Svjetsko prvenstvo za juniore i seniore

KYOKUSHIN KARATE - Nenad Šančić srebrni

U organizaciji WKU (World Kyokushin Union) 25. svibnja je u Kopenhagenu, u Danskoj, održan World Open Knock Down Karate Tournament, Svjetsko prvenstvo za juniore i seniore.

Na natjecanju su nastupili borci iz 25 zemalja. Hrvatsku su u juniorskoj konkurenciji predstavljali Marija Frklić, Jelena Vrančić, Domagoj Ivančić i Tomislav Novoselec, članovi Kyokushinkai kluba Mas Oyama Strmec. U seniorskoj konkurenciji Hrvatsku je predstavljao Nenad Šančić, član samoborskog TNT Fight GYM-a.

Osvojene su tri srebrne i jedna brončana medalja u juniorskoj konkurenciji i jedna srebrna medalja u seniorskoj konkurenciji.

Seniori: Nenad Šančić - 2. mjesto -80 kg

Juniorke: Marija Frklić - 2. mjesto -55 kg i Jelena Vrančić - 2. mjesto +55 kg

Juniori: Domagoj Ivančić - 2. mjesto +80 kg i Tomislav Novoselec - 3. mjesto -80 kg

- Obzirom na uvjete u kojima smo se pripremali i na činjenicu da je sam odlazak na Svjetsko prvenstvo bio upitan do zadnjeg dana, rezultat je i bolji od očekivanog - naglasio je voditelj reprezentacije Zvonko Samaržija.

- Zahvaljujemo Gradu Samoboru i gradonačelniku Kreši Beljaku koji su pomogli oko odlaska Nenada Šančića na njegovo 4. Svjetsko prvenstvo – dodao je Samaržija.

B.V.

3. HNL središte - 29. kolo Samobor – Udarnik 2:1 (1:0)

NOGOMET - Udarnički do 5. mjesta

3. HNL središte - 29. kolo
Samobor – Udarnik 2:1 (1:0)

Sudac: Jelić (Zagreb)

Pomoćnici: Jolić i Benko

Strijelci: 1:0 Brujić(41), 2:0 Brdarić(85), 2:1 Sokol(90)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Novoselec, Salopek, Ivkovčić, Puškarić (od 76. Nimac), Brujić, Grgečić (od 90. Tolić), Brdarić, Ivanković, Kotarski (od 85. Pavlović)

UDARNIK: Feljan, Japec, Grizelj, Sokol, Marković (od 46. Vrdoljak), Dolibašić, Perica, Dumbović, Prekratić, Radoš, Arbanas (od 46. Milatović)

Trener: Sead Harambašić

Igrač utakmice: Filip Brdarić (Samobor)

U posljednjem nastupu pred svojim navijačima Samoborci su slavili protiv Udarnika 2:1 i tako kolo prije kraja uhvatili visoko peto mjesto. Prvih 45 minuta proteklo je u nadmoći domaćina koji su sve do malo prije poluvremena morali čekati na vodstvo. Tada je Brdarić probio lijevu stranu, oštro ubacio, a lošu reakciju Feljana kojem ispada lopta koristi Brujić i lagano poentira za domaću prednost. I početak nastavka pripada Samoboru pa Brujić u 52. minuti nakon varke ostaje sam, ali njegov udarac malo iskosa završava na stativi. Nakon sat vremena igre bude se i gosti – sjajnu akciju Kurilovčana završava Milatović udarcem s 5 metara koji sjajno brani Bašić. Prilike se nastavljaju redati velikom brzinom pa Puškarić sam izbija pred Feljana koji je uspješniji u „1 na 1“ dvoboju s domaćim napadačom. U 85. stiže potvrda pobjede – Grgečić krade loptu gostujućoj obrani, puca s ruba 16 – erca, a najbrži na odbijancu je svepristuni Brdarić i mat je neizbježan. Gosti su u 90. stigli do zasluženog gola, s 20 – ak metar neobranjivo je potegnuo Sokol svladavši na ovom susretu odličnog Bašića.

Nakon 29. kola vodi Segesta s 65 bodova, drugo je Dugo Selo s 55, dok je Samobor na petom mjestu s 44 boda.

Jedinstvena županijska liga - 27. kolo

NOGOMET - Sava izgubila kod kuće

Savski Marof - TOP 0:0

I sa igračem manje do boda

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: Jerbić

Pomoćnici: Mihalj i Kovač (svi iz Velike Mlake)

SAVSKI MAROF: Obradović, D. Ladan, Đeno, H. Ištuk, Vulić, A. Ištuk, Yankep, Roca (od 73. Levanić), Kljajić (Od 46. Krstanović), Oštrić, Jonjić (od 65. Mraković)

Trener: Zvjezdan Brlek

TOP: Husak, Fabek, Sopić, Vratarić, Sunek, Pedić, Klingor, Ivanić, Žlender, Jakopec (od 46. Marić)

Trener: Ivan Lušić

Crveni karton: Sunek(81)

Igrač utakmice: Armand Yankep (Savski Marof)

Iako su gosti cijelo prvo poluvrijeme igrali s igračem manje (nedovoljno mladih igrača u postavi), a kao i zadnjih 10 minuta (crveni karton Suneka) domaćini iz Savskog Marofa nisu uspjeli postići pogodak vrijedan tri boda. U prvom dijelu promašajima se istaknuo Kljajić koji u tri navrata nije bio precizan pred raspoloženim Huskom. U nastavku se domaćem napadaču u nepreciznostima pridružili i Jonjić i Husak. Gosti su tokom svih 90 minuta zaprijetili samo 2 puta i to dalekometnim udarcima bez posebne opasnosti pa se mreže kraj Save nisu tresle.

Sava (S) – Gradići 1:2

Nakon 27. kola vodi Klas s 55 bodova, druga je Sava s 51, dok je TOP na sedmom mjestu s 38 bodova.

Opatija kup 2013 - 25. svibnja

KARATE - Šogorić i Nenadić zlatni

Karate klub Samobor je 25. svibnja s osam mladih boraca sudjelovao na tradicionalnom međunarodnom turniru u Opatiji - Opatija kupu. Turnir je ove godine okupio solidnih 300 natjecatelja iz 44 kluba Hrvatske, Slovenije i Austrije.

Najuspješniji u Opatiji bili su Leonard Šogorić (mlađi kadeti do 57 kg) te Lyon Nenadić (mlađi kadeti do 46 kg) koji su zasluženo slavili u svojim kategorijama.

Lyon je u finalu sudačkim preglasavanjem pobijedio sve boljeg klupskog kolegu Dorijana Romića, koji je tim porazom osvojio srebrnu medalju, ali i prikazao odličan karate.

Broncom su se u Opatiji okitili Nika Medved (mlađe kadetkinje do 55 kg) te standardno dobar Ian Baždar (mlađi kadeti preko 57 kg).

Ovaj puta nisu imali sreće te su ostali bez odličja Helena Škreb, Mark Knezović i Martin Stier.

Iduće subote će na posljednjem turniru iz kalendara Hrvatskog karate saveza Sisak kupu nastupiti 15 kataša, čime će za mlade karateke završiti polugodišnja natjecateljska sezona.