"Mineralci" sve riješili u prvom poluvremenu

Pomoćnici: Jurkić (Farkaševac) i Gašpar (Paukovec)

Strijelci: 1:0 Vračević(13), 2:0 Peršin(41), 3:0 Patljak(45), 4:0 Vračević(82)

JAMNICA: Papak, Veselčić, Grčević, Lasić (od 60. Markulin), Petković, Luketić (od 60. Čefko), Patljak, Mravunac (od 72. Tuka), Peršin, Vračević, Anić

Trener: Tomislav Kelava

TOP: Husak, Perić (od 46. Žitković), Vlak, Brkić, Ačkar, Kutija, Crnov, Jakopec (od 46. Pauković), Sopić, Sunek, Tolić (od 60. Holetić)

Trener: Ivan Lušić

Igrač utakmice: Ivica Vračević (Jamnica)

"Mineralci" su do poluvremena s tri gola riješili pitanje pobjednika. Već u 3. minuti se trese okvir gola TOP – a, da bi 10 minuta kasnije Vračević postigao svoj prvi gol. Pred kraj odmora u listu strijelaca još su se upisali Peršin i Patljak. Drugi dio donio je malo bolje izdanje gostiju, ali bez konačnog udarca u obliku pogotka. Priču u Pisarovini zaključio je onaj tko je i počeo, Vračević, svojim drugim golom za konačnih 4:0.

Sava (S) – Vatrogasac (Z) 3:2 (1:1)

Gavran za tri boda

STRMEC – SC lazina

Sudac: P. Šabić

Pomoćnici: T. Šabić (oba iz Pavlovčana) i Kazimović (Samobor)

Strijelci: 0:1 Štok(17), 1:1 Golemović(18), 1:2 Horvat(50), 2:2 Gavran(71), 3:2 Gavran(77)

SAVA STRMEC: Štefković, K. Golubić (od 46. Martinčević), Drenški, Filipović, Frajt, Kočnar (od 81. Ivanović), Ovčariček, Golemović, M. Radulj (od 58. Mihelčić), Čakanić, Gavran

Trener: Robert Šoštarić

VATROGASAC ZDENCI: Galić, Karamatić (od 74. Cvetković), Brekalo, Ostojić, Prskalo (od 85. Perak), Horvat, Škrst, Pavić, Skender, Štok (od 81. Lučić), Prskalo

Trener: Marijan Pažin

Igrač utakmice: Luka Gavran (Sava)

Iako su gosti dva puta na Lazini imali prednost od jednog gola, zahvaljujući sjajnom Gavranu svi bodovi ostaju domaćinu. U 17. minuti Štok iz slobodnog udaraca pogađa za 0:1, ali samo minutu kasnije Golemović vraća rezultatsku normalu. Gosti početkom nastavka ponovno u prednosti (ovoga puta strijelac Horvat), a Golemović po drugi put ima šansu da vrati domaćina u igru. Ovog puta lopta je završila na bijeloj točki, ali udarac Savinog strijelca brani Galić. I onda, u zadnjih dvadeset minuta igre dvaput se ukazuje Luka Gavran, jednim prekrasnim udarcem iz voleja te jednim preciznim „slobodnjakom“ ostavlja sve bodove u Strmcu.

Nakon 9. kola vodi Savski Marof s 25 bodova, drugi je Vinogradar s 24, TOP je dvanaesti s 9, dok je Sava na trinaestom mjestu s 8 bodova.

Međunarodno natjecanje Mecsek Cup u Mađarskoj - 5. i 6. listopada

ORIJENTACIJSKO TRČANJE - OK Japetić odličan

Članovi OK Japetića nastupili su 5. i 6. listopada na međunarodnom natjecanju Mecsek Cup u Mađarskoj i opet osvojili brojne medalje.

U zbroju rezultata oba dana članovi Japetića osvojili su četiri medalje, a na postolje su stali Frane Marković i Branimir Pongrac kao 2. i 3. u M21Br kategoriji, Daniela Popović Budi kao 3. u W35Br, te Branka Fabek kao 3. u W55.

Blizu medalje bili su i Sonja Lesjak kao 4. u W35B te Franjo Budi kao 5. u M35Br.

Dio samog natjecanja bio je i takozvani Alpe-Adria Cup, koji okuplja regije (reprezentacije) ovog dijela Europe (Hrvatska, Slovenija, Mađarska, Austrija i Italija), a boje Hrvatske branili su i članovi OK Japetić: Lino Legac, Edi Ocvirk, Matija Razum i Sonja Lesjak (samo štafeta).

To natjecanje je počelo dan ranije, u petak, kada su na rasporedu bile štafete. Matija Razum i Lino Legac su kao dio prve štafete Hrvatske reprezentacije osvojili odlično 1. mjesto, zajedno s Matjažom Štanfelom iz OK Risa iz Delnica, 54 sekunde ispred reprezentacije Slovenije, te 12 minuta ispred reprezentacije Štajerske iz Austrije. Matija je imao 4. vrijeme prve izmjene, a Lino 1. vrijeme druge izmjene.

Edi Ocvirk trčao je za drugu štafetnu ekipu koja na kraju nije imala plasman, ali je Edi postigao 8. vrijeme u prvoj izmjeni, dok je Sonja Lesjak nastupala za žensku reprezentaciju koja je osvojila 8. mjesto (5. mjesto druge izmjene).

U subotu su Lino, Matija i Edi trčali srednje staze te zauzeli 13., 18. i 24. mjesto u jakoj konkurenciji seniora, a u nedjelju duge staze na kojima je Matija bio 12., Edi 19., a Lino 25.

Njihovi bodovi pridonijeli su reprezentaciji pa je tako Hrvatska ukupno zauzela 2. mjesto za Alpe-Adria Cup, tik iza ekipe Slovenije.

Franjo Budi

Kup Hrvatske u motocrossu i međunarodna utrka za Trofej grada Samobora

MOTOCROSS - Svi u Rakov potok!

U nedjelju, 13. listopada, u Rakovom Potoku, na stazi Draga, u 13 sati, održat će se Kup Hrvatske u motocrossu i međunarodna utrka za Trofej grada Samobora.

Treninzi za startne pozicije održat će se od 9 do 12 sati. Ovo je već treća utrka ove sezone koju na svojoj stazi korganizira MCK TRP Marović.

Očekuje se nastup velikog broja vozača iz cijele Hrvatske. Natjecanje je klupskog karaktera, odnosno natječu se ekipe klubova. Ekipu kluba čine do 3 vozača bez obzira na klasu.

Velika borba voditi će se između klubova MK Karas Team i MK Požega Promet te MCK Jaska i MCK Kia-Božić.

Među juniorima, veselimo se nastupu naših najboljih: Edina Halilovića i Mie Ribić.