22. višebojsko i pojedinačno prvenstvo Hrvatske i 13. završnica Kupa Hrvatske

GIMNASTIKA - 7 brončanih odličja

Samoborske gimnastičarke osvojile su 6 medalja već prvi dan natjecanja na 22. višebojskom i pojedinačnom prvenstvu Hrvatske te 13. završnici Kupa Hrvatske za B i C program u sportskoj gimnastici, koje je od 8. do 10. studenoga održano u Ogulinu. U najvišem stupnju natjecanja, u A programu, Ema Mihelić je u kategoriji ml. kadetkinja osvojila 4 bronce: na preskoku, ručama i gredi te u višeboju. Njezina starija sestra Marija Sara Mihelić osvojila je broncu na tlu. U kategoriji seniorki u B programu broncu je u višeboju osvojila Paula Stier. Mlađe kadetkinje u B programu ekipno su osvojile 4. mjesto. Pojedinačno Katja Žganjer Knežević zauzela je 16., Sara Kormoš 20., a Lorena Bartaković 24. mjesto. Sari i Loreni ovo je ujedno bio prvi nastup i veliko iskustvo na državnom prvenstvu. Nažalost, iako prijavljena, na ovom natjecanju zbog ozljede nije mogla nastupiti seniorka Anamarija Kovačić. Svoj doprinos dala je dijeleći pravdu zajedno s ostalim sutkinjama.

Nedjelja je bila rezervirana za natjecateljice C programa. Najmlađe natjecateljice, ml. kadetkinje u svom prvom natjecanju na državnom prvenstvu osvojile su ekipnu broncu. Pojedinačno Dolores Šagud plasirala se na 6. mjesto., Maja Lehpamer 7., Tara Bartaković 14., Ines Fadiga 19., Barbara Jelić 22. i Tia Senjak 25.

Dunja Šagud nastupila je u konkurenciji kadetkinja i osvojila 9. mjesto među 44 gimnastičarke. Jesen Kovaček nastupila je u kategoriji juniorki C i osvojila je 16. mjesto.

Trenerice Aida Badić i Martina Bublić, ujedno i sutkinje na ovome natjecanju, zadovoljne su, sretne i ponosne na svoje vježbačice, koje su osim svojim rezultatima do izražaja došle i u svojim upečatljivim dresovima i lijepim klupskim trenirkama.

Kristina Kirschenheuter

- natjecateljice 1. dana

- natjecateljice 2. dana

- ekipa mlađih kadetkinja koja je osvojila 3. mjesto - "zvjezdice"

Dan Japana – Zagreb, 9. studenoga

KARATE - Samoborci slavili s Japancima

U subotu, 9. studenoga, u Muzeju Mimara u Zagrebu održano je cjelodnevno obilježavanje 20. obljetnice uspostave diplomatskih odnosa između Japana i Republike Hrvatske pod nazivom Dan Japana. Cjelodnevni program se odvijao u organizaciji Veleposlanstva Japana.

Jedan dio programa obilježile su tradicionalne japanske borilačke vještine aikido, judo, kendo i karate, koje su imale demo nastup pred velikim brojem uzvanika i uglednih gostiju.

Doprinos obilježavanju Dana Japana dali su i karateke iz Karate kluba Samobor: Nika Jelen, Lucija Gečević, Dario Svetić, Nikola Šoić, Kruno Fadljević, Fran Trošelj i Damjan Nenadić.

Pod budnim okom japanskog veleposlanika Masare Tsujia i ostalih gostiju, karateke Karate kluba Samobor su, prema očekivanju, odradile vrhunsku prezentaciju karate sporta i vještine, koje su zdušno aplauzom nagradili svi nazočni u velikoj dvorani muzeja.

1. županijska liga zapad – 14. kolo

NOGOMET - Sloga teško stradala u Novakima

Novaki – Sloga (O) 6:0 (3:0)

Susjedima utrpali pola tuceta

NOVAKI – ŠRC Novaki

Sudac: Cikojević

Pomoćnici: Rešetar (oba iz Samobora) i Šestak (Smerovišće)

Strijelci: 1:0 Mataušić(10), 2:0 S. Barač(35), 3:0 Alitović(37), 4:0 Mataušić(55), 5:0 Brajković(66), 6:0 Gestić(90)

NOVAKI: Divković, Čakanić, G. Horvat, Barbarić (od 55. Janjić), Šicl (od 70. Kozić), Fabek, Alitović, Rasi, Matijaščić, Mataušić (od 75. Gestić), Barač (od 64. Brajković)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Kukolja, Nehutni, Crnjac, Ciglar, Jež (od 46. Prelčec), Toth (od 66. Penezić), Masnjak, Kostić (od 70. Kuk), T. Vučur, Sapanjoš

Igrač utakmice: Neven Mataušić (Novaki)

Dobro izdanje i uvjerljiva pobjeda Novaka u susjedskom srazu sa Slogom iz Orešja. U 10. minuti Matijaščić postiže svoj prvi gol, a gosti ubrzo stvaraju dvije izgledne prilike koje ne koriste i tu je bio kraj njihovim nadanjima u povoljan rezultat. Do kraja utakmice na terenu je postojala samo momčad koja do poluvremena postiže još 2 zgoditka (Barač i Alitović), a u nastavku s još tri gola (još jednom Mataušić te Brajković i Gestić u posljednjim minutama) „cementiraju“ svoje visoko slavlje.

Bregana – Jaska 3:1 (2:0)

Kasalo osigurao tri boda

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Jakovina

Pomoćnici: Jukić (oba iz Zaprešića) i Blažević (Prigorje Brdovečko)

Strijelci: 1:0 Kasalo(12), 2:0 Kasalo (20), 2:1 Lukić(69), 3:1 Ćosić(85)

BREGANA: Ratešić, M. Stanec (od 46. Benković), Lehpamer, Škvorc, D. Stanec (od 83. Biondić), Kasalo, Ćosić, Tančak, Runtas (od 70. Celizić), Župančić, Ivandić (od 85. Becić)

JASKA: Povrženić, Martinović (od 80. Vučina), Višošević (od 46. Cuković), Šoić, I. Štefić, Lončarić, Vlašić (od 60. Jagunić), Škiljan, Šolčić, A. Štefić, Lukić

Trener: Stjepan Puščak

Igrač utakmice: Miljenko Kasalo (Bregana)

Samo prosječna igra Bregane, ali dovoljna za tri boda protiv fenjeraša iz Jastrebarskog. Domaćin ključnu razliku radi u prvih 20 minuta igre kada Kasalo dva puta izmiče pažnji obrane i postiže golove. U 12. napadač Bregane prvo lijepo prebacuje istrčalog Povrženića, dok 8 minuta kasnije finišira akciju cjelokupne domaće navale. Gosti do odmora bezopasni, da bi u nastavku povezanijom igrom došli do minimalnog minusa golom Lukića nakon 70 minuta igre. Pitanje pobjednika u 85. riješio je Ćosić neobranjivom bombom, udarcem s 25 metara koji je završio u rašljama gostujućeg vratara.

Zrinski – Mladost (KD) 3:7 (2:4)

Vaterpolski rezultat u Farkaševcu

FARKAŠEVAC – Igralište ŠC Zrinski

Sudac: Kupres (Rakovica)

Pomoćnici: Pirša (Donja Zdenčina) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 0:1 Nežić(13), 0:2 D. Horvat(16), 0:3 Nežić(29), 1:3 Draclin(33), 2:3 Blažević(41), 2:4 D. Horvat(44), 3:4 Blažević(46), 3:5 D. Horvat(59), 3:6 Rautek(60), 3:7 Rautek(75)

ZRINSKI: Jalžabetić, Oslaković (od 28. M. Horvat), Ištuk, Klepo (od 55. Kordić), T. Vrančić, Draclin, Sporiš (od 74. Pelesk), Vučenik, Sodič (od 61. Radovanić), Blažević, Šarić (od 60. Koletić)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Sutlar, Frkanec, Gačarić, Brkić, Rautek, Repec, Nežić, D. Horvat, Pulek, Valenčak

Trener: Danijel Valenčak

Igrač utakmice: Darko Horvat (Mladost)

Pomalo vaterpolskim rezultatom završilo je gostovanje Mladosti u Farkaševcu. Početak susreta nije sugerirao visok poraz domaćina jer se u dva navrata tresao okvir gola momčadi iz Kraja Donjeg koji su se iz tih prijetnji izvukli „neozljeđeni“. Nakon toga nespretne reakcije vratara Jalžabetića i konfuzna obrana Zrinskog rezultira s četiri primljena gola koja su do poluvremena malo ublažena pogocima Draclina i Blaževića za minus 2 na odmoru. U nastavku tračak nade za Zrinski donosi svojim drugim golom Blažević, ali gosti koji su doputovali sa samo 11 igrača kažnjavaju ponovno opuštanje igrača Zrinskog i postižu nova tri gola s kojim uvjerljivo i ponajprije zasluženo slave. Domaćinu ostaje veliki upitnik kako dalje s ovakvim izvedbama na zelenom terenu.

Mladost (L) – Rakitje 2:4

Nakon 14. kola vodi Sutla s 38 boda, druga je Pušća s 34, Bregana je peta s 25, Novaki su deveti s 19 bodova, Rakitje je deseto s 18, dok je Zrinski na dvanaestom mjestu s 13 bodova.