Na 15. Memorijalnom turniru poginulim bojovnicima Grada Zagreba, Samoborci osvojili deset medalja

KARATE - Tri zlata stigla u Samobor

Karate klub Stijena i Udruga dragovoljaca hrvatskih obrambenih snaga Grada Zagreba organizirali su 15. Karate memorijal Zagreb u čast i sjećanje na poginule bojovnike Grada Zagreba.

Turnir je okupio malo manje od 500 mladih natjecateljki i natjecatelja iz 58 klubova cijele Hrvatske, a među inima je sudjelovalo i devetero mladih karateka Karate kluba Samobor, od kojih je petero njih stalo na pobjedničko postolje.

Najuspješnija je bila Magdalena Šuflaj, koja se okitila zlatnim odličjem u konkurenciji učenica do 36 kg.

Korak do zlata bila joj je kolegica Paula Šogorić u konkurenciji učenica do 40 kg te ponovila drugo mjesto s nedavno održanog Prvenstva Hrvatske.

Ponovno je odličan bio Leon Henč u konkurenciji mlađih kadeta do 57 kg, izgubivši tek finalnu borbu tzv. sudačkim preglasavanjem nakon neodlučenog ishoda u regularnom dijelu borbe.

Brončanom medaljom su se okitili mlađa kadetkinja Helena Škreb (kategorija do 45 kg) i kadet Luka Peles (kategorija do 63 kg). I Helena i Luka su dugo "postili" od trofeja pa im je ova medalja dobro došla da povrate vjeru u sebe i svoju kvalitetu.

Još su nastupili debitantica Klaudija Mijić, Petar Jednar, Domagoj Žaja i Katarina Kiseljak, koji ovaj puta nisu imali sreće osvojiti neko od odličja, ali su pokazali dobar potencijal.

Pet medalja za Karate klub Bregana

Na turniru je nastupilo pet članova Karate kluba Bregana koji su odličnim borbama osvojili dvije zlatne i tri srebrne medalje.

Paula Andričević je bila najuspješnija u kategoriji juniorki do 53 kg, dok je Domagoj Žabčić pobijedio u kategoriji mlađih kadeta do 48 kg.

Srebrne medalje su osvojile mlađe kadetkinje Iva Pejić i Elena Bratanić te juniorka Marina Bratanić.