Kup Jadrana 2014. – Split, 23. ožujka

KARATE - Dobar nastup Samoboraca

U nedjelju, 23. ožujka, u velikoj dvorani splitskih Gripa održan je tradicionalni međunarodni karate turnir Kup Jadrana 2014. Turnir je okupio više od 800 natjecatelja iz 12 država. Organizator se potrudio turnir podići na najvišu moguću razinu pa je osigurao izravan televizijski prijenos u trajanju od tri sata na lokalnoj televiziji te na još nekim komercijalnim televizijama.

Samoborski karate klub na turniru je nastupio s mladim snagama u mlađem kadetskom i kadetskom uzrastu. Najbolji je bio Lyon Nenadić, koji je u konkurenciji mlađih kadeta -52 kg osvojio srebrno odličje. Lyon je na svim turnirima ove godine osvajao medalje, osim na državnom prvenstvu od prije dva tjedna, gdje je neobjašnjivo zakazao.

Leon Henč je u kategoriji mlađih kadeta -57 kg osvojio brončanu medalju te je tako ponovo potvrdio svoju kvalitetu. Svoju prvu medalju u tek započetoj natjecateljskoj karijeri osvojila je mlađa kadetkinja Katarina Kiseljak u kategoriji -45 kg. Katarini će ova medalja sigurno biti velik podstrek za daljnji rad.

Leonard Šogorić je u kategoriji kadeta -63 kg posustao tek u polufinalu, ali se onda u borbi za broncu uspješno vratio i osvojio je bez većih poteškoća.

U najtežoj kadetskoj kategoriji +70 kg do bronce je došao Leon Kramarić. Leon je izgubio u prvom kolu od kasnijeg pobjednika, ali je kroz repasažne borbe uspio doći do zaslužene brončane medalje.

Bez značajnijeg rezultata ovaj puta su ostali Emil Vrkljan, Luka Peles i Ian Baždar.

Klupsko prvenstvo u sportskoj gimnastici GIB-a Šiške

GIMNASTIKA - Zlatna Paula i srebrna Ema

S dvije medalje Gimnastički klub Samobor vratio se u subotu 22. ožujka iz Ljubljane s klupskog prvenstva u sportskoj gimnastici u organizaciji GIB-a Šiške, s kojim prijateljstvo i međusobna suradnja traje već 10-ak godina.

Paula Stier osvojila je zlatnu medalju, a srebrnom se okitila Ema Mihelić. Obje su nastupile u 7. stupnju natjecanja, najvišem među svojim klupskim družicama.

Na ovom natjecanju, među 200-ak natjecateljica, nastupile su 24 gimnastičarke iz Samobora, od kojih je čak 13 vježbačica nastupilo prvi put na međunarodnom susretu u Sloveniji. Za njih je to bio velik izazov i iskustvo, a za sve zajedno provjera forme pred natjecanja u kolima Kupa Hrvatske, u kojima se trebaju izboriti za nastup na državnom prvenstvu.

Među vježbačicama domaćina ŠD GIB-a, GK Vita iz Rijeke i GK Bosna Sarajevo u 5. stupnju nastupile su i zauzele 8. mjesto Dunja Šagud, 10. Katja Žganjer Knežević, a 11. Jesen Kovaček. U 4. stupnju 7. mjesto osvojila je Lorena Bartaković, 9. Helena Kirschenheuter, 10. Sara Kormoš, 11. Tia Senjak, a 13. Maja Pleško.

U 3. stupnju nastupilo je najviše samoborskih vježbačica. Od 6. do 11. mjesta poredale su se Ines Fadiga, Dora Jurković, Dolores Šagud, Tamara Regović i Maja Lehpamer, 13. i 14. mjesto zauzele su Tara Bartaković i Mia Šaban, 16. Barbara Jelić, 18. Karla Garašić, 20. Dora Telišman te od 25. do 27. Heidi Peucelle, Laura Fadiga i Petra Frankić.

U 2. stupnju nastupila je Mia Lucija Jug i osvojila 24. mjesto. Sve vježbačice za svoj su nastup nagrađene medaljom s likom simpatične miške (mišice) iz Šiške (jednoga od najvećih među 17 ljubljanskih kvartova, a šiška je češer).

Kristina Kirschenehuter

3. HNL središte - 19. kolo Stupnik – Samobor 3:0 (1:0)

NOGOMET - Bez sreće i "požutjelih"

3. HNL središte - 19. kolo
Stupnik – Samobor 3:0 (1:0)

STUPNIK – Igralište u Stupniku

Sudac: Čužić

Pomoćnici: Piličić i Mihalj (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Zelenika(36), 2:0 Štulec(61), 3:0 Domitrović(81)

STUPNIK: Kovačić, Mikulinec, Kulić, Žugaj, Makarun, Kamenar (od 85. Gašparović), Stojić, Konjević (od 38. Deželić), Trgovčević, Zelenika (od 73. Domitrović), Štulec

Trener: Boris Perković

SAMOBOR: Ilić, Ćuk, Grgečić, Kupres, Vrančić, Škvorc, Guliš, Brujić, Žaja (od 64. Hasan), Štefković (od 60. Regović), Brdarić (od 70. Vitko)

Igrač utakmice: Željko Štulec (Stupnik)

Nedostatak sreće i kompletne „požutjele“ obrane (Hainešek, Kostanjski, Ivkovčić i Horvat) uzrokovale su 0:3 poraz Samobora u Stupniku. Prva prilika gostiju datira iz 12. minute: brza kontra izbacuje Štefkovića u priliku, ovaj odapinje, ali lopta završava na vratnici Kovačićevog gola. Domaćini u nastavku susreta preuzimaju konce igre pa u 36. Zelenika prvi put pogađa mrežu Ilića koji nije dva puta u istoj akciji mogao spriječiti Stupnikove napade. Samoborci su priliku za povratak u meč imali u 55. minuti, ali ponovno okvir vrata (udarac Brdarića) brani izjednačenje. Domaćini u zadnjih pola sata individualnom kvalitetom napadača Štulca (gol + asistencija) osiguravaju četvrtu uzastopnu pobjedu za 100 – tni % proljetni učinak.

Nakon 19. kola vodi Maksimir s 44 bodova, druga je Bistra s 42, dok je Samobor na dvanaestom mjestu sa 17 bodova.