ilić, Horvat, Vrančić (od 66. Šoštarić), Ivković, Kostanjski, Grgečić, Žaja (od 46. Škvorc), Guliš, Štefković (od 55. Hasan), Brujić, Brdarić

Igrač utakmice: Matija Čakarun (Maksmir)

Bez prevelih očekivanja Samoborci su otišli put Oboja, na noge vodećoj momčadi lige. Domaćini su se tako i postavili na terenu, dominirali od početka, pa dočekali razdoblje pred odmor u kojem su riješili pitanje pobjednika. U 37. minuti, kao i ponovno dvije minute kasnije, Čakarun je precizno poentirao odvevši svoju momčad do sigurne prednosti. Nastavak je ponudio još 2 gola u mreži Ilića za konačnih 4:0. Samoboru u sljedećem kolu stiže protivnik po mjeri, Udarnik iz Kurilovca, kojeg pobjedom mogu preteći na tablici i tako vratiti u ovom kolu izgubljeno 12. mjesto.

Nakon 21. kola vodi Maksimir s 50 bodova, drugo je Dugo Selo s 46, dok je Samobor na trinaestom mjestu sa 17 bodova.