SENIORI – A2 LIGA – 8. kolo Samobor – Gorica 70:78 (12:19, 16:15, 21:19, 21:25)

SENIORI – A2 LIGA – 8. kolo
Samobor – Gorica  70:78 (12:19, 16:15, 21:19, 21:25)

SAMOBOR: Levanić B. 9, Belamarić, Gionechetti 10, Gašparac 13, Šilobod 26, Imbert, Levanić M. 3, Nakić 9, Sladić, Dragozet, Pavičić, Mandalinić; Trener: Davor Šestak

GORICA: Majcunić 9, Vujević, Gazić, Bingula, Lasić, Herrendić 25, Papac 25, Galić, Tušek 2, Primorac 9, Urli, Pašalić 8. Trener: Z Kovačević

Košarkaši Samobora u 8. kolu A2 lige seniora izgubili su na domaćem terenu od trenutno vodeće ekipe lige Gorice iz Velike Gorice s rezultatom 70:78. Samoborci su ovaj puta previše rezervirano ušli u utakmicu, premekano u obrani i premlako u napadu, tako da gosti rješavaju četvrtinu s rezultatom 12:19 u svoju korist. Ulaskom u igru Šiloboda i Brune Levanića igra se čvršće u obrani i prodornije u napadu, ali do prvog izjednačenja 36:36 Samoborci dolaze tek u 4. minuti drugog poluvremena.

U dva navrata krajem treće i početkom zadnje četvrtine Samoborci imaju tek koš zaostatka, da bi odmah nakon toga nespretno izgubljenim loptama dopustili protivniku da se ponovno rezultatski odlijepi. U samoj završnici Samoborci u nekoliko navrata imaju 4 koša zaostatka, ali tada bez prave pomoći svog centra Nakića, koji je igrajući svih 40 minuta iscrpljen ostao bez pravog učinka, pa nisu mogli doći do preokreta, tako da gosti zasluženo odnose bodove iz Samobora.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Šilobod s 26 i Gašparac s 13 koševa.

Kod Gorice odlično su odigrali Herendić i Papac, oba s po 25 koševa.