Samoborski streličari osvojili pregršt medalja na 5. maškaranom turniru Robin Hood u Rijeci

STRELIČARSTVO - Maskirali se i pogađali

U nedjelju, 23. veljače, Streličarski klub Samobor nastupio je u Rijeci, gdje je sve bilo u znaku maškara, na tradicionalnom 5. maškaranom turniru Robin Hood. Osim odličja za najbolje, na ovom turniru birale su se i najbolje maske. Nagradu za najbolju žensku masku osvojila je Samoborka Laura Jurišić. Osim nagrade za najbolju masku, Laura je osvojila i zlatnu medalju u kategoriji standardnog luka za djevojčice do 14 godina.

U istoj kategoriji za dječake Samoborac Luka Beltram osvojio je zlatnu, a njegov klupski kolega Mihael Hainešek srebrnu medalju.

U kategoriji juniora standardnog luka, zlatnu medalju osvojio je samoborski streličar Filip Regvat Vic.

U seniorskim kategorijama SK Samobor su predstavljali Zlatko Grom u zakrivljenom luku, koji je osvojio deveto mjesto, i Lana Koller Fundelić, koja je osvojila prvo mjesto u složenom luku.

JUNIORI – 1. HRL – 11. kolo Samobor – Maksimir 93:71 (21:18, 23:16, 27:22, 22:15)

KOŠARKA - Ubacili u višu brzinu

JUNIORI – 1. HRL – 11. kolo
Samobor – Maksimir  93:71 (21:18, 23:16, 27:22, 22:15)

SAMOBOR: Levanić 25, Sladić 4, Belamarić 8, Mandalinić 12, Srabotnak, Boras 10, Pavičić 7, Šuvaković 6, Erbežnik 2, Antunović 4, Komerički 2, Čižmešija 13; Trener: Josip Vlah

MAKSIMIR: Jelčić 2, Šikić 4, Mišura 4, Tomić 4, Čubrić, Džapo 4, Anić 7, Janjić 6, Teskera 28, Poljak 12; Trener: N. Sambolić

U 11. kolu 1. HRL juniora Samoborci su na domaćem terenu pobijedili ekipu Maksimira s rezultatom 93:71. Samoborci su početkom druge četvrtine ubacili u brzinu više i vrlo brzo je ostvareno dvadesetak koševa prednosti, nakon čega je uslijedilo malo opuštanje. Ipak, drugo poluvrijeme Samoborci igraju do kraja ozbiljno, a priliku su dobili svi igrači koji su odigrali jako dobro i na kraju ostvarili uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Levanić s 25 i Čižmešija s 13 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji je bio Teskera s 28 koševa.