Pomoćnici: Šabić (Pavlovčani) i Kelečić (Repišće)

Strijelci: 1:0 Pleteš(75)

SLOGA KRIŽ: Moguljak, Podgorski, Broz, Đerek, Korman, Sokolić, Kopejtko (od 86. Bubenik), Vorel (od 75. Šeremet), Bosankić, Pleteš (od 89. Novak), Fešta

Trener: Dražen Bajc

TOP: Husak, Marić, Kalman, Klingor, Vratarić, Škraba (od 79. Pavlović), Jakopec, Sunek, Popović (od 61. Vajić), Perić, Jordan

Trener: Ivan Lušić

Igrač utakmice: Vjekoslav Pleteš (Sloga)

„Nabrijani“ domaćini još nisu osigurali ostanak u ligi pa su od prve minute navalili prema 16–ercu TOP–a. Gostujuća jedninica Husak bio je raspoložen svih 90 minuta pa se odmor odlazi s 0:0 iako su domaćini imali nekoliko izglednih prilika. U 58. minuti za goste puca Perić, no njegov udarac prema rašljama zaustavlja Moguljak. Za veliko slavlje domaćina pobrinuo se golom u 75. minuti Pleteš.

Sava (S) – Polet (B) 1:0 (1:0)

Autogolom do pobjede

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Jeleč

Pomoćnici: Matić i Lešković (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Stuparić(11 – ag)

SAVA STRMEC: Horvatinec, Filipović (od 67. M. Radulj), Drenški, Kočnar (od 90. Vlašić), Golemović, J. Matošević (od 81. Kruhek), Ovčariček, Martinčević (od 86. M. Kostanjski), L. Radulj, Čakanić, Ivanović

Trener: Robert Regvar

POLET BUŠEVEC: Bradić, Stuparić, Kovačević, Prelec, Zekaj, Barišić (od 83. Kirin), Sučić, Katulić, Sovina, Rožić, Lovrić

Trener: Marijan Dužić

Crveni karton: Zekaj(80)

Igrač utakmice: Josip Matošević (Sava)

Kako su oba pretendenta na naslov u ovom kolu bili uspješni (Klas s čak uvjerljivih 5:0), tek posljednjih 90 minuta dat će odgovor na pitanje tko će slaviti ukupnu pobjedu. Savini nogometaši, iako samo sa 1:0, zasluženo su slavili kontra Poleta iz Buševca. Kako domaći napadači nisu nikako mogli naštimati nišanske sprave, u pomoć im je pritekao defenzivac Poleta Stuparić koji je u 11. minuti svladao svog vratara Bradića. U posljednjem kolu Strmčani gostuju u obližnjem Kerestincu u kojem će uz željeni trobod čekati i kiks Klasa za konačno slavlje.

Nakon 29. kola vodi Klas s 58 bodova, druga je Sava s 57, dok je TOP na osmom mjestu s 38 bodova.

Prvo natjecanje streličara – školaraca

STRELIČARSTVO - Prva tri mjesta Samoborcima

U Sisku je 1. lipnja po prvi puta održano streličarsko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola, u organizaciji Streličarske sekcije Sagittarius gymnasii, Gimnazije Sisak i Streličarskog kluba Sisak. Na turniru su nastupili i samoborski školarci streličari.

Samoborka Laura Jurišić iz Osnovne škole Samobor osvojila je prvo mjesto u kategoriji standardnog luka za djevojčice do 14 godina. U klasi standardnog luka za dječake do 12 godina nastupila su trojca učenika OŠ Samobor i osvojili prva tri mjesta: Bartol Bajić prvo, Maks Marković drugo, a Rudi Marković treće mjesto.

Predstavnik Osnovne škole Bregana bio je Luka Skender, koji je osvojio treće mjesto u kategoriji kadeta zakrivljenog luka.

L.K.F.

3. HNL središte - 30. kolo Vrapče – Samobor 1:1 (1:1)

NOGOMET - Bod i peto mjesto

3. HNL središte - 30. kolo
Vrapče – Samobor 1:1 (1:1)

ZAGREB – Igralište SRC Vrapče

Sudac: Pajvot (Vrbovec)

Pomoćnici: Nežić i Hendak

Strijelci: 0:1 Ivanković(27), 1:1 Crnković(44)

VRAPČE: Šimunić, Krpan, Miloš, Vrbat, Panza, Halužan (od 77. Jukić), Crnković, Petković, Cigrovski, Vinčić (od 46. Bazina), Čolaki (od 75. Babić)

Trener: Denis Bezer

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Ivkovčić, Ivanković, Novoselec (od 42. Nimac), Brujić, Salopek, Kotarski, Grgečić, Puškarić (od 60. Pavlović), Brdarić

Igrač utakmice: Tomislav Ivanković (Samobor)

Samoborci su sezonu završili remijem 1:1 na zapadnoj strani grada Zagreba. Miroljubiv susret u Vrapču ponudio je solidan nogomet u kojem su oba gola pala u prvom poluvremenu. Goste je u prednost doveo Ivanković, a na krajnjih 1:1 poravnao je Crnković.

Promatrajući cijelu sezonu, igrači iz Hebrangove mogu biti i više nego zadovoljni ostvarenim u 30 kola. Pogotovo je dobar bio drugi sezone u kojem je skupljeno 10 bodova više (29:19) nego u jesenskom dijelu pa je zabilježen i skok s polusezonskog desetog na konačno 5 mjesto. Da nije bilo lošeg otvaranje sezone (samo 1 bod u prva 6 kola) završni račun bi bio bolji. Prije proljetnog dijela sezone Samobor je napustio najbolji strijelac Ivičić, no s par pametnih kupnji (prije svega pouzdani defenzivac Ivanković) te uz buđenje Puškarića i otkriće mladog Brdarića (9 golova u 15 susreta) ubilježen je (zasluženi) rezultatski skok. Sada slijedi ljetno "miješenje karata" pa ćemo krajem srpnja vidjeti s kojim će igračima Samobor krenuti u novu trećeligašku sezonu...

Nakon posljednjeg, 30. kola, prvak je Segesta sa 68 bodova, drugo je Dugo Selo s 58, dok je Samobor završio na petom mjestu sa 48 bodova.

1. županijska liga zapad – 28. kolo

NOGOMET - Pobjeda Klokočevca u Farkaševcu

Bregana – Krašić 6:2 (4:1)

Gosti pomalo nezainteresirani

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Kupres (Mala Rakovica)

Pomoćnici: Kožul i Kazimović (ob aiz Samobora)

Strijelci: 1:0 Celizić(7), 1:1 Cipurić(34), 2:1 Stanec(38), 3:1 Kasalo(39), 4:1 Runtas(44), 4:2 D. Novosel(65), 5:2 Lehpamer(75), 6:2 Biondić(89)

BREGANA: Štibić, Tančak, Celizić (od 46. Ćosić), Andabak (od 82. Štampek), Lehpamer, Stanec, Kasalo, Ivandić (od 34. Runtas), Babojelić, Benković (od 64. Bugarski), Ovčarić

KRAŠIĆ: Šimecki, F. Penić, Ilijanić, Tukić, Tuček, Ferenčić, Knežić (od 67. I. Penić), K. Novosel, Cipurić, D. Novosel, M. Novosel

Trener: Mijo Novosel

Crveni karton: Šimecki(81)

Igrač utakmice: Ivan Babojelić (Bregana)

Domaćini su lako nadvisili nezainteresirane goste iz Krašića (doputovali sa samo 12 igrača) i s nova tri boda učvrstili se u sredini tablice. Već do poluvremena komforna prednost Bregane od 4:1 koja je nakon 90. minute „podebljana“ na 6:2. Strijelci domaćina su se pravedno rasporedili pa nitko nije postigao više od jednog gola (precizni su bili Celizić, Stanec, Kasalo, Runtas, Lehpamer i Biondić).

Rakitje – Novaki 2:2 (0:0)

Dobrosusjedski i pomirljivo

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Šabić (Pavlovčani) i Drkule (Donja Purgarija)

Strijelci: 1:0 Boras(48), 1:1 Brajković(52), 2:1 Jupić(67), 2:2 Brajković(68)

RAKITJE: F. Dorotić, Boras, Prevendar (od 46. Petričko), Pavlović, Golub (od 87. Čleković), Sinković (od 62. Tušek), Martić, 64. Martinović, Pavić, Jupić

NOVAKI: Rebrović, Gotal, Horvat, Fabek, Janjić, Alitović, Rasi, Brajković, Ivanović, Petrović (od 46. Gestić), Vlašić

Igrač utakmice: Marko Brajković (Novaki)

Susjedski dvoboj Rakitja i Novaka završen je podjelom bodova. Prvi dio dosta suhoparan pa su mreže mirovale. Nastavak je donio puno bolji nogomet pa prvo Barun u 48. zabija za 1:0, a samo 4 minute kasnije na početno stanje vraća Brajković. Nakon 1:1 inicijativu preuzimaju gosti, ali nekoliko izglednih prilika odlazi u vjetar. Domaćini potvrđuju staro nogometno pravilo („ne zabiš – dobiš“) pa po drugi put dolaze u prednost golom Jupića. Na najpravednijih 2:2 svojim drugim golom poravnao je Brajković koji opravdano odnosi epitet igrača susreta.

Zrinski – Klokočevac 2:3 (0:1)

Vrijedna pobjeda gostiju

FARKAŠEVEC – SC Zrinski

Sudac: Blažević (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: Grubač i Žiljak (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 I. Kostelac(44), 1:1 Župančić(51), 1:2 Otmačić(57), 1:3 Novak(63), 2:3 D. Horvat(71)

ZRINSKI: Vitko, A. Horvat (od 46. M. Horvat), Ištuk (od 56. Oslaković), Šicl, Hainešek (od 46. Župančić), Vrančić, Mihelčić, Žganjer, Draclin, Mataušić, D. Horvat

Trener: Dario Lujanac

KLOKOČEVAC: T. Kostelac, Prelec, Kižlin (od 43. I. Kostelac), Šaldić (od 56. Žibert), Novak (od 65. Ladišić), Salopek, Dubić, Zeman (od 46.Otmačić), Skukan (od 46. Galinec), Žabčić, Beloša

Trener: Damir Ivančić

Igrač utakmice: Luka Novak (Klokočevac)

Vrijednu pobjedu s kojom su pobjegli sa zadnjeg mjesta na tablici ostvarili su igrači Klokočevca na gostovanju u obližnjem Farkaševcu. Minutu pred odmor Kostelac je pogodio za 0:1, a odmah početkom nastavka stanje na semaforu poravnao je Župančić. Za novo vodstvo gosta u 57. minuti zaslužan je Otmačić, a pobjedu je ubrzo nakon toga potvrdio igrač utakmice Novak. Konačnih 2:3 postavlja Horvat u 71. minuti.

Nakon 28. kola vodi BSK sa 70 bodova, druga je Sutla s 58, Zrinski je peti sa 47 koliko imaju i šesti Novaki, Rakitje je deveto s 38 bodova, Bregana je deseta s 36, dok je Klokočevac na petnaestom mjestu s 22 boda.