Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Batušić (Cvetković)

Strijelci: 0:1 Jagustović(25), 0:2 Jagustović(42)

KLOKOČEVAC: T. Kostelac, Prelec (od 46. D. Otmančić), Kižlin, Erceg, Žabčić, Šaldić, Novak, Skukan (od 70. I. Kostelac), Salopek, Dubić, Zeman

Trener: Miroslav Žabčić

SAVA DRENJE: Cingulin, Pleić (od 88. Vuković), Vrhovski, Šunde, Preskar, Jagustović, Georgiev (od 85. Drenski), Miletić, Žauhar, Zekić (od 74. Švec), Ištuk

Trener: Miroslav Šorgić

Igrač utakmice: Mateo Jagustović (Sava)

Iako pojačani u odnosu na jesensku polusezonu, Bijeli golubovi i dalje nižu poraze. Ovoga puta bodovi odlaze u Drenje, a igrači Save pitanje pobjednika su riješili u prvih 45 minuta koje su zadovoljile kvalitetom igre na terenu. Gostima prvi prijeti Dubić u 9. minuti, ali njegov udarac kroti Cingulin. Na drugoj strani, u 25. minuti neobranjivo tuče Jagustović za 0:1. Pred kraj prvog dijela Jagustović solo prodorom „dupla“ prednost gosta. U nastavku bez pravih uzbuđenja u 16 – ercima pa mreže miruju do zadnjeg sučeva zvižduka.

Mladost (KS) - Bregana 2:0 (1:0)

Ništa od pobjedničkog niza

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Grubač (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Matko(8), 2:0 Matko(80)

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, Matulin, B. Kelečić (od 60. Jakšić), Sirovica, Makarun, Marinović (od 46. Blažinčić), Bušić, Hasanović (od 56. Carin), K. Kegljević (od 82. Gugec), Stunja (od 71. B. Botički), Matko

BREGANA: Štibić, D. Celizić (od 84. P. Runtas), Lehpamer, A. Andabak, I. Runtas (od 63. Ovčarić), Stanec, Škvorc, Bugarski (od 46. Benković), Tančak (od 84. Kovačić), Kasalo, Ivandić

Igrač utakmice: Matko (Mladost KS)

Bregana se u Klinča selu nadala nastavku uspješnih igara s kraja jesenskog dijela prvenstva, ali se to na njihovu žalost nije ostvarilo. Već u 8. minuti Matko koristi nepažnju gostujuće obrane pa poentira kraj nemoćnog Štibića. Do odmora domaćini su u nekoliko izglednih prilika za povećanje prednosti, ali se rezultat ne mijenja. Potvrda pobjede za Mladost stiže u 80. minuti kada Matko drugi put šalje loptu u gostujuću mrežu za konačnih 2:0.

Novaki – Sloga 3:1 (2:0)

Vlašić "zacementirao"

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Jurinčić (Samobor)

Pomoćnici: Oslaković (Domaslovec) i Velić (Lug Samoborski)

Strijelci: 1:0 M. Marković(26), 2:0 Rasi(28), 2:1 Klarić(87), 3:1 Vlašić(90)

NOVAKI: Divković, Genus, Ladan, Fabek, G. Horvat, Gotal, M. Marković (od 66. Barbarić), Rasi, Vlašić, Brajković (od 58. Letinčić), Alitović (od 76. H. Petković)

SLOGA SUZA: Gudžević, Dančulović, Rešetar, Brkić, Čakarić, Kukolja, Petričko, Vučur, Šoštarić (od 46. Klarić), Bistrić, Sapanjoš (od 30. Bos)

Crveni karton: Brkić(78)

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Novaki)

Lijepa predstava Novaka rezultirala je pobjedom na otvaranju sezone. Prve dvije prigode domaćina otišle su u vjetar da bi se tek u 27. minuti mreža Sloge prvi put zatresla. Ubačaj s lijeve strane Marković glavom posprema za 1:0. Dvije minute kasnije je već 2:0; ovaj put s desne strane centrira Vlašić, a Rasi je precizan ponovo glavom. U nastavku zatišje do zadnjih 15 minuta kada prvo gosti ostaju s 10 igrača na terenu (drugi žuti za Brkića), ali to ih ne spriječava da preko Klarića u 87. minuti zakompliciraju do tada miran rezultat. Ipak, u lovu na bod previše su mjesta ostavili u obrani pa Vlašić s ruba 16–erca neobranjivo pogađa za 3:1 i „cementira“ epitet igrača susreta.

Rakitje – Mladost (L) 2:6 (0:4)

Teško stradali

Sudac: Golub (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Šabić (Pavlovčani) i Božić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Kleković(12), 0:2 Vrhovec(14), 0:3 Vrhovec(20), 0:4 Vrhovec(41), 1:4 L. Dorotić(46), 2:4 Brekalo(51), 2:5 Vrhovec(55), 2:6 Kleković(63)

RAKITJE: F. Dorotić, Pavlović (od 62. Prevendar), Cestarić, Golub, Sinković (od 46. Nujić), Stanić (od 76. G. Dorotić), M. Barun (od 84. Sinković), Tušek (od 46. L. Dorotić), Jupić, Bekić, Brekalo

Trener: Krešimir Barun

MLADOST LUKA: Pilski, Ružak (od 86. Jež), Stiperski (od 54. Đurđević), Kahlina, Pokupec, Pirički, Kleković, Pepek, Kompresak (od 85. Lež), Vrhovec (od 74. Sukser), Kajfež

Trener: Predrag Tresk

Igrač utakmice: Mladen Vrhovec (Mladost)

Već prvo proljetno kolo bilo je kobno za trenera Rakitja, Krešimra Baruna, čiji se puleni nisu proslavili visokim porazom 2:6 od raspoloženih mladostaša iz Luke. Prvi dio nagovjestio je katastrofu domaćina jer je raspoloženi Vrhovec do 41. minute postigao hat – trick, a do odmora se u listu strijelaca upisao i Kleković. Igrači Rakitja su malo više žara u igru unijeli u nastavku pa prvo Dorotić (46.), a zatim i Brekalo (51.) malo ublažuju stanje na semaforu. Ipak, ubrzo Vrhovec novim, četvrtim i Kleković drugim golom stavljaju stvari na svoje mjesto. Baruna će na klupi Rakitja naslijediti Vladimir Gržan koji će svoju premijeru imati protiv Zaprešića u slijedećem kolu, ponovno na domaćem terenu.

Sutla - Zrinski 1:0 (0:0)

Na teškom terenu nije išlo

ŠENKOVEC – Igralište Sutle

Sudac: Solenički

Pomoćnici: Kramarić (oba iz Jastrebarskog) i Vujčec (Klinča sela)

Strijelci: 1:0 Šikač(57)

SUTLA: Legan, Bršec, Štih, Leskovar, Jakovina, Gajser, Smolčić, Maričević (od 84. Olovec), Hruševar (od 46. Marić), Šintić, Šikač

Trener: Tomislav Žitković

ZRINSKI: Vitko, Horvat (od 84. Koletić), Ištuk, Žganjer, Župančić (od 38. M. Horvat), Vrančić, Mihelčić (od 72. Bencalić), Murić (od 60. Kovačević), Draclin (od 70. D. Horvat), Mataušić, Šicl

Igrač utakmice: Mladen Šikač (Sutla)

U derbiju kolu (drugi protiv trećeg) pobjedu su odnijeli domaćini s minimalnih, ali u konačnici dovoljnih 1:0. Težak teren poremetio je planove obiju momčadi, ali su se u takvoj kaljuži bolje snalazili igrači Sutle koji su u prvih 45 minuta najviše prijetili preko Šintića koji je bio u 2. izgledne prilike pred Vitkom. Ono što Šintiću nije pošlo za nogom u prvom dijelu, Šikaču je pošlo u nastavku, točnije u 57. minuti kada napadač Sutle neobranjivo pogađa mrežu gostujuće "jedinice". Gosti nakon rezultatskogm minusa pokušavaju doći do boda dalekometnim projektilima, ali je sve ostalo na pokušaju pa se iz Ključa Brdovečkog vraćaju praznih ruku.

Nakon 16 kola vodi BSK (- 1 utakmica) i Sutla sa po 38 bodova, Zrinski je treći s 33, Rakitje je sedmo s 24 boda, Novaki su deveti s 22, Bregana je jedanaesta s 18, dok je Klokočevac na šesnaestom mjestu s 3 boda.