1. Hrvatska rukometna liga - žene Samobor – Sesvete 26:30 (19:18)

RUKOMET - Protiv Valentine Blažević nije išlo

1. Hrvatska rukometna liga - žene
Samobor – Sesvete  26:30 (19:18)

Nakon poraza kod Vranjica, Samoborke su doživjele još jedan poraz, ali ovaj puta u svojoj dvorani Bogumil Toni. Bolje od njih su bile rukometašice Sesveta, koje su u posljednjih 15 minuta susreta nadoknadile zaostatak, okrenule utakmicu u svoju korist i u konačnici pobijedile u ovom susretu.

Početna izjednačenost trajala je prvih deset minuta a onda je u 14. minuti Martina Čorković zabila za 11:7. Smanjile su Sesvećanke svoj zaostatak na dva pogotka, Franković je u zadnjoj minuti prvog dijela smanjila je na 19:18. Prednost stečenu u prvom dijelu čuvale su samoborske Lavice i u nastavku, ali u 41. minuti Valentina Blažević započinje seriju od sedam uzastopnih pogodaka, rezultat je u 58. minuti bio 24:29.

Samoborke su 17. minuta bile bez pogotka, Monika Šilobod je isto u 58. minuti zabila 25. pogodak za Samobor, no bilo je jasno da pobjeda ide u Sesvete jer vremena za preokret nije bilo. Najefikasnija kod Sesveta bila je Blažević s 11 pogodaka, a slijedu ju Franković sa šest postignutih pogodaka. Ivana Lovrić za Samobor postigla je šest pogodaka, a po pet su upisale Pasarić i Čorković.