JUNIORI – 1. HRL – 13. kolo Samobor – Cibona 58:100 (21:24, 11:22, 20:24, 6:30)

JUNIORI – 1. HRL – 13. kolo
Samobor – Cibona 58:100 (21:24, 11:22, 20:24, 6:30)

SAMOBOR: Levanić 21, Belamarić 8, Boras, Mandalinić 13, Srabotnak, Komerički, Pavičić 6, Šuvaković 4, Erbežnik, Antunović, Čižmešija 6; Trener: Josip Vlah

CIBONA: Skokna 16, Lučić 7, Obrvan 8, Kumanović 9, Kvesić 8, Zadravec 11, Slavica 11, Galinović 9, Ćuže 2, Maričević 19; Trener: I. Kapov

U 13. kolu 1. HRL juniora Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Cibone rezultatom 58:100. Nakon početnog vodstva Samoboraca od 10:4, juniori Cibone izjednačuju na 13:13 i postepeno preuzimaju inicijativu, tako da do poluvremena ostvaruju 14 koševa prednosti. Do polovice zadnje četvrtine Samoborci tek održavaju dvadesetak koševa zaostatka, mire se s porazom, a ulaskom zamjena potpuno se raspala igra Samoboraca, koji ostaju do kraja utakmice bez ubačaja. Cibonaši serijom od dvadesetak koševa dolaze do zaslužene i uvjerljive pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Levanić s 21 i Mandalinić s 13 koševa.

Kod Cibone najučinkovitiji su bili Maričević s 19 i Skokna sa 16 koševa.

Sudac: Bionda

Pomoćnici: Bašimanović i Matić (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Ferenčić(57), 2:0 Tukić(65 – 11m), 3:0 Tukić(72), 4:0 K. Novosel(86)

KRAŠIĆ: Šimatić, F. Penić, K. Penić (od 84. Ilijanić), Ferenčić, Šimecki, Golub, J. Tukić (od 79. Vrbetić), Bublić, Tuček (od 70. M. Novosel), Petković, Cipurić (od 46. K. Novosel)

Trener: Mijo Novosel

BREGANA: Štibić, Stanec, Andabak, Lehpamer (od 60. Ćosić), Škvorc (od 72. Erceg), Stanec (od 66. Tančak), Kasalo (od 79. Biondić), Škacan, Ovčarić (od 79. Runtas), Župančić, Ivandić

Igrač utakmice: Kruno Novosel (Krašić)

Domaćini su dugo lomili Breganu, sve do 57. minute mreže se nisu tresle, da bi onda u pola sata zasluženo postigli četiri gola i zasluženo pobijedili. Bregana drugo kolo zaredom bezopasna i jedini raspoloženi pojedinac bio je vratar Štibić koji je spriječio još neugodniji poraz. Za Krašićane je dvaput bio precizan Tukić (jednom iz igre, drugi put s kreča), dok su po jedan gol postigli Ferenčić i Novosel.

Mladost (KD) - Novaki 1:4 (1:3)

Sredili ih blitz-kriegom

KRAJ DONJI – SRC Bili brig

Sudac: Grdaković (Zdenčina)

Pomoćnici: Gvozdanović i Golub (oba iz Jastrebarskog)

Strijelci: 0:1 Janjić(1), 0:2 Barač(7), 1:2 Horvat(25), 1:3 Horvat(39), 1:4 Brajković(88)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, M. Frkanec, Cimprešak, Gačarić, I. Frkanec, Vulić, Nemčić, Pulek, Horvat, Repec (od 88. Kovačić), Berra (od 46. Valenčak)

Trener: Damir Šintić

NOVAKI: Divković, Čakanić (od 46. Šicl; od 66. Brajković), Horvat, Barbarić (od 74. Kozić), Janjić, Fabek, Gestić, Rasi, Barač (od 80. Žugec), Mataušić, Vlašić

Crveni karton: M. Frkanec(50), Vulić(90)

Igrač utakmice: Barač (Novaki)

Novaki su blitz-kriegom u prvih sedam minuta usmjerili tijek susreta u svoju korist i nakon posljednjeg sučeva zvižduka uvjerljivo slavili. Janjićev gol u prvoj i Baračev u sedmoj minuti malo poništava Horvat smanjivši na 1:2, ali to bilo sve što smo od neraspoloženih domaćina i vidjeli. Do odmora je ponovno na + 2 povisio drugi Horvat, ovoga puta gostujući. Drugi dio donio je još gol u mreži domaće „jedinice“ Boranića, ali i dva crvena kartona koje su „zaradili“ mladostaši nepotrebno posezavši za grubostima.

Tigar Rakitje - Zaprešić 4:0 (3:0)

Rastrgali ih tigrovi

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Kramarić (Jastrebarsko) i Pirša (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Brekalo(19), 2:0 Borić(40), 3:0 Borić(45), 4:0 Petković(71)

RAKITJE: Dorotić, Hlevnjak (od 63. Pavlović), Golub, K. Barun, Borić (od 46. M. Barun), Vukas, Pavić (od 63. Marković), Petković, Brekalo (od 77. Martić), Boras (od 77. Sinković), Makarun

Trener: Krešimir Barun

ZAPREŠIĆ: Belko - Hunjak (od 46. Štih), D. Galjanić, Ružić, Pokupec, Gorjan, Martinko, M. Galjanić (od 75. Kuharić), Ružić, Mijatović (od 63. Cindrić), Kovač, Grdanjski

Trener: Mladen Martinko

Igrač utakmice: Antonio Brekalo (Tigar Rakitje)

Premijeru novog imena pred 100 – tinjak navijača domaćini su uveličali lijepom i efikasnom igrom kojom su gosti iz Zaprešića ispračeni s 4 gola u mreži. U 19. minuti grešku defenzivca Galjanića koristi Brekalo otvarajući seriju pogodaka. Pitanje pobjednika riješeno je u zadnjih 5 minuta prvog nastavka kada Borić dva puta izbjegava pažnji gostujuće obrane i neobranjivo šalje loptu iza Belka. Nastavak u Rakitju donosi još jedan gol domaćina, i to vrlo lijepi – Petković s 25 metara sjajno buši zamjenu Štiha za krajnjih 4:0.

Zrinski - Mladost (KS) 1:1 (0:0)

Kegljević uzeo dva boda

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Benković

Pomoćnici: Blažević i Lešković (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Radovanić(57 – 11m), 1:1 K. Kegljević(88)

ZRINSKI: Radovanić, Oslaković (od 59. A. Horvat), Klepo, Prelec, Vrančić, Vučenik, Povh, Žagar, Kordić, Koletić (od 12. Brdarić), M. Horvat

MLADOST KLINČA SELA: D. Kegljević, Kelečić (od 64. I. Jakšić), Blažinčić, Sirovica, Marinović, Bušić, Hasanović, Matko (od 47. K. Kegljević), Stunja, Botički (od 46. M. Jakšić), Matulin

Igrač utakmice: Kristijan Povh (Zrinski)

Nakon neugodnog 0:5 poraza u prošlom kolu mlada momčad iz Farkaševca brzo se oporavila i više nego zasluženo uzela bod trećeplasiranoj Mladosti. Prvi dio pripao je po prikazanim prilikama domaćinu, no ni jedna od izglednih prilika Kordića, Horvata i Vučenika nije urodila konačnih slavljem domaćih kibica. Zato je akcija iz 57. minute promijenila stanje na semaforu i donijela veselje na tribine – Žagar dugom loptom gura Kordića u situaciju „1 na 1“ u kojoj igrača Zrinskog ruši vratar Mladosti Kegljević, a s bijele točke precizan je drugi vratar (Zrinskog) Radovanić. Gosti nakon minusa preuzimaju odgovornost i agresivnije kreću u napade. To im se i isplatilo u 88. kad iz blizine Kegljević matira Radovanića za konačnu podjelu bodova.

Nakon 17. kola vodi Sutla s 45 bodova, druga je Pušća s 41, Novaki su šesti s 28 bodova, Bregana je sedma s 26, Tigar Rakitje je deseto s 21, dok Zrinski na dvanaestom mjestu sa 17 bodova.