SENIORI - A2 LIGA - 17. kolo Zapad - Samobor 110:95 (22:30, 28:22, 33:19, 27:24)

KOŠARKA - "Dotukao" ih Zadravec

SENIORI - A2 LIGA - 17. kolo
Zapad - Samobor  110:95 (22:30, 28:22, 33:19, 27:24)

SAMOBOR: Levanić B. 8, Vranić 2, Gionechetti 20, Mandalinić 9, Šilobod, Levanić M. 14, Nakić 21, Guteša 2, Belamarić, Gašparac 12, Imbert 7, Pavičić; Trener: Mateo Gionechetti

ZAPAD: Smiljanić, Zadravec 28, Buljan, Markočić 2, Marić 4, Krešić 18, Čar 17, Turić 7, Čolak 14, Buljević 12, Ivšić 2, Pavković 6; Trener: Poredoš

Košarkaši Samobora u 17. kolu A2 lige seniora izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Zapada s rezultatom 110:95. Odlično otvaranje Samoboraca bila je prava rapsodija kapetana Gionichetija sa 4 NBA zakucavanja te serija pogodaka Mateja Levanića i Nakića, tako da polovicom druge četvrtine u dva navrata imaju 16 koševa prednosti. Međutim, nakon prvih izmjena totalno se raspala igra Samoboraca kao mjehur od sapunice, lopte se gube kao na traci, a u napadu protiv zone domaćina napad je ostao bez ideje, tako da domaćini preuzimaju inicijativu i u samo tri minute do poluvremena sustižu Samoborce na samo dva koša zaostatka. U nastavku Samoborci nikako da nađu igru s početka utakmice, dok se kod Zapada razigrao super brzi play Zadravec koji je sa serijom od dvadesetak uzastopnih koševa, a uz to je i razigrao cijelu ekipu, odveo svoju momčad polovicom zadnje četvrtine na nedostižnih 16 koševa prednosti, što je na kraju bilo dovoljno za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Nakić s 21 i Gionechetti s 20 koševa.

Kod Zapada najučinkovitiji su bili Zadravec s 28 i Krešić s 18 koševa.

KADETI – 1. HRL – 13. kolo Samobor – Zagreb 60:90 (18:25, 16:36, 13:20, 13:9)

KOŠARKA - Protiv lidera ne ide

SAMOBOR: Srabotnak 10,Čakanić 2, Alilović 5, Planinčić 4, Grubešić 8, Golić, Iviček 5, Peremin, Dorotić 8, Komerički 2, Čižmešija 16, Živković; Trener: Mirko Mandalinić

ZAGREB: Lotina 4, Bilić 4, Božić 2, Bašić 2, Hernaus, Jelovčić 20, Blažev 25, Jeličić, Ogrizović 8, Smolić, Mikulić 25; Trener: Rupčić

U 13. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu izgubili od lidera lige Zagreba, jedine neporažene ekipe u prvenstvu, s rezultatom 60:90. Na početku su Samoborci iznenadili Zagreb te poveli s desetak koševa razlike. Međutim, tada su Zagrebaši zaigrali svoju dobro znanu igru kojom redom melju sve protivnike u ligi, presing po cijelom terenu, tako da već početkom druge četvrtine ostvaruju dvadesetak koševa prednosti. Na kraju Zagrebaši dolaze do uvjerljive pobjede od trideset koševa razlike.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Čižmešija sa 16, a kod Zagreba Blažev i Mikulić, oba s po 25 koševa.

MLAĐI KADETI - 2. kolo kvalifikacija za 1. HRL Gorica – Samobor 72:77 (25:19, 8:25, 19:15, 20:18)

KOŠARKA - Na krilima Matijaščića i Stanića

SAMOBOR: Stanić 17, Kontak, Jelić 6, Mišić 6, Palčec 8, Matijaščić 40, Šaban, Kupres; Trener: Marin Sedlar

GORICA: Maršić, Pokrajčić 26, Čučković 10, Hanak, Filipović 2, Martinović, Opačić 23, Deverić, Šego, Škara 3, Hozjan, Ivanković 8; Trener: Istanbuli

U 2. kolu kvalifikacija za popunu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Gorice s rezultatom 72:77. Ovom drugom pobjedom u kvalifikacijama Samoborci su potvrdili i ove godine da im je igrački mjesto u najjačoj prvoj HRL za mlađe kadete, dok vrlo dobra ekipa Gorice mora pričekati priliku za proboj u najjači rang sljedeće godine. Prijelom utakmice je bio u drugoj četvrtini, kada su Samoborci na krilima Matijaščića i Stanića preokrenuli vodstvo Gorice od 6 razlike u plus 11 u svoju korist, dobivši tu četvrtinu nakon žestokog presinga s 25:8. Do kraja utakmice Samoborci rutinirano čuvaju prednost za zasluženu pobjedu i svoje veliko slavlje.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Matijaščić sa 40 i Stanić sa 17 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji su bili Pokrajčić s 26 i Opačić s 23 koša.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo Samobor – Gorica 75:61 (11:15, 24:12, 13:12, 27:22)

KOŠARKA - Odlučili obrana i kontranapad

SAMOBOR: Župančić 13, Močan 15, Džimbeg D., Škiljan 12, Džimbeg Z. 5, Klupač 12, Mustafić 15, Pavšek 2, Antunović 1; Trener: Mirko Mandalinić

GORICA: Kovčalija 11, Milković, Mikolaš 12, Ćopić 11, Kovačević, Grgin 24, Jotić 3; Trener: Jotić

Veterani Samobora u 6. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu veterana Gorice s rezultatom 75:61 te ovom pobjedom potvrdili vodeću poziciju lige. Gostima je pripala prva četvrtina nakon četiri ubačene trice, dok Samoborcima nikako da proradi šut. U nastavku Samoborci odličnom obranom i serijom brzih kontranapada ostvaruju dvadesetak koševa prednosti, koje znalački brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Mustafić i Močan, oba s po 15 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji je bio Grgin s 24 koša.

1.HRL - rukometašice Zelina – Samobor 25:23 (12:10)

RUKOMET - I treći poraz zaredom

1.HRL - rukometašice
Zelina – Samobor  25:23 (12:10)

Treći uzastopni poraz ubilježio je Samobor. Ovaj puta bolja je bila Zelina koja se nastoji vratiti među prve četiri ekipe prvenstva koje će igrati Ligu za prvaka. Zelina sada ima jednak broj bodova kao i Samobor, koji je bio četvrti prije ovoga kola, ali ima i utakmicu manje. Ova utakmica bila je borba za četvrtu poziciju, a u posljednja četiri kola obje ekipe čekat će pogrešku one druge kako bi osigurale Ligu za prvaka.

Otvaranje susreta pripalo je Samoboru, koji je preko Martine Ćorković došao do 0:3. Vodstvo su održavale do 20. minute, no tada je Andrea Šerić zabila za 7:7. Sedam minuta kasnije preko Katarine Šandor Zelina je i povela s 10:8 i tu prednost sačuvala do kraja poluvremena. Nastavak bolje otvara Zelina, koja s četiri uzastopna pogotka povećava svoje vodstvo na 16:11. Nisu se predale Samoborke pa u 42. minuti, nakon pogotka Kristine Pasarić, dolaze na samo pogodak zaostatka (17:16), no više od toga nisu uspjele. Do kraja je Zelina u potpunosti kontrolirala susret, imale su i četiri pogotka prednosti u jednom trenutku, ali Samoborke su do kraja uspjele smanjiti zaostatak.

Odličan dan je na vratima Zeline imala Josipa Sanader, koja je skupila 19 obrana, dok su se u igri istakle Šandor, koja je zabila pet pogodaka, te Pavlović i Šerić, koje su postigle četiri. U redovima Samobora valja istaknuti Ćorković sa sedam postignutih pogodaka te Pasarić i Lovrić koje su upisale po pet pogodaka.

S.P.

2. HRL Zapad 12. kolo Rudar – Metalac 31:30 (14:14)

RUKOMET - Derbi kola Rudaru

2. HRL Zapad 12. kolo
Rudar – Metalac 31:30 (14:14)

U derbiju 12. kola, a možda i proljetnog dijela sezone u 2. HRL Zapad, rukometaši Rudara ostvarili su značajnu pobjedu nad ekipom Metalca rezultatom 31:30, poluvrijeme 14:14. S nestrpljenjem su Rudari iščekivali nastavak natjecanja i utakmicu s Metalcem, jer u slučaju pobjede ostvarili bi velika 4 boda prednosti pred najbližim pratiteljem i konkurentom za vrh prvenstvene ljestvice. Sama utakmica opravdala je epitet derbija, a prikazani rukomet oduševio je velik broj gledatelja koji su ispunili dvoranu u Rudama. Rudari su dobro otpočeli utakmicu i ostvarili prednost od dva pogotka, koju uspijevaju održati do rezultata 9:7. Iskusna gostujuća ekipa s velikim brojem donedavno prvoligaških igrača igra pametno i strpljivo u napadu i koristeći svaku pogrešku domaćina u 23. minuti prvog poluvremena prvi puta prelazi u vodstvo, 10:9. Do poluvremena Rudari uspijevaju izjednačiti rezultat na krajnjih 14:14, što je i najrealniji ishod prikazanog na terenu.

U nastavku utakmice vodila se bespoštedna borba za svaku loptu s puno neizvjesnosti i rezultatskih obrata. Igralo se gol za gol, da bi gosti u 44. minuti utakmice otišli na 4 gola prednosti i šokirali vrlo bučnu i navijački raspoloženu publiku. Tada trener Rudara uzima minutu odmora, nakon koje ponajbolji igrač Metalca, Ivanković, dobiva "flaster",a igrači Rudara velikim htijenjem i igrom izjednačuju rezultat u nepune tri minute. Nastavak donosi pregršt napetih situacija i izjednačenu igru sve do 56. minute, kada Rudari odlaze na dva pogotka razlike 30:28, ali do zadnje minute još se nije znao pobjednik utakmice. Pri rezultatu 31:30 igrači gostiju imaju napad za izjednačenje, ali zadnjim atomima snage igrači Rudara spašavaju, a golman Fresl brani udarac s devet metara. Veselje igrača i publike moglo je početi.

Ovom pobjedom ekipa Rudara ostaje na prvom mjestu 2. HRL Zapad, s dva boda prednosti pred Dubravom.

Z.G.

RUDAR: A. Guliš; F. Skendrović 1; M. Štajnkler 1; S, Šujster 1; T. Brnas 5; D. Trčak 3; Z. Fabeković 1; J. Kerepčić; P. Fresl; J. Štajnkler 3; A. Trčak 9; L. Bumbak; E. Fresl 3; Z. Đikić 4

Priznanja Samoborcima na skupštini Hrvatskog biciklističkog saveza

BICIKLIZAM - 20. XCO Samobor najbolji

U subotu, 15. veljače, u Karlovcu je održana redovna sjednica skupštine Hrvatskog biciklističkog saveza. Na skupštini su dodijeljena i priznanja za najbolje bicikliste u sezoni 2013. Brdsko biciklistički klub Šišmiš nagrađen je s dvije nagrade.

Berislav Topol dobio je nagradu za najboljeg seniora u disciplini Downhill (spust), dok je jubilarno 20. izdanje međunarodne biciklističke utrke u Samoboru - 20. XCO Samobor dobilo nagradu za najbolju brdsko biciklističku utrku u sezoni 2013.

Ova nagrada je nagrada svima koji su sudjelovali u organizaciji utrke, a Šišmiši posebno zahvaljuju svim volonterima, Gradu Samoboru, Samoborskom športskom savezu te Zagrebačkoj županiji na pomoći pri organizaciji utrke.

Luka Čanak

Kup mladosti 2014. – Ivanić-Grad, 15. veljače

KARATE - Samoborcima 15 medalja

Karate klub Mladost pod pokroviteljstvom Grada Ivanić Grada organizirao je 15. veljače u Sportskoj dvorani Žeravinec vrlo kvalitetan 26. po redu tradicionalni turnir za djecu i kadete (uzrast od 7 do 16 godina).

U Ivanić Gradu okupilo se u nedjelju čak 560 mladih sportaša iz 58 klubova cijele Hrvatske.

Potrebno je spomenuti odličnu organizaciju kluba domaćina te već tradicionalnu ljubaznost, uz prepoznatljivu kvalitetu turnira koja je i ove godine bila na vrlo visokoj razini. Većina težinskih i uzrasnih kategorija bilo je dobrano popunjeno pa je do zlata trebalo postići i po pet pobjeda. Klubovima je ovo bio jedan od posljednih provjernih turnira pred prvenstvo Hrvatske za učenike i mlađe kadete, koje će se održati za tri tjedna, tako da je konkurencija u tim uzrastima bila izuzetno jaka.

Samoborski mladi samuraji su u Ivaniću ponovno pokazali svoju kvalitetu te popunili trofejnu sobu s još četrnaest osvojenih odličja (3 zlata, 3 srebra, 8 bronci), a oni koji su u pripremnom periodu za navedeno prvenstvo Hrvatske su pokazali visoku razinu forme i u potpunosti zadovoljili.

Zlatnim medaljama su se na Kupu mladosti okitili ovaj puta odlični Dario Szel (učenici do 34 kg), Lyon Nenadić (mlađi kadeti do 48 kg) i Luka Zadro (kate, ml. učenici "B" program).

Srebrne medalje su osvojili Iskra Majsec (kate, ml. učenice "B" program), Nika Jelen (kate učenice) i Lucija Gečević (kate ml. kadetkinje).

Za brončano odličje su se izborili Ivan Franceković (kate, ml. učenici "B" program), Lucija Lucić (kate, učenice "B" program), Damjan Nenadić (kate, učenici), Magdalena Šuflaj i Paula Šogorić (učenice do 36 kg), Ivan Terihaj (učenici do 30 kg), Dino Šimunec (učenici do 34 kg) i Ian Baždar (mlađi kadeti preko 57 kg).

Bregančani solidni u Ivanić Gradu

Iva Pejić brončana

Iz Karate kluba Bregana, nastupilo je 8 natjecatelja, a najuspješnija je bila Iva Pejić koja je osvojila brončanu medalju u kategoriji mlađih kadetkinja do 50 kg.

Na korak do medalje ostali su Patrik Beribak, Rea Bilić i Lea Komočar koji su poraženi u borbi za broncu. Bez medalje su ostali i Elena Bratanić, Domagoj Žabčić, Petra Vukovinski i Gregor Smolej.