Samobor - Split 2010 - 30:25 (17:14)

RUKOMET - Konačno pobjeda

Nakon tri uzastopna poraza rukometašice Samobora došle su do pobjede. Na svom su parketu slomile jak otpor Splita 2010. Izgledalo je kako će Samoborke rutinski do dva boda, jer su već u 20. minuti igre imale plus šest (13:7). Borbene Splićanke dogurale su do izjednačenja u 44. minuti (20:20), no serijom 8-2 domaće su igračice potvrdile kvalitetu i riješile utakmicu otišavši na 28:22 u 56. minuti.

Samobor su predvodile Kristina Pasarić s osam i Ivana Lovrić sa sedam golova, dok su vratarke Biljana Pilić i Tihana Naglić zajedno prikupile 13 obrana. Kod gošći je najefikasnija bila Matea Šimičić sa sedam pogodaka. Jedan manje zabila je Renata Kežić. Samoborke su ovom pobjedom prestigle na četvrtom mjestu Zelinu te imaju povoljnu situaciju za plasman u Ligu za prvaka.

S.P.

5. Otvoreni turnir Zagrebačke županije za mlađe kategorije

STOLNI TENIS - U znaku Fašnika i dobrih rezultata

U nedjelju, 23. veljače, odigran je 5. Otvoreni turnir Zagrebačke županije za mlađe kategorije. Iznimno kvalitetan turnir upriličili su igrači domaćina, Ljubeščice, Zaboka, Zagreba, Mošćenice, Zaprešića, Jastrebarskog, Dugog Sela i Velike Gorice. Turnir se igrao u deset kategorija za županijsku rang listu.

Turnir je svečano otvorio Princ Fašnik, a od domaćih rezultata valja izdvojiti prva mjesta Zare Ilić u mlađim kadetkinjama i Nele Parazajder u klincezama. Drugo mjesto osvojila je Zara Ilić u kategoriji najmlađe kadetkinje i Filip Golubić u najmlađim kadetima.

Klara Znika u mlađim kadetkinjama i Grigor Ilić u kadetima su treći, a Ana Znika u klincezama i Kristijan Golubić u kadetima četvrti.

Dan ranije odigrano je 9. kolo 1. HL zapad. Samobor je kao domaćin izgubio oba susreta: s Dugom Resom 2:4, a s Kvarnerom iz Rijeke 3:4.

U 10. kolu, koje se igra 8. ožujka, Samoborci gostuju u Dugom Selu i Jastrebarskom.

K.Z.

SENIORI – A2 LIGA – 18. kolo Samobor – Rudeš 85:86 (28:27, 20:24, 20:21, 17:14)

KOŠARKA - Nezaslužen poraz

SAMOBOR: Levanić B. 2, Vranić 4, Gionechetti 18, Mandalinić 5, Šilobod 14, Levanić M. 13, Nakić 16, Guteša 2, Belamarić, Gašparac 11, Imbert, Pavičić; Trener: Josip Vlah

RUDEŠ: Markusi 11, Gržinić, Radman 5, Jelaska 7, Galić 7, Baljkas, Zadro 10, Prgomet 30, Dmitrović 8, Ljubičić, Štirjan, Ćutuk 8; Trener: Miholić

Košarkaši Samobora u 18. kolu A2 lige seniora izgubili su na domaćem terenu od ekipe Rudeša u dramatičnoj završnici s rezultatom 85:86. Utakmica je počela s izrazitom preciznošću obje ekipe, tako da je rezultat na kraju prve četvrtine 28:27 za Samobor. U nastavku ekipe se izmjenjuju u vodstvu, a najveća razlika u korist Samoboraca bila je 7 koševa polovicom druge i gostiju 6 koševa polovicom treće četvrtine. U rovovskoj borbi 11 sekundi prije kraja utakmice kod egal rezultata Samoborac Šilobod pogađa samo jedno slobodno bacanje za vodstvo Samobora od 85:84.

U zadnjem napadu 4 sekunde prije kraja najboljem igraču Rudeša lopta nespretno ispada iz ruku u aut i tada se dogodila jedina mrlja sudaca na utakmici koji su do tada takoreći besprijekorno sudili. Naime, u trenutku ispadanja lopte protivničkog igrača u njegovoj blizini na metar nije bilo nijednog Samoborca pa shodno tome pomoćni sudac Došen, udaljen svega dva metra od situacije zajedno s glavnim sucem Muhvićem, pokazuje ispravno loptu za Samobor. Kad su Samoborci krenuli izvesti loptu iz auta s centra se, nakon par sekundi, sjurio treći sudac Rogić, koji pokazuje da je lopta za goste i bez ikakve konzultacije s glavnim sucem pobija odluku druga dva suca te dosuđuje loptu za goste, koji sa zvukom sirene nezasluženo dolaze do pobjede s košem razlike.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Gionechetti s 18 i Nakić sa 16 koševa.

Kod Rudeša najučinkovitiji je bio Prgomet.

SPORTSKA ŠKOLA 2002' - 1. ŽUPANIJSKA LIGA - 9. kolo Samobor – Ivanić 41:42 (6:14, 11:5, 13:10, 9:10, 2:3)

KOŠARKA - Poraženi u produžetku

SAMOBOR: Antolović, Deklman, Kufrin, Šujster, Tišma 2, Sedlar 15, Osmak 2, Došen 6, Kupres 16. Trener: Nenad Tišma

FORTUNA: Crneković, Brekalo 3, Vitalijani L. 2, Sporiš, Vitalijani R. 2, Brcković 15, Grubišić 4, Gašpartić, Kulić, Horvat, Prtenjača 14, Kobaš 2. Trener: Miketa

Sportska škola godište 2002. izgubila je u 9. zaostalom kolu županijske lige na domaćem terenu od ekipe Fortune s rezultatom 41:42, i to tek nakon produžetka. U izuzetno uzbudljivoj završnici ekipe se izmjenjuju u vodstvu, da bi regularni dio utakmice završio neriješenim rezultatom 39:39. U produžetku pobjeda je tek s košem razlike pripala sretnijoj i spretnijoj ekipi Fortune iz Zaprešića na veliko veselje igrača.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Kupres sa 16 i Sedlar s 15 koševa.

Kod Fortune najučinkovitiji su bili Brcković s 15 i Prtenjača s po 14 koševa.

KADETI – 1. HRL – 14. kolo Petrinja – Samobor 43:61 (10:15, 14:13, 10:20, 9:13)

KOŠARKA - Serijom do pobjede

SAMOBOR: Srabotnak 14, Alilović 2, Došen 6, Planinčić 6, Iviček, Golić 1, Dorotić 8, Grubešić 10, Matijaščić 12, Čižmešija 2, Komerički, Živković; Trener: Mirko Mandalinić

PETRINJA: Šuker 3, Kelava 4, Novković 2, Križanović 4, Mitar, Gavranović 7, Aščić 4, Hajdarević, Tomušić 17, Herceg 2; Trener: N. Tomušić

U 14. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Petrinje s rezultatom 43:61. Prvo poluvrijeme vodila se velika borba u obranama na obje strane s malo koševa, u kojem ipak Samoborci ostvaruju 4 koša prednosti. U nastavku utakmice Samoborci serijom od 12 koševa dva najbolja pojedinca na utakmici Srabotnaka i Matijaščića ostvaruju 15 koševa prednosti, koje uspješno brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Srabotnak sa 14, Matijaščioć s 12 i Grubešić s 10 koševa.

Kod Petrinje najučinkovitiji je bio Tomušić sa 17 koševa.

MLAĐI KADETI - 1. HRL – 1. kolo Samobor – Zagreb 42:110 (10:26, 11:29, 11:29, 10:26)

KOŠARKA - Pregazili ih najbolji

SAMOBOR: Stanić 9, Kontak 2, Jelić 5, Mišić 2, Palčec 2, Lindić, Matijaščić 22, Šaban, Kupres, Knezović; Trener: Marin Sedlar

ZAGREB: Jurički 2, Mesić 4, Paletić, Joksimović 2, Čubrilović 28, Palokaj 9, Šamanić 14, Vujatović 4, Milošević 5, Macner 24, Bačevina 6, Tikvicki 12; Trener: Andrej Tesla

U 1. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na domaćem terenu teško izgubili od vjerojatno trenutno najbolje ekipe u državi – Zagreba, s rezultatom 42:110. U više nego visinski superiornijoj ekipi Zagreba, gdje dječaci 2000. godište već naveliko zakucavaju lopte u koš, Samoborci nisu imali nikakve šanse nego probati izgubiti sa što manjom razlikom.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Matijaščić s 22 i Stanić s 9 koševa.

Kod Zagreba najučinkovitiji su bili Čubrilović s 28 i Macner s 24 koša.