KADETI - 1. ŽUPANIJSKA LIGA - 3. kolo Samobor – Petar Zrinski 64:52 (37:26)

KADETI - 1. ŽUPANIJSKA LIGA - 3. kolo
Samobor – Petar Zrinski  64:52 (37:26)

SAMOBOR: Srabotnak 3, Belamarić 7, Čižmešija 23, Planinčić, Antunović, Iviček, Skok, Boras 6, Erbežnik, Grubešić 2, Matijaščić 13, Komerički 10; Trener: Josip Vlah

PETAR ZRINSKI: Basar, Benedik 6, Horvat, Dananić 3, Mikac Ve. 1, Mikac Vj. 29, Jaklinović, Bašić 7, Premzl 6, Mađar; Trener: Hrvoje Konopa

Kadeti Samobora pobijedili su u trećem kolu županijske lige kadeta na domaćem terenu ekipu Petra Zrinskog iz Vrbovca rezultatom 64:52. Samoborci početkom druge četvrtine dolaze do vodstva od desetak koševa koje brane do polovice zadnje četvrtine. Tada su jednostavno zastali, a gosti povezali nekoliko ubačaja i dvije minute prije kraja utakmica smanjili na opasnih dva koša zaostatka. Ipak, Samoborci posljednje dvije minute igraju maksimalno angažirano u obrani, tako da gosti ostaju bez ubačaja, dok Samoborci serijom od deset koševa dolaze do zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Čižmešija s 23, Matijaščić s 13 i Komerički s 10 koševa.

Kod gostiju najubojitiji je bio Vjeran Mikac s ubačenih 29 koševa.

Jedinstvena županijska liga - 23. kolo

NOGOMET - TOP-u tri boda i prekid

Dinamo Hidrel - TOP 0:2 (prekid nakon 45. minute)

Sudac bježao u kuruzu

Susret Dinamo Hidrela i TOP–a prekinut je nakon 45 minuta igre i prednosti od 0:2 za goste. Domaći igrači nezadovoljni suđenjem arbitra Milašinčića istog su tijekom odmora fizički napali (nanjevši mu lakše ozljede) pa ostalim službenim osobama nije preostalo ništa drugo nego da prekinu susret.

Jaska - Sava 1:1 (1:1)

Dva važna boda

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali

Sudac: Miličević

Pomoćnici: Piličić (oba iz Velike Gorice) i Jovančević (Mićevec)

Strijelci: 0:1 F. Kostanjski(25), 1:1 Vlašić(45)

JASKA: Dikšić, Vlašić, Škiljan, Mačešić, Hasanović (od 78. Štefić), Falica, Dumić, Jalšovec, Golubić, Cuković, Šmiciklas

Trener: Anđelko Vlašić

SAVA: Slavujević, Drenški (od 87. L. Radulj), Filipović, Kočnar (od 46. M. Radulj), Golemović, F. Kostanjski, Ovčariček, Martinčević, Čakanić, Ivanović (od 58. M. Kostanjski), Gavran

Trener: Robert Regvar

Igrač utakmice: Ivan Dikšić (Jaska)

Igrači iz Strmca prosuli su nova 2 boda važna u borbi za naslov prvaka na gostovanju u gradu jastrebova. Prvih 45 minuta završeno je rezultatom 1:1, iako su gosti imali daleko više od igre. Nakon što je Gavran u 14. bio neprecizan, drugu priliku za Savu u 0:1 pretvorio je Filip Kostanjski preciznim udarcem iz 25. minute. Šok za goste dolazi pred sam početak odmora kada Vlašić izbija sam pred Slavujevića i lagano ga zaobilazi za izjednačenje. U nastavku domaćini dolaze do zraka, ali njihove dvije prigode završavaju kraj okvira vrata pa rezultatskih promjena više nema.

Nakon dvadesetrećeg vode Sava i Klas (- 1 utakmica) sa po 45 bodova, treći je Polet (B) sa 41, dok je TOP na jedanaestom mjestu s 26 bodova.

Grand Prix Hradec Kralove - Češka, Hradec Kralove, 27. i 28. travnja

KARATE - Leonardu Šogoriću zlato

Da samoborski karate ima europsku razinu i u nižim uzrastima pokazali su mladi Samoborci u Češkoj na Grand Prixu Hradec Kralove održanom 27. i 28. travnja. U konkurenciji 107 klubova iz 17 zemalja Europe i Egipta mladi samoborski samuraji osvojili su tri medalje, a da je bilo malo više sreće mogla je u vitrinama samoborskog trofejnog kluba biti još poneka medalja.

Posebnu pohvalu za svoj nastup zaslužuje Leonard Šogorić, koji je u kategoriji mlađih kadeta do 60 kg bio najuspješniji te zasluženo osvojio veliki pobjednički pehar u Samobor.

Srebrom se u konkurenciji mlađih kadeta preko 60 kg okitio Ian Baždar, koji je imao odličan nastup i potpuno zasluženo izborio nastup u finalu, gdje je za dlaku izgubio.

Treću medalju u Samobor donjeo je kataš Kruno Fadljević, koji se morao zadovoljiti brončanom medaljom u konkurenciji učenika iako je ostao dojam da je trebao biti na višoj stepenici pobjedničkog postolja.

Nastupili su još Lucija Gečević, Dino Šimunec, Lyon Nenadić i Dorian Romić, koji nisu uspjeli stići do medalje, ali ne bi bilo nezasluženo da su to i ostvarili.

Bila je to u svakom slučaju lijepa prezentacija samoborske karate škole na vrlo jakom i brojnom natjecanju europske kvalitete i odlične organizacije.

I.H.

K-1 i MMA turnir "Walk runda finalowa" - Poljska - Hrvatska

K-1 i MMA - Nenad Šančić najbolji borac

K-1 i MMA turnir

U organizaciji poljskog IBK saveza 27. travnja u Poznanu u Poljskoj održan je K-1 i MMA turnir Walk runda finalowa. Na natjecanju su održane uzvratne borbe između predstavnika IBK Hrvatske i IBK Poljske. Za Hrvatsku su nastupili Nenad Šančić, Damir Geušić, Tomislav Novoselec, Nenad Cepak, Lazar Radušić i Dejan Mišić.

Članovi samoborskog TNT fight gyma Damir Geušić i Nenad Šančić ostvrili su odličan rezultat. Damir Geušić je u dvije runde odlične borbe nakon silovitih izmjena udaraca i nekoliko pokušaja poluga ostvario neriješen rezultat. Nenad Šančić je u glavnoj borbi večeri pokazao najviše od svih naših predstavnika. Nakon dobrog početka poljskog predstavnika, Neno je brzo nametnuo svoj ritam, kojeg poljski predstavnik nije mogao izdržati. Nakon dvije runde dobrih kombinacija udaraca, poljski predstavnik nije mogao nastaviti borbu u trećoj rundi.

Po završetku turnira Nenad Šančić je ujedno proglašen najboljim borcem na natjecanju, a njegova borba izabrana je za najbolju borbu večeri. Ostali hrvatski predstavnici, iako su pokazali da se mogu ravnopravno nositi s poljskim borcima, ovaj puta nisu ostvarili povoljan rezultat.

B. Vlahović

Rukometašice Samobora pobijedile Trešnjevku

RUKOMET - Korak iza Podravke

Rukometašice Samobora su u odgođenoj utakmici 6. kola Lige prvaka upisale novi uspjeh. Pobjedom nad zagrebačkom Trešnjevkom rezultatom 30:23 (poluvrijeme 15:14), "usidrile" su se na drugom mjestu prvenstvene ljestvice, korak iza nedostižne Podravke.

U "Kutiji šibica" se ovaj put nije igralo atraktivno, ali bodovi su na kontu i pogled u nastavak sezone obojan je optimističnium tonovima.

Kod Samoborski je najefikasnija bila reprezentativka Ivana Lovrić sa 7 golova, a po 6 su puta mrežu tresle Iva Milanović Litre i Monika Kuzmić Husak, koja je proglašana i najboljom igračicom susreta.

Pred Samoborkama je novi izazov: finale Challenge kupa protiv češkog Banik Mosta. Prva se utakmica igra 5. svibnja u Samoboru.

S.S.

1. kolo Kupa Hrvatske za regiju sjever – Nedelišće, 27. travnja

GIMNASTIKA - 8 medalja za početak sezone

U subotu, 27. travnja, održano je 1. kolo Kupa Hrvatske za regiju sjever u Nacionalnom gimnastičkom centru Aton u Nedelišću. Naš klub imao je 23 natjecateljice u 2 programa i 6 kategorija.

U 1. turnusu nastupale su natjecateljice B programa. U kategoriji ml. kadetkinja nastupile su Lorena Bartaković, Heidi Peucelle i Katja Žganjer Knežević. Ekipno su osvojile 2. mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji Katja Žganjer Knežević osvojila je 3. mjesto, Heidi Peucelle osvojila je 9., a Lorena Bartaković 10. mjesto. Zbog ozljeda i bolesti nisu nastupile Maja Pleško, Helena Kirschenheuter i Sara Kormoš.

U kategoriji kadetkinja imali smo jednu natjecateljicu, Emu Mihelić, koja je osvojila pojedinačno 1. mjesto. Kod juniorki boje kluba branila je njezina sestra Marija Sara Mihelić, koja je kući također odnijela zlatnu medalju.

U seniorskoj konkurenciji nastupile su Paula Stier, koja je osvojila pojedinačno 1. mjesto, i Dora Živković koja je bila 3. Već u sljedećem kolu pridružit će im se Lucija Kirschenheuter i Anamarija Kovačić, koje zbog ozljeda nisu nastupile. Uz Helenu Kovačić, Lucija i Anamarija na ovom natjecanju preuzele su dužnost sutkinja.

Mlađe kadetkinje C i kadetkinje C nastupile su u 2. turnusu.

Kod mlađih kadetkinja imali smo čak dvije ekipe. Prva ekipa (Ines Fadiga, Dolores Šagud, Dora Jurković, Tara Bartaković, Maja Lehpamer i Tia Senjak) je osvojila 1. mjesto, a 5. mjesto osvojila je ekipa u sastavu Petra Frankić, Mia Lucija Jug, Barbara Jelić i Nika Šmid. Svim natjecateljicama (osim Maje Lehpamer) ovo je bio prvi službeni nastup. Pojedinačno: 4. mjesto Dolores Šagud, 6. Maja Lehpamer, 7. Ines Fadiga, 8. Tara Bartaković, 10. Dora Jurković, 14. Tia Senjak, 19. Barbara Jelić, 20. Petra Frankić, 27. Nika Šmid i 28. Mia Lucija Jug.

U konkurenciji kadetkinja C, uz već iskusnu natjecateljicu Dunju Šagud, u ekipi su joj se pridružile Ena Bašić, Tamara Regović, Dora Telišman, Karla Garašić i Laura Fadiga, koje su također prvi put nastupile na službenom natjecanju. Ekipno su osvojile 3. mjesto. Pojedinačno: 5. Dunja Šagud, 12. Tamara Regović, 13. Ena Bašić, 16. Laura Fadiga, 17. Dora Telišman i 18. Karla Garašić.

Trenerice Martina Bublić i Aida Badić zadovoljne su prvim ovogodišnjim natjecanjem. Slijede daljnji naporni treninzi kako bi se ispravile pogreške s ovog natjecanja i još bolje uvježbali elementi te u sljedećem kolu 8. lipnja rezultati bili još bolji.

M.B.

3. HNL središte - 24. kolo Samobor – Lekenik 2:1 (1:0)

NOGOMET - Vrijedna pobjeda

3. HNL središte - 24. kolo
Samobor – Lekenik 2:1 (1:0)

SAMOBOR – Gradski stadion

Sudac: Cindrić (Zagreb)

Pomoćnici: Havranek i Gorše

Strijelci: 1:0 Brujić(15), 2:0 Grgečić(81), 2:1 J. Celčić(85)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Novoselec, Salopek, Ivkovčić, Puškarić, Grgečić, Brujić, Brdarić (od 70. Pavlović), Ivanković, Kotarski (od 62. Nimac)

Trener: Stjepan Bašić

LEKENIK: Đurđek, Mandić, Grdenić, Pažin, K. Celčić, Rajić, Gusak, J. Celčić, Blažinić (od 30. Hadžić), Majstorović (od 80. Marić), Kovačević

Trener: Fabijan Komljenović

Crveni karton: Ivanković(87)

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Nova, vrijedna pobjeda Samoboraca u borbi za očuvanje trećeligaškog statusa protiv direktnog suparnika Lekenika. Domaćini su u Hebrangovoj poveli već u 15. minuti nakon što je precizan bio kapetan Brujić. Do odmora Samobor angažiranija momčad, ali bez dodatnog povećanja u rubrici golovi. U nastavku primat su preuzeli gosti nanizavši nekoliko izglednih prilika pred vratima Bašića koji je tijekom svih 90 minuta bio na razini zadatka. U 81. minuti činilo se da je stigla potvrda pobjede. Puškarić je probio stranu, a njegovo ubacivanje u 2:0 pretvara Grgečić. Umjesto da susret lagano privedu kraju, igrači Stjepana Bašića u posljednjih 5 minuta nepotrebno kompliciraju situaciju. Prvo u 85. Celzić lagano slalomom kroz obranu pogađa za 2:1, a voda u uši domaćinu dolazi u 87. kada Ivanković dobiva drugi žuti pa se do posljednjeg sučeva zvižduka gledala opsada Bašićevih vrata, ali na sreću domaćih bez rezultatske promjene.

Nakon 24. kola vodi Segesta s 58 bodova, drugo je Trnje sa 47, dok je Samobor na sedmom mjestu s 35 bodova.