KOŠARKA - SENIORI - A2 LIGA - 20. kolo Samobor - Maksimir 84:75 (40:43)

Ozbiljno krenuli u zadnjoj četvrtini

SAMOBOR: Tušek 16, Ribarić 2, Vitković, Tomić 10, Hrvoj 5, Filković 6, Levanić M. 5, Nakić 12, Levanić B. 7, Dragozet 2, Vlaić 2, Zadro 17; Trener: Milan Ličina

MAKSIMIR: Kragulj 1, Lacić 4, Smolić 14, Gjergja, Lažeta, Šutalo 9, Kravos 19, Stojanović 10, Gogić, Karmelić 9, Hekić, Stipanović 9; Trener: M. Gojčeta

Košarkaši Samobora ostvarili su i šestu uzastopnu pobjedu, svladavši u 20. kolu A2 lige seniora na domaćem terenu ekipu Maksimira iz Zagreba rezultatom 84:75. Pune 3 četvrtine odlični gosti imaju igru i prednost, koja se u nekoliko navrata penjala na 9 koševa. U posljednjoj sekundi treće četvrtine Samoborac Filoković ubacuje tricu s centra za dva koša zaostatka i odmah početkom zadnje četvrtine još jednom ubačenom tricom konačno dovodi Samoborce do dugo čekanog vodstva. Tada je uz odličnu obranu krenuo šut sve igrače Samobora, prvo je Bruno Levanić pogodio tricu, a odmah zatim i Tušek tricu, a Zadro dvicu i Samoborci odlaze na nedostižnih 11 koševa prednosti. Pokušali su gosti u samoj završnici forsirajući prekršaje i s nekoliko ubačenih trica doći do preokreta, ali protiv sada posve raspoloženih Samoboraca mogli su samo priznati zasluženi poraz.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Zadro sa 17 i Tušek sa 16 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji je bio Kravos s 19 koševa.

KOŠARKA - KADETI – 1. HRL – 17. kolo Samobor – Cibona 60:134 (34:67)

Teško stradali od prejakog domaćina

SAMOBOR: Srabotnak 11, Čižmešija 16, Sladić 13, Savić 2, Erbežnik, Grubešić 6, Antunović 6, Komerički 6; Trener: Marin Sedlar

CIBONA: Skokna 19, Vujić 14, Krstulović, Šunjić 4, Maričević 23, Zadravec 23, Galinović 4, Vatrov 10, Solomon 17, Buljević 14, Ćuže 6; Trener: Ivan Kapov

U 17. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu teško stradali od ponajbolje kadetske ekipe, Cibone iz Zagreba, rezultatom 60:134. Nakon prve četvrtine i deset koševa zaostatka, Samoborci sve više padaju u igri i na kraju u zadnjoj četvrtini potpuno se predaju, dok Cibona na kraju zasluženo slavi uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Čižmešija sa 16 i Sladić s 13 koševa, a kod Cibone Maričević i Zadravec, oba sa po 23 koša.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 2. HRL - 5. kolo Labrada – Samobor II 28:36 (14:16)

Samoborci dobri i u gostima

SAMOBOR II: Stanić, Kontak 12, Kupres A. 4, Ivetta 9, Kupres D., Bedeniković, Crnić 9, Lindić 2; Trener: Mirko Mandalinić

LABRADA: Martinić, Topler 4, Ljubas, Glavan, Čirko L. 8, Šarić, Dragičević 6, Čirko D. 6, Kiramarios, Kraljević 4; Trener: Mioč

U 5. kolu 2. HRL mlađih kadeta druga ekipa Samobora pobijedila je na gostujućem terenu ekipu Labrade iz Zagreba s rezultatom 28:36. Nakon početnog vodstva Samoboraca od desetak razlike, domaćini do poluvremena smanjuju na dva koša zaostatka. Početkom drugog poluvremena ponovo dobra igra Samoboraca, koji ponovo odlaze na desetak razlike koje brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

U ekipi Samoboraca uz najučinkovitijeg Kontaka s 12 koševa, istakli su se i Ivetta i Crnić, oba s po 9 koševa.

Kod domaćina najučinkovitiji je bio Čirko L. S 8 koševa.