Dvoransko prvenstvo u dvorani za kadete i kadetkinje

ATLETIKA - Niz klupskih rekorda

25. siječnja u Rijeci na dvoranskom prvenstvu Hrvatske, u pratnji trenera Blaže Jankovića, samoborski atletičari ponovno su pokazali da imaju sjajnu generaciju kadeta i kadetkinja te ponosno donose četiri medalje u Samobor.

Zlatnu medalju u bacanju kugle od 4 kg osvojio je Leon Koražija s bačenih 14,43 m te je time postavio novi dvoranski kadetski rekord kluba.

Antonio Jagodić bacio je kuglu 12,97 m i osvajio brončanu medalju.

Kadetkinja Dolores Ćosić ponovno se penjala na postolje po dvije brončane medalje. Jednu medalju osvojila je skokom u dalj od 5,08 m, a drugu na 60 m, u finalu, gdje je istrčala dionicu za 8,09 sek. U kvalifikacijama Dolores je 60 m otrčala za 8,08 sekundi, što je ujedno i novi klupski rekord.

Luka Janković na 60 m prepone osvojio je 6. mjesto, rezultatom 10,20 sek, što je novi dvoranski klupski rekord.

Patrik Pavlin osvojio je 7. mjesto na 60 m sa 7,89 sek. Patriku je to prva utrka ispod 8,00 sek, a ujedno i novi dvoranski rekord kluba.

Kadet Tin Erceg trčao je na 60 m s vremenom od 8,25 sek i osvojio 17. mjesto.

Kadetkinja Ana Fresl 60 m istrčala je za 8,76 sek i osvojila 18. mjesto, a u skoku u dalj s 4,22 m osvojila je 20. mjesto.