Pomoćnici: Novak i Žiljak (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Marković(49), 1:1 Stanec(74), 2:1 Frkanec(76)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, D. Cimprešak, Juratovac, Gačarić, Adanić, Frkanec (od 81. Kovačić), Marković, Debogović (od 72. M. Cimprešak), Nežić (od 84. Košutić), Sutlar, Valenčak

Trener: Ivica Valenčak

BREGANA: Vapnar, Biondić (od 57. Kasalo), Lehpamer, Andabak, Ivandić, Babojelić, Celizić (od 77. Bortas), Benković, Tančak, Stanec, Runtas (od 63. Ovčarić)

Igrač utakmice: Marijan Marković (Mladost)

Prvi dio u Kraju Donjem završen je „nulom“, iako prigoda na obje strane nije nedostajalo. Nakon samo 4 minute nastavka domaćini preko Markovića dolaze do početne prednosti. U 74. Bregane iz brze kontre izjednačuje stanje na semaforu (strijelac Stanec), ali samo 2 minute kasnije na konačnih 2:1 preciznim udarcem u rašlje Vapnara postavlja Frkanec.

Novaki – Vrh 3:2 (1:0)

Nisu dozvolili iznenađenje

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Blažević (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: Malkoč (Lukavec) i Šoić (Galgovo)

Strijelci: 1:0 Alitović(33), 1:1 Lacković(50), 2:1 Horvat(55), 3:1 Janjić(69), 3:2 Popek(75 – 11m)

NOVAKI: Divković, Gotal, Horvat, Fabek, Janjić, Gestić, Alitović, Rasi, Brajković, Petković (od 63. Ivanović), Vlašić

VRH: Ljubić, Franja, Špiček (od 41. Lacković), Rod, Pušek, N. Gotal (od 46. M. Strugar), Pustajec, Popek, Zrinski, Šimunić, Željko (od 46. I. Strugar)

Trener: Marijan Martinko

Crveni karton: Rod(87)

Igrač utakmice: Goran Horvat (Novaki)

Novaki još jednom ne dozvoljavaju nikakva iznenađenja na svom terenu. U ovom kolu s 3:2 poražena je momčad Vrha koja je na odmor otišla s golom minusa (Alitović), a da je bilo više preciznosti u domaćim redovima taj minus je mogao biti i izraženiji. Drugih 45 minuta donjelo je brzo izjednačenje gosta (Lacković u 50.), ali su igrači Ferde Kamenčića ubrzo nakon toga ubacili u višu brzinu i zasluženo slavili. Do nedohvatne 3:1 prednosti doveli su ih golovi Horvata i Janjića, dok je na za Vrh ugodnijih 3:2 bio precizan Popek s bijele točke.

Dinamo (J) – Rakitje 6:3 (3:3)

No dva razlike nije bilo dosta

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Solenički (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Vujčec (Klinča Sela) i Čunović (Gornja Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Gulić(5 – ag), 0:2 Boras(20), 1:2 Babić(27), 2:2 Kovačiček(30), 3:2 Babić(35), 3:3 Golub(42), 4:3 Babić(71), 5:3 Kuš(80), 6:3 Babić(82)

DINAMO JAKOVLJE: Borovec, Brcko (od 83. Pučić), Škrlin, Lacković (od 55. Popek), Gulić, Milić, Heric, Kovačiček, Kuš, Eršek, Babić

Trener: Goran Ostojić

RAKITJE: Mesić, Boras, Pavlović, Golub, Dorotić (od 76. Tušek), Martić, Stanić (od 46. S. Sinković), B. Sinković (od 82. Vareškić), Pavić, Jupić, G. Dorotić (od 46. Bešker)

Igrač utakmice: Ivan Babić (Dinamo)

Gostu iz Rakitja ni 2:0 vodstvo u 20. minuti nije bilo dovoljno da na odmor otiđe s kakvom – takvom prednošću jer su domaćini s dva gola Babića i jednim Kovačičeka došli do minimalne prednosti od 3:2. Za poravnanje na 3:3 do odmora zaslužan je bio Golub. U nastavku su domaćini nastavili s istom efikasnošću (tri gola po poluvremenu) dok su domaćini ostali na učinku iz prvih 45 minuta. Babić je bio najučinkovitiji u redovima Dinama s 4 postignuta gola.

Klokočevac – Zaprešić 8:1 (1:1)

Gosti statirali

Sudac: Munić (Bregana)

Pomoćnici: Oslaković (Domaslovec) i Božić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Dubić(10) 1:1 Tomić(20), 2:1 Beloša(65), 3:1 Brnčić(80), 4:1 I. Kostelac(82), 5:1 Skukan(85), 6:1 Skukan(66), 7:1 Beloša(90), 8:1 Galinec(90)

KLOKOČEVAC: T. Kostelac, Brnčić, Kižlin, Žibert, Žabčić, I. Kostelac, Skukan, Salopek, Beloša, Dubić, Ladišić (od 46. Galinec)

Trener: Damir Ivančić

ZAPREŠIĆ: Vrdoljak, Brekalo, Fabek, J. Tkalčević, Habijan, M. Tkalčević, Gorjan, Pajić, Galjanić, Tomić, Ujević

Trener: Mladen Martinko

Igrač utakmice: Tomislav Kostelac (Klokočevac)

Zanimljiv susret Klokočevca i Zaprešića prekinut je u 80. minuti kad su gosti nakon sumnjivog (trećeg) gola domaćina odlučili prestati igrati nogomet i počeli statirati na terenu. Rezultat toga je ukupnih 8:1, odnosno 5 postignutih golova Klokočevca u zadnjih 10 minuta kada se igrala „igra bez igre“. U „nogometnom“ vremenu rezultat je završio 3:1, strijelci za domaće su bili Dubić, Beloša i Brnčić, a za gosta Tomić.

Mladost (KS) - Zrinski 0:6 (0:1)

Razigrani u Klinča Selu

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sudac: Golub (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Drkulec (Donja Purgarija) i Kramarić (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Žganjer(45), 0:2 Draclin(50), 0:3 Mihelčić(52), 0:4 Mataušić(65), 0:5 Hainešek(76), 0:6 Hainešek(88)

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, Marinović, Matulin (od 64. N. Budiščak), Sirovica, Bušić (od 46. Matko), Hasanović, Botički, Stunja, Jakšić, Carin (od 84. Blažinčić), Makarun

ZRINSKI: Vitko, A. Horvat (od 65. Oslaković), Ištuk (od 65. Hainešek), T. Vrančić, D. Vrančić, Mihelčić, Mataušić, Šicl, Horvat (od 78. Murić), Draclin, Žganjer

Trener: Dario Lujanac

Igrač utakmice: Valentino Mihelčić (Zrinski)

Razigrani igrači iz Farkaševca u drugom dijelu su „razmontirali“ domaćine i uvjerljivo slavili s pola tuceta golova. Izjednačen prvi dio presudio je gol Žganjera pred samo poluvrijeme da bi se mladostaši u nastavku u potpunosti igubili na terenu. Do 52. je već bilo 0:3, a priču u Klinča Selu završili su Mataušić s jednim i rezerva Hainešek s 2 postignuta gola.

Nakon 27. kola vodi BSK sa 69 bodova, druga je Sutla s 57, Zrinski je četvrti sa 47, Novaki su peti sa 46 bodova, Rakitje je deveto s 37, Bregana je deseta s 33, dok je Klokočevac na šesnaestom mjestu s 19 bodova.

Novi uspjesi samoborskih Mladostaša

KYOKUSHIN - Zaslužili brojne medalje

U proteklih mjesec dana članovi samoborskog Karate kluba Mladost nanizali su nove uspjehe na borilištima. Krajem travnja članovi kluba sudjelovali su na jakom natjecanju u bugarskom gradu Shumenu nedaleko od Crnog mora. Ekipu su činili mladi natjecatelji, a u jakoj konkurenciji (Bugarska je jedna od vodećih zemalja u kyokushinu) Hrvoje Majdenić popeo se na pobjedničko postolje osvojivši brončanu medalju.

Istog vikenda kad se održavalo natjecanje u Bugarskoj održano je i domaće natjecanje u Kutini, Memorijalni turnir Bljesak, kojim su organizatori slavili obljetnicu vojno-redarstvene akcije Bljesak. Na tom najecanju klub je predstavljalo 14 mladih karateka, a u Samobor su se vratili s 12 medalja: 5 zlatnih, 2 srebrne i 5 brončanih.

Početkom svibnja, Mladostaši su sudjelovali na najvećem natjecanju za djecu u Mađarskoj, u gradu Tarjanu. Ekipa predvođena predsjednicom kluba Ljiljanom Šurbek Bošnjak ostvarila je odličan rezultat te se tako troje natjecatlja u velikoj konkurenciji od 300 boraca okitilo s 3 brončane medalje.

25. svibnja članovi kluba sudjelovali su na Prvenstvu Hrvatske u katama Hrvatskog kyokushin karate saveza koje se održalo u Zagrebu te ponovo ostvarili odličan rezultat. Od šestero natjecatelja koji su nastupili četvero ih se okitilo medaljama te je tako samoborski klub bogatiji za dvije zlatne, srebrnu i brončanu medalju.

Pred Mladostašima su naredne aktivnosti: Europsko prvenstvo koje se održava nadolazećeg vikenda u švicarskom Luzernu, a na kojem će kao reprezentativac Hrvatske nastupiti Kruno Terihaj, te završno natjecanje u borbama koje se boduje za Prvenstvo hrvatske Hrvatskog kyokushin karate saveza koje će se održati 15. lipnja u Dugom Selu.

Više informacija o natjecanjima i radu kluba možete vidjeti na web stranici kluba www.kyokushin-mladost.hr.

Sudac: Jeleč

Pomoćnici: Benković i Rončević (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Matošević(18)

JAMNICA: Crnković, Petković, Grčević, Lasić, Luketić, Mihalić (od 46. Peršin), Patljak, Tuka (od 75. Žagar), Matasić, Vračević, Anić

Trener: Tomislav Kelava

SAVA: Horvatinec, Kruhek (od 59. M. Radulj), Kočnar (od 90. Brkić), Golemović, Matošević (od 88. Vlašić), F. Kostanjski, Martinčević (od 81. M. Kostanjski), L. Radulj, Čakanić, Ivanović, Gavran

Trener: Robert Regvar

Igrač utakmice: Ervin Horvatinec (Horvatinec)

Minimalnom pobjedom u Pisarovini igrači Roberta Regvara ponovno su se vratili u borbu za pobjednika Jedinstvene županijske lige, a u tome im je pomogao i poraz vodećeg Klasa (3:1) na gostovanju kod Vatrogasca iz Zdenaca. Već u 5. minuti najbolju priliku u prvom dijelu nije iskoristio Kočnar čiji udarac odlazi pokraj vrata domaćina. U 18. minuti ključan trenutak susreta: gužva u 16 – ercu domaćina nakon koje pomoćni sudac signalizira glavnome da je lopta završila s one strane crte pa se stanje na semaforu mijenja u korist Save. U nastavku su igrali uglavnom domaćini, ali što zbog dobrog Horvatineca (koji je zaslužio epitet igrača utakmice), a što zbog vlastite nepreciznosti nisu uspjeli zatresti mrežu pa gosti iz poznatog vodocrpilišta odlaze s punim plijenom.

TOP – Sava (SH) 1:2

Nakon 28. kola vodi Klas s 55 bodova, druga je Sava s 54, dok je TOP na osmom mjestu s 38 bodova.