NOGOMET - Porazi Zrinskog, Tigrova i Bregane

Pomoćnici: Vujčec (Klinča sela) i Pirša (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Kasalo(35), 1:1 Andabak(55 - ag), 1:2 Đurđević(72)

BREGANA: Štibić, Mat. Stanec (od 58. Celizić), Andabak, Škvorc, D. Stanec, Kasalo (od 77. Runtas), Ćosić, Tančak (od 58. Škacan), Ovčarić, Župančić (od 85. Erceg), Ivandić (od 88. Lehpamer)

SAVA DRENJE: Cingulin, Preskar, Žauhar, Gotal, Jagustović, N. Cingulin (od 65. Ujević), Vrhovski, Dugandžić, Ištuk, Posavec, Đurđević

Trener: Miroslav Šorgić

Igrač utakmice: Pero Đurđević (Sava)

I treći nastup Bregane nakon zimskog predaha nije rezultirao prvim bodom. U prvih pola sata obje momčadi propuštaju po jednu priliku pred tuđim vratima da bi 35. Bregana došla u prednost. Kasalo je iskoristio nepažnju obrane i rutinirano pospremio loptu iza leđa Cingulina. Breganin „put prema dole“ počinje u 55. kad Andabak loše reagira glavom i greškom šalje loptu iza leđa svog vratara. Konačni preokret u 72. minuti – Đurđević je najbrži na jednoj „ničijoj“ lopti i neumoljivo trese mrežu za nove brige na domaćoj klupi.

Novaki - Krašić 2:2 (1:1)

Ipak samo bod

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Jakovina (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Žiljak (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Gestić(22), 1:1 J. Tukić(36 – 11m), 1:2 Prstac(55), 2:2 M. Vlašić(59 – 1m)

NOVAKI: Divković, Čakanić (od 68. Šicl), Horvat, Gestić, Janjić, Fabek, Alitović (od 86. Brajković), Rasi (od 73. Letinčić), Matijaščić, Mataušić, Vlašić

KRAŠIĆ: Šimatić, F. Penić, D. Tukić, K. Penić (od 67. Vrbetić), Šimecki, Golub, J. Tukić, Petković, Tuček (od 77. M. Novosel), Prstac, K. Novosel

Trener: Mijo Novosel

Igrač utakmice: Bruno Alitović (Novaki)

Samo bod za Novake u susretu u kojem su domaćini očekivali sva tri. Jedan od razloga za to je i momčad iz Krašića koja je prikazanom igrom zaslužila bod. Počelo je očekivano, Gestić u 22. završava lijepu akciju udarcem za 1:0. Gosti do odmora s kreča poništavaju rezultatski minus (Tukić u 36. minuti) da bi nastavak donio preokret – već u 55. Prstac je strijelac za 1:2. No, samo četiri minuta kasnije sudac Jakovina ponovno pokazuje na bijelu točku, ovoga puta za domaćina, pa Vlašić sigurno pogađa za podjelu bodova.

Sutla – Tigar Rakitje 3:0 (1:0)

Tigrovi se utopli u Sutli

BRDOVEC – Igralište BSK - a

Sudac: Solenički

Pomoćnici: Kramarić i Golub (svi iz Jastrebarskog)

Strijelci: 1:0 Ivanković(15), 2:0 Šikač(55), 3:0 Maričević(70)

SUTLA: Lukić, Ivanković, Bršec (od 67. Maričević), Smolčić, Marković, Hruševar, Leskovar, Šintić (od 67. Boranić), Banovac (od 60. Tomljenović), Olovec, Šikač

Trener: Tomislav Žitković

TIGAR RAKITJE: F. Dorotić, Hlevnjak, Pavlović, M. Barun, K. Barun (od 43. Brekalo), Borić, Josipović, Vukas, Baksa, Petrović, Mikulin

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Martin Šimčić (Sutla)

Sutla i dalje nastavlja s pobjedničkim navikama, ni igrači Borislava Perice nisu mogli ništa napraviti razigranoj momčadi Sutle. Mreža Rakitja je mirovala samo 15 minuta kada iz skraćenog kornera za 1:0 pogađa Ivanković. Do poluvremena još nekoliko izglednih prilika domaćina, ali okvir vrata Dorotića spašava od novih nevolja. U nastavku još su se u listu strijelaca upisali Šikač i Maričević zaokruživši konačan rezultat na 3:0.

Pušća – Zrinski 2:1 (1:1)

Šimunić za pobjedu domaćih

DONJA PUŠĆA – SRC Pušća

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Drkulec (Donja Purgarija) i Kramarić (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Barun(14), 1:1 Blažević(34), 2:1 Šimunić(56)

PUŠĆA: Jakolić, M. Bernardić, Huskić, Brekalo, Đurinski, Barun, Perica (od 64. Džanko), Mrkonjić (od 90. Starček), T. Bernardić, Žlebački, Šimunić (od 75. Zekić)

Trener: Mario Kuš

ZRINSKI: Jalžabetić, Oslaković (od 73. Banfić), Ištuk, Prelec, T. Vrančić (od 24. Klepo), Žagar (od 31. D. Vrančić), Vučenik, Povh, Blažević, Radovanić, M. Horvat (od 85. A. Horvat)

Igrač utakmice: Željko Đurinski (Pušća)

Dobar otpor Zrinskog protiv drugoplasirane Pušće nije urodio konačnim plodom, ali su gosti iz Farkaševca ostavili dobar dojam. U 14. minuti krenulo je po domaćim željama kad Baruna pogađa za 1:0. Domaći nastavljaju s napadima, ali u jeku navale Pušće gosti organiziraju brzu kontru koju u 1:1 pretvara Blažević. Nastavak je donio bolju igru favoriziranog domaćina koji u 56. postiže svoj drugi gol (Šimunić) za minimalnih, ali dovoljnih 2:1.

Nakon 18. kola vodi Sutla s 48 bodova, druga je Pušća sa 44, šesti su Novaki s 29 bodova, Bregana je sedma s 26, deseto je Tigar Rakitje s 21, dok je Zrinski na dvanaestom mjestu sa 17 bodova.

MLAĐI KADETI - 1. HRL - 5. kolo Cedevita – Samobor 79:67 (13:20, 37:9, 13:22, 16:16)

KOŠARKA - Spriječile ih osobne

MLAĐI KADETI - 1. HRL - 5. kolo
Cedevita – Samobor 79:67 (13:20, 37:9, 13:22, 16:16)

SAMOBOR: Stanić 7, Vraneković, Šaban, Jelić 3, Mišić 12, Palčec 11, Lindić, Kontak 9, Knezović, Kupres, Matijaščić 25; Trener: Marin Sedlar

CEDEVITA: Grgić 2, Bokulić 9, Šustić 8, Mikulić 14, Vuković, Bičanić, Škarica 17, Terze, Rogošić 1, Blažević 10, Mehdić 1, Krnjaić 17; Trener: S. Mesić

U 5. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na gostujućem terenu izgubili od ekipe Cedevite s rezultatom 79:67. Samoborci nakon prvog poluvremena i minusa od 21 koša krenuli su u drugom poluvremenu silovito i početkom zadnje četvrtine smanjili na samo 5 koševa zaostatka. Međutim, tada ostaju zbog 5 osobnih čak bez trojice igrača iz prve petorke, što koriste domaćini, tako da dolaze do pobjede lakše nego su se nadali.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Matijaščić s 25, Mišić s 12 i Palčec s 11 koševa.

Kod Cedevite najučinkovitjiji su bili Škarica i Krnjaić, oba s po 17 koševa.

Jedinstvena županijska liga – 18. kolo

NOGOMET - TOP poražen, Sava pobjednički

Savski Marof - TOP 2:1 (1:1)

Dotukao ih Ištuk

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: P. Šabić

Pomoćnici: T. Šabić (oba iz Pavlovčana) i Lafter (Novo Selo Okićko)

Strijelci: 0:1 Dujmović(7), 1:1 Ištuk(27), 2:1 Ištuk(72 – 11m)

SAVSKI MAROF: Hodak, Ivanković, Žigman (od 77. De Oliveira), Ištuk, Yankep, Garba, Šošić, Hanžić, Miličić, Pažin (od 46. Hannich), Vulić

Trener: Drago Kovačević

TOP: Husak, Hodak, Crnov (od 75. Holetić), Kutija, Sunek (od 83. Stanić), Lisec, Fabek, Žitković, Tolić (od 46. Bencetić), Dujmović (od 82. Pavković), Sopić

Trener: Krešimir Mavračić

Igrač utakmice: Ilija Ištuk (Savski Marof)

Bili su blizu boda, ali igrači TOP – a se iz Savskog Marofa ipak vraćaju praznih ruku. Indiferentnost domaćina kažnjena je već u 7. minuti kada je obrana Marofa zaboravila na Dujmovića koji s nekoliko metara lagano pogađa mrežu Hodaka. Domaćini nakon početnog šoka brzo preuzimaju konce igre pa iz druge opasnije prigode izjednačuju stanje na semaforu. Najviši nakon ubačaja u 27. minuti je Ištuk koji glavom neobranjivo pogađa malu mrežicu gostujućih vrata. Nastavak također pripada domaćim igračima kojima se trebale dvije najstrože kazne da dođu do punog plijena - prvu je nebu pod oblake zapucao Špišić, da bi 4 minute kasnije (u 72.) Ištuk na sebe preuzeo odgovornost i sigurno svladao Huska za minimalnih 2:1.

Sava (S) – Jamnica 3:1 (1:0)

Moglo je i više

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Benković

Pomoćnici: Jukić i Rončević (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Ovčariček(44), 2:0 Kočnar(50), 3:0 Končar(68), 3:1 Luketić(80)

SAVA STRMEC: Štefković, K. Golubić (od 46. Kočnar), Filipović, Frajt (od 82. M. Radulj), Stanec (od 67. Drenški), J. Matošević (od 78. Škutin), Ovčariček, Golemović (od 90. Vlašić), Mihelčić, Čakanić, Gavran

Trener: Robert Šoštarić

JAMNICA: Papak, Veselčić (od 57. Vidak), Čefko (od 46. Mihalić), Lasić, Borković, Luketić, Patljak, Tuka (od 56. Crnković), Peršin, Vračević, Mravunac

Trener: Tomislav Kelava

Igrač utakmice: Bernardo Kočnar (Sava)

Prva proljetna pobjeda Save postignuta je nad momčadi Jamnice. Gosti su prvi „gutljaj“ ispili u psihički najgorem trenutku, kada se već spremalo poluvrijeme, Ovčariček je zatresao mrežu Papka. Prije toga, domaćini su bili najbliže vodstvu nakon udarca Gavrana kojeg je zaustavila stativa. Na odmoru domaći strateg Šoštarić pod tuš šalje Golubića, a uvodi Kočnara koji mu to vraća s kamatama. Već u 50. Kočnar postiže svoj prvi, a u 68. i drugi pogodak za potvrdu Savinog troboda. Domaći napadač se mogao dodatno proslaviti, ali ga je u lovu na hat–trick jednom zaustavio pomoćni sudac mahanjem zaleđa, a u drugom okvir vrata gostujućeg tima. Utješni gol koji nije promijenio puni na stvari za goste postiže Luketić desetak minuta prije zadnjeg sučeva zvižduka.

Nakon 18. kola vodi Vinogradar s 51 bodom, drugi je Savski Marof s 49, Sava je sedma s 27, dok je TOP na petnaestom mjestu s 12 bodova.