2. kolo HALS-a – Varaždin, 27. travnja

ATLETIKA - Samoborci uspješni

U Varaždinu je 27. travnja održano 2. kolo Hrvatske atletske lige sjever za mlađe kategorije.

U kategoriji limača u disciplini 200 m Roko Spaseski Baburek osvajio je 3. mjesto s vremenom 33,18 sek.

Arianna Dukić u kategoriji mlađih kadetkinja osvojila je 1. mjesto u skoku u vis s preskočenih 1,40 m.

U kategoriji starijih kadetkinja na 100 m Dolores Ćosić osvojila je 3. mjesto s vremenom 13,51 sek, a kod starijih kadeta na 100 m Branimir Lučev osvojio je također 3. mjesto s vremenom 12,64 sek.

Stariji kadet Filip Kufrin je na 300 m s preponama osvojio 2. mjesto s vremenom 47,69 sek.

U bacanju koplja 600 g u kategoriji starijih kadeta Leon Koražija osvojio je 1. mjesto s bačenih 46,18 m.

U štafeti 100+200+300+400 m, stariji kadeti u postavi Patrik Pavlin, Tin Erceg, Filip Kufrin i Branimir Lučev, osvojili su 3. mjesto s 2:22:69.

Natjecanje za starije kategorije održano je u subotu, 28. travnja, također u Varaždinu.

U kategoriji mlađih juniorki u disciplini 100 m s preponama Ana Erceg osvojila je 3. mjesto s vremenom 16,70 sek.

U kategoriji žena u troskoku Tara Glaser osvojila je 2. mjesto preskočivši 10,63 m.

Sudac: Solenički

Pomoćnici: Kramarić (oba iz JastrebarskoG i Čunović (Gornja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Kasalo(12), 2:0 Kasalo(16 – 11m), 2:1 Jagustović(65), 2:2 Ištuk(75), 3:2 Stanec(77)

BREGANA: Štibić, Tančak (od 78. Runtas), Ivandić (od 65. Ovčarić), Andabak, Lehpamer (od 82. Grgat), Stanec, Kasalo, Ćosić, I. Runtas, Babojelić, Benković

Trener: Damir Kovačić

SAVA DRENJE: Cingulin, Šintić, Drenski, Gorgiev, Breskar, Šunde, Miletić, Zekić, Žauhar, Jagustović, Ištuk

Trener: Miroslav Šorgić

Crveni karton: Šintić(16)

Igrač utakmice: Miljenko Kasalo (Bregana)

Iako su igrači Bregane u 16. minuti imali prednost od dva gola i igrača više, nakon posljednjeg sučeva zvižduka upisali su tek teško izborenu pobjedu. Kasalo je u prvih 16 minuta dva puta pospremio loptu iza Cingulina, jednom lobom iz igre, a drugi put s bijele točke nakon što je Šintić zaustavio loptu rukom na gol crti. Do poluvremena razigrani domaćini imaju šanse „razbiti“ gosta, ali su Stanić, Kasalo i Ivandić neprecizni. U nastavku druga priča. Brojčano inferiorniji Drenjani u razmaku od 10 minuta ni krivi ni dužni golovima Jagustovića i Ištuka dolaze do rezultatskog egala. Moguću senzaciju u 77. minuti odagnao je Stanec pobjedničkim golom lijepo prebacivši nepotrebno istrčalog Cingulina.

Novaki – Klokočevac 5:0 (2:0)

Negostoljubivi domaćin

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Šulentić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Rožić (Buševec) i Dolibašić (Novo Čiće)

Strijelci: 1:0 Rasi(5), 2:0 Ladan(25), 3:0 M. Vlašić(39), 4:0 M. Vlašić(60), 5:0 M. Vlašić(90)

NOVAKI: Divković (od 63. Rebrović), Barbarić, Horvat, Fabek (od 61. Genus), Janjić, Gotal (od 80. Sastić), Gestić, Rasi (od 81. Petković), Matijaščić, Ladan (od 63. Brajković), Vlašić

Trener: Ferdo Kamenčić

KLOKOČEVAC: Kostelac, Prelec (od 72. Ivančić), Erceg, Žabčić, Šaldić (od 57. Dubić), Otmačić, Skukan, Salopek, Beloša, Zeman

Trener: Damir Ivančić

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Novaki)

U susretu momčadi iz vrha i dna tablice uvjerljivo slave favorizirani domaćini. Rasi već u 5. minuti mijenja početno stanje na semaforu, a na 2:0 dvadesetak minuta kasnije diže Ladan. Do kraja susreta gledali smo show Marka Vlašića koji je tri puta svladao Kostelca. Prvi gol postigao je krajem prvog dijela, dok se u listu strijelaca upisao još dva puta u nastavku (60. i 90. minuta).

Sloga (O) - Rakitje 1:2 (0:2)

Domaći uzalud stisli

OREŠJE - ŠRC Orešje

Sudac: Blažević (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: Ešegović (Brdovec) i Rončević (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Brekalo(20), 0:2 Brekalo(25), 1:2 Klarić(77)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Barić, Kostić, Čakarić (od 82. Horvatin), Kukolja, Boc (od 46. Jež), Bistrički, Ciglar (od 71. Sapanjoš), Klarić, Vučur, Rešetar

Trener: Vladimir Tuweg

RAKITJE: F. Dorotić, Boras, L. Dorotić (od 75. Varkešić), Golub (od 35. Martić), Pavlović, M. Barun, Pavić, Jupić (od 73. G. Dorotić), Tušek (od 53. S. Sinković), K. Barun, Brekalo (od 68. B. Sinković)

Trener: Vladimir Gržan

Igrač utakmice: Antonio Brekalo (Rakitje)

Zanimljiv susret u Orešju u kojem su gosti iz Rakitja bili upsješniji za jedan gol. U prvom dijelu najraspoloženiji u redovima Rakitja bio je napadač Brekalo koji je dva puta bio najspremniji pred Gudževićem. Domaćini su u nastavku „stisli“ goste, ali od svih napada dobili su samo počasni gol kojeg je postigao Klarić.

Mladost (KD) - Zrinski 4:3

Nakon 23. kola vodi BSK s 59 bodova, druga je Sutla s 48, Zrinski i Novaki su četvrti i peti sa po 40 bodova, Rakitje je deveto s 33, Bregana je deseta s 29, dok je Klokočevac na šesnaestom mjestu s 12 bodova.