3. HNL središte - 3. kolo Bistra – Samobor 3:1 (2:0)

BISTRA – SC Bistre

Gledatelja 300

Sudac: Pečarić

Pomoćnici: Pušić i Gorše (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Šoštarić(34), 2:0 Strjački(40), 2:1 Puškarić(75), 3:1 Brlečić(76)

BISTRA: Pavalić, Barić, Brlečić, Gulić (od 65. Lešković) Šteko, Golub, Novosel, Hanžek, Leško (od 63. Žiger), Šoštarić, Strjački (od 73. Kranjčić)

Trener: Istok Kapušin

SAMOBOR: Bašić, Rubinić (od 46. Puškarić), Guliš, Kotarski, Nimac, Ivanić, Grgečić, Ivkovčić, Bencalić (od 61. Kostanjski), Brujić, Brdarić (od 46. Matošević)

Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Anton Starjački (Bistra)

Težak raspored donio je gostovanje Samobora u Bistri gdje su domaćini nakon pobjede 3:1 ostali jedini sa 100 % - tnim učinkom. Nakon početnih, praznih 30 minuta igre, domaćini u 34. minuti dolaze do 1:0. Prekršaj na 17 metara od gola brzo izvodi Šoštarić i lovi kompletnu obranu Samobora na spavanju. Šest minuta kasnije igrač utakmice Starjački poduplava prednost preciznim udarcem lijevicom kraj nemoćnog Bašića. U nastavku su se gosti pokrenuli i na – 1 došli u 15 minuta prije kraja kad grešku obrane koristi Puškarić. Nada samoboraca u možebitni bod trajala je samo minutu kad na konačnih 3:1 postavlja Brlečić. Nova provjeru Samobora je već u srijedu (17 h) kad u Hebrangovu dolazi drugoplasirani Stupnik.

Nakon 3. kola vodi Bistra s 9 bodova, drugi je Stupik sa 7, dok je Samobor na jedanaestom mjestu s 2 boda.