Pomoćnici: Mihalj (oba iz Velike Gorice) i Delač (Karlovac)

Strijelci: 1:0 Grgečić(19), 1:1 Juranović(60)

SAMOBOR: Ilić, Ćuk, Hainešek, Kostanjski, Ivkovčić, Hasan, Horvat (od 53. Guliš), Grgečić, Brujić (od 82. Žaja), Škvorc, Puškarić (od 60. Brdarić)

Trener: Sven Raić

DUBRAVA: Đurđek, Špadina, Kolak, Janjiš, Ćibarić (od 57. Hrga), Brekalo (od 88. A. Dodić), J. Juranović, M. Dodić, Karamatić, Mikulić, D. Juranović

Trener: Željko Radišić

Igrač utakmice: Matija Grgečić (Samobor)

Na proljetnom predstavljanju malo redizajnirane momčadi pod vodstvom novog trenera Svena Raića, Samoborci su protiv solidnog gosta uknjižili bod. Utakmica koja neće dugo ostati u memoriji gledatelja ponudila je borbu na sredini terena uz malu inicijativu gosta koji je najviše prijetio iz prekida. Nakon 19. minuta nirvane, iz prve prigode domaćini stižu u prednost – Puškarić je s desne strane uputio kombinaciju udarca i centaršuta, Đurđek samo kratko odbio do Grgečića kojem iz blizine nije teško pogoditi mrežu. Nastavak je ponudio boljeg gosta koji iz jedne gužve nakon sat vremena igre poravnava na 1:1 (strijelac Juranović). Zadnjih 30 minuta vidjeli smo igru bez većih prilika, kao da je svakom takmacu bod na otvaranju sezone i više nego dovoljan.

Nakon 16. kola vodi Maksimir s 35 bodova, drugo je Dugo Selo s 34, dok je Samobor na jedanaestom mjestu sa 17.

14. kolo 2. HRL Zapad Rudar - Senj 33:21 (17:8)

RUKOMET - Pobjeda za prvo mjesto

14. kolo 2. HRL Zapad
Rudar - Senj 33:21 (17:8)

Nakon kiksa i loše igre protiv ekipe Sesveta rukometaši Rudara ozbiljno su shvatili utakmicu protiv gostiju iz Senja te su nakon dobre igra ostvarili visoku i uvjerljivu pobjedu rezultatom 33:21. Gosti su uspjeli držati priključak do rezultata 2:2 kada domaćini rade mini seriju i povećavaju vodstvo na 7:2. Do kraja prvog dijela Rudari dobrom obranom i brzim kontrama povećavaju prednost na 17:8 i pitanje pobjednika ove utakmice bilo je rješeno. U drugom poluvremenu Rudari nastavljaju u visokom ritmu do 53. minute i rezultata 31:16, kada dolazi do opuštanja u igri, što gosti koriste i uspijevaju smanjiti zaostatak na konačnih 33:21. Utakmica je pružila priliku treneru Rudara da isproba razne varijante, a čak 12 domaćih igrača upisalo se u listu strijelaca.

RUDAR: A. Guliš; F. Kumerle; T. Fabeković 1; F. Skendrović 4; M. Štajnkler 3; S. Šujster 1; D. Trčak 6; Z. Fabeković 2; P. Fresl; T. Brnas 4; J. Štajnkler 4; A. Trčak 2; E. Fresl 3; Z. Đikić 3; L. Bumbak.

Rudar drži prvo mjesto na tablici s 24, boda, ispred Dubrave s 23 i Metalca s 22 boda.

D.G.

Otvoreno zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske za kadete

ATLETIKA - Zlato za Koražiju

U Splitu je 1. ožujka održano Otvoreno zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske na kojem su za Atletski klub Samobor 2007 nastupali kadeti Leon Koražija i Antonio Jagodić.

U bacanju koplja Leon Koražija u nepovoljnim vremenskim uvjetima srušio je svoj osobni rekord u bacanju koplja s bačenih 56,93 m te uvjerljivo pobijedio s gotovo 6 m prednosti i osvojio zlatnu medalju i potvrdio svoju dominaciju u ovoj disciplini. U bacanju kugle 4 kg Leon je osvojio srebrnu medalju, također srušivši osobni rekord bacivši kuglu 14,72 m.

Antonio Jagodić bio je nadomak brončane medalje te se izborio za 4. mjesto u Hrvatskoj u bacanju kugle, s bačenih 12,27 m. Ujednačenim rezultatima pokazao je kvalitetu kojom će nas sigurno u budućnosti ponovo obradovati medaljom.

Sličan scenarij Antonio je imao s osvojenim 4. mjestom u bacanju diska i rezultatom od bačenih 29,21 m.