Pomoćnici: Žiljak (oba iz Zaprešića) i Jakovina (Prigorje Brdovečko)

Strijelci: 1:0 Matijaščić(16), 2:0 Alitović(72)

NOVAKI: Divković, Čakanić, Horvat (od 87. Žugec), Barbarić, Janjić, Fabek, Gestić (od 87. Šicl), Rasi (od 76. Brajković), Matijaščić (od 35. Mataušić), Alitović, Vlašić (od 83. Barač)

BREGANA: Štibić, Mat. Stanec (od 87. Grgat), Andabak, Škvorc (od 74. Lehpamer), D. Stanec, Kasalo, Ćosić (od 80. Runtas), Tančak (od 59. Celizić), Ovčarić, Ivandić (od 74. Škacan)

Igrač utakmice: Jurica Gestić (Novaki)

U sudaru dvije momčadi iz sredine tablice uspješniji su bili domaćini koji su s rutinskih 2:0 osvojili prve proljetne bodove. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Novaka za koje je u 16. minuti poentirao Matijaščić. Nastavak je donio ujednačenu borbu na sredini terena iz koje se rodio drugi gol domaće momčadi. Ovog puta precizan je bio Alitović. Gosti do kraja bez ispaljenog metka pa bodove moraju tražiti na drugom mjestu.

Mladost (KD) – Tigar Rakitje 4:2 (3:0)

Tigrovi izgubljeni u Kraju Donjem

KRAJ DONJI – SRC Bili brig

Sudac: Solenički

Pomoćnici: Kramarić (oba iz Jastrebarskog) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 1:0 Rautek(5 – 11m), 2:0 Vulić(23), 3:0 Horvat(40), 3:1 Brekalo(50), 4:1 Vulić(58), 4:2 Marković(90)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, M. Frkanec, Cimprešak, Gačarić, Komar (od 53. I. Frkanec), Sutlar (od 81. Kovačić), Repec (od 87. Valenčak), Debogović, Horvat, Rautek, Vulić

Trener: Daniel Valenčak

TIGAR RAKITJE: F. Dorotić, Hlevnjak, Pavlović (od 46. Baksa), Golub (od 75. Marković), Borić (od 46. Martić), Vukas, Pavić, Petković (od 71. G. Dorotić), Brekalo, Boras, Josipović

Trener: Borislav Perica

Crveni karton: Rautek(41)

Igrač utakmice: Mario Vulić (Mladost)

Gostima iz Rakitja promjena imena (dodan životinjski prefiks „tigar“) nije pomogla u prvom proljetnom nastupu. Do 41. minute kada su domaćini ostali s igračem manje (nepotreban prigovor Rauteka sucu Soleničkom), igrači Mladosti izgradili su prednost od tri gola. Strijelci su bili pocrvenjeni Rautek (s kreča već u 5. minuti), Vulić i Horvat. Gosti s brojčanom nadmoći na terenu dolaze do zraka pa na obećavajućih 3:1 smanjuje Brekalo već u 50. minuti. No, Vulić svojim drugim golom samo 8 minuta kasnije riješava svaku dvojbu o pobjedniku. Na konačnih -2 smanjuje Marković u posljednjim trenucima igre.

Sutla – Zrinski 5:0 (3:0)

Petarda Zagoraca

BRDOVEC – Igralište BSK – a

Sudac: Antunović

Pomoćnici: Merkaš (oba iz Velike Gorice) i Kos (Mraclin)

Strijelci: 1:0 Šintić(9), 2:0 Šintić(23), 3:0 Gajser(40), 4:0 Gajser(58), 5:0 Šikač(70)

SUTLA: Lukić, Toljenović (od 55. Boranić), Štih, Šeničnjak, Smolčić, Marković, Hruševar (od 82. Gajski), Leskovar, Šintić (od 69. Maričević), Gajser (od 60. Šikač), Šarušić

Trener: Tomislav Žitković

ZRINSKI: Jalžabetić, Klepo, Ištuk, Prelec, T. Vrančić, Povh (od 73. A. Horvat), Šarić, M. Horvat, Draclin (od 45. Kordić), Koletić (od 37. Baltić), Vučenik

Igrač utakmice: Martin Šintić (Sutla)

Vodeća Sutla nastavlja s uvjerljivim nastupima, sličnim onima iz jeseni kojima su osigurali prvo mjesto na tablici. Mladi gosti iz Farkaševca nisu imali nikakve šanse protiv samo papirnatih domaćina (igralo se u Brdovcu, a ne u Šenkovcu zbog preuređenja terena). S dva gola u 23. minute lavinu je pokrenuo Šintić s dva golada bi ga naslijedio Gajser s nova 2. „Petarda“ u mreži solidnog Jalžabetića koji je s nekoliko dobrih obrana spasio obraz Zrinskog pukla je u 70. minuti kad zadnji gol na utakmici postiže Šikač.

Nakon 16. kola vodi Sutla s 44 bodova, druga je Pušća s 40, Bregana je šesta s 26, sedmi su Novaki s 25 bodova, deseto je Tigar Rakitje s 18, dok je Zrinski na jedanaestom mjestu s 16 bodova.