KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 12. kolo (zaostalo) Kaptol – Samobor 57:59 (30:28)

Ni Arapović nije pomogao

SAMOBOR: Tušek 10, Ribarić, Gionechetti 2, Zadro 8, Hrvoj 4, Levanić M. 5, Nakić 12, Tomić 4, Han, Filković 4, Levanić B. 10, Vranić. Trener: Milan Ličina

KAPTOL: Skokna 12, Baričević 6, Kumanović, Matić 2, Jurković 11, Slavica 1, Mijić, Božić 6, Španja, Mazalin 1, Arapović 18. Trener: J Sesar

Košarkaši Samobora u 12. kolu A2 lige seniora ostvarili su na gostujućem terenu dvorane Dražen Petrović u dramatičnoj završnici treću pobjedu u nizu, pobijedivši ekipu Kaptola rezultatom 57:59. Nakon početnih 5:0 Samoboraca Kaptol uzvraća serijom trica i dolaze do najvećeg vodstva na utakmici od 15:7. Tada dolazi do rovovske bitke na obje strane s odličnim obranama i malim brojem koševa, u kojoj Samoborci krajem treće četvrtine poravnavaju rezultat na 38:38. Tada se igra u egalu do predzadnje minute, kada braća Bruno i Matej Levanić s 9 koševa u seriji dižu prednost Samoboraca na 5 razlike. Odmah uzvraća Skokna s 3 koša i vraća utakmicu u zanimljivu završnicu s mnogo slobodnih bacanja na obje strane, u kojoj Samoborci mirnije ruke 5 sekundi prije kraja imaju 4 koša prednosti, te puštaju u zadnjem napadu razigravača Božića da sa zvukom sirene smanji poraz svoje ekipe na dva koša.

Kod Samoboraca istakli su se igrom Nakić s 12 koševa i 14 skokova, te Tušek i junior Bruno Levanić, oba s po 10 koševa.

Kod Kaptola najbolje je odigrao junior Cibone na posudbi u Kaptolu Arapović s 18 koševa.