U Karlovcu održano Otvoreno prvenstvo Hrvatske za dječake rođene 2003. godine

RUKOMET - Mladi Rudari prvaci Hrvatske

Najmlađi rukometaši Rudara, dječaci rođeni 2003. godine, osvojili su prvo mjesto na Otvorenom prvenstvu Hrvatske održanom u Karlovcu. U kvalifikacijskoj skupini redom su pobijedili ekipe Kaštelira, Đakova i drugu ekipu domaćina RŠ Karlovac. U nastavku natjecanja uvjerljivim pobjedama protiv ekipa Trsata, Buzeta i prve ekipe RŠ Karlovac izborili su nastup u finalu Prvenstva Hrvatske, na kojem je sudjelovalo 56 ekipa iz svih dijelova Hrvatske. U finalnoj su utakmici mladi igrači trenera Krunoslava Hofera, pobijedili vrlo dobru ekipu Umaga rezultatom 13:10 te tako dokazali svoju superiornost u ovoj uzrasnoj kategoriji.

Uz ekipni uspjeh i osvajanje 1. mjesta, Rudari su osvojili i zapažene pojedinačne nagrade. Za najboljeg igrača PH proglašen je Janko Načkar, a najbolji vratar PH bio je Matija Kuhar. U najbolju petorku turnira izabrani su Janko Načkar i Andro Lopac.

Ostvareni rezultati potvrda su dobrog i kvalitetnog rada sa svim selekcijama u RK Rudar te dokaz da se i u malim sredinama mogu ostvariti iznimni sportski rezultati.

Ekipa RK Rudar nastupila je u sastavu: Matija Kuhar, Andro Lopac, Janko Načkar, Ivan Lucević, Matija Runtas, Luka Vraneković, Emanuel Šima Jurić i Fran Martinko.

SENIORI – PRIJATELJSKA UTAKMICA Samobor – Rudeš 80:73 (40:42)

KOŠARKA - Junior Levanić vodio do pobjede

SAMOBOR: Tušek 18, Imbert 7, Vranić 1, Zadro 3, Levanić B. 18, Vitković 5, Levanić M. 23, Mandalinić 3, Dragozet 2; Trener: Milan Ličina

Košarkaši Samobora u prijateljskoj utakmici na domaćem terenu pobijedili su seniorsku ekipu Rudeša iz Zagreba rezultatom 80:73. Obje ekipe nastupile su u dosta pomlađenim sastavima i dok su Samoborci u početku imali dominaciju, do poluvremena gosti dolaze do "egal" igre, a u zadnju četvrtinu se kreće s 3 koša prednosti gostiju. U zadnjoj četvrtini razigrao se najmlađi pojedinac, još junior, Samoborac Bruno Levanić, koji nepogrešivo pogađa čak i iz nemogućih situacija, tako da sa serijom od 18 ubačenih koševa donosi najveću prednost Samoboraca na utakmici, od 14 koševa prednosti - 78:64, te je na kraju bio i najzaslužniji za pobjedu Samobora.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Matej Levanić s 23 te Bruno Levanić i Tušek, oba s po 18 koševa.

Kod Rudeša najučinkovitiji je bio Jelaska sa 16 koševa.

Jedinstvena županijska liga - 17. kolo (zaostalo kolo) Rugvica - Sava 2:0 (1:0)

NOGOMET - Favoriti neočekivano kiksali

Jedinstvena županijska liga - 17. kolo (zaostalo kolo)
Rugvica - Sava 2:0 (1:0)

RUGVICA – Igralište Rugvice

Sudac: Čužić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Jovančević (Mićevec)

Strijelci: 1:0 Majić(31), 2:0 Begović(64)

RUGVICA: Papak, Barberić, Kujundžija, D. Brtan (od 58. Pintar), Begović (od 84. Hašimović), Tulić, Cvijanović, Vranek, Grgošić, Glavić, Majić

Trener: Nenad Pavičić

SAVA: Slavujević, Drenški, Filipović, Kočnar (od 54. Gavran), J. Matošević (od 64. M. Radulj), F. Kostanjski, Ovčariček, Martinčević, L. Radulj (od 83. Kruhek), Čakanić (od 75. Klobučar), Ivanović (od 82. M. Kostanjski)

Trener: Robert Regvar

Igrač utakmice: Darko Brtan (Rugvica)

U zaostalom 17. kolu igrači vodeće Save neočekivano su "kiksali" i upisali prvi proljetni poraz protiv momčadi iz donjeg dijela tablice. Domaćini su prepustili gostu inicijativu, a svoje prilike tražili iz kontranapada. Jednu takvu je u 1:0 nakon pola sata igre iskoristio Majić. U nastavku je još jednom Slavujević kapitulirao, ovaj put je uspješniji bio Begović. Usprkos porazu prednost Save nije ozbiljno narušena jer je dvojac koji ju prati (Klas i Gradići) međusobno remizirao 2:2.

TOP – Polet (B) 2:1