KARATE - Sedmodnevne pripreme za Europsko prvenstvo - Daruvaraske toplice – 20.-27. siječnja

Odradili dobar posao

U Daruvarskim toplicama održane su sedmodnevne pripreme nacionalne kadetske, juniorske i mlađe seniorske karate selekcije, koja se priprema za Prvenstvo Europe u Turskoj (Konya, 8. - 10. veljače). Među izabranima nalazila se i Samoborka Sara Sirovica, koja je kartu za Konyu čekirala na Prvenstvu Hrvatske u Poreču, na kojem je postala prvakinja Hrvatske u kategoriji mlađih seniorki preko 60 kg.

Sara je s ostalim kolegicama i kolegama iz reprezentacije pokušala podići nivo forme za europsko prvenstvo, a koliko se u tom naumu uspjelo vidjet će se vrlo brzo.

Na put u Tursku hrvatska selekcija odlazi u utorak, 5. veljače, a vraća se u ponedjeljak, 11. veljače. Samo natjecanje počinje u petak, 8. veljače, a završava u nedjelju, 10. veljače, kada na tatami izlazi i samoborska reprezentativka Sara.

- Mislim da smo odradili dobar posao u Daruvarskim toplicama. Sedam dana se radilo tri puta na dan, treninzi su bili naporni, ali ne i prenaporni kako ne bi došlo do neželjenih negativnih efekata s obzirom da do prvenstva Europe preostaje još malo vremena. Sada nam preostaje još izbrusiti formu po klubovima, što me posebno veseli, jer se u Samoboru to odlično radi. U Tursku ću otići spremna i odlučna da napravim dobar rezultat. Uz malo sreće, vjerujem da mogu na postolje. Dat ću sve od sebe, ostaviti srce na tatamiju za svoju Hrvatsku i Samobor – istaknula je Sara Sirovica.

KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 15. kolo Šanac – Samobor 54:68 (33:34)

Uvjerljivi u Karlovcu

SAMOBOR: Tušek 10, Ribarić, Levanić B. 5, Zadro 11, Hrvoj 4, Vlaić 3, Levanić M. 2, Nakić 22, Vranić 3, Tomić 6, Filković 2, Dragozet. Trener: Milan Ličina

ŠANAC: Lipak 10, Josipović 24, Panjević 4, Šimunić, Razumić 11, Božić N. 2, Božić L., Špehar 1, Đurčević, Lukačić 2. Trener: B. Bašović

Košarkaši Samobora u 15. kolu A2 lige seniora, nakon nekoliko uzastopnih poraza, došli su u gostima u Karlovcu do uvjerljive pobjede nadigravši ekipu Šanca rezultatom 54:68. Nakon odlične igre Samoboraca u prvoj četvrtini i vodstva od 7 razlike, dozvoljavaju domaćinima da se razmašu i do poluvremena da ih sustignu na samo koš zaostatka. U trećoj četvrtini Samoborci, predvođeni odličnim centrom Nakićem, ponovno ostvaruju 10 koševa prednosti, a u zadnjoj četvrtini ne dopuštaju nikakvo iznenađenje te zasluženo osvajaju vrijedne gostujuće bodove.

Kod Samoboraca standardno najučinkovitiji bio je Nakić s 22 koša i 11 skokova, a uz njega iskazali su se igrom Zadro s 11 i Tušek s 10 koševa.

Kod Šanca najučinkovitiji je bio Josipović s 24 ubačena koša.

KOŠARKA - KADETI – 1. HRL – 11. kolo Zrinjevac – Samobor 56:94 (31:40

Najbolje do sada

SAMOBOR: Srabotnak 13, Belamarić 7, Čižmešija 28, Planinčić 7, Sladić 15, Skok 4, Savić 8, Antunović 2, Grubešić 4, Erbežnik 2, Komerički 4. Trener: Marin Sedlar

ZRINJEVAC: Kostanjček, Čorić 3, Pavičić 14, Špehar 9, Boroš 2, Lončar 7, Smailbegović, Bulata, Polnščak 21, Brkić. Trener: L. Kralj

U 11 kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na gostujućem terenu više nego uvjerljivo pobijedili ekipu Zrinjevca rezultatom 56:94. Mora se reći da su kadeti Samobora prikazali dosad najbolju igru, s čvrstom obranom i brzim protokom lopte i uspješnom realizacijom u napadu tako da domaćini nisu imali nikakve šanse, osim priznati svoj uvjerljivi poraz.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Čižmešija s 28, Sladić s 15 i Srabotnak s 13 koševa.

Kod Zrinjevca najučinkovitiji su bili Polnščak s 21 i Pavičić s po 14 koševa.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – KVALIFIKACIJE ZA 1. HRL Samobor – Šanac 76 : 51 (25 : 27)

Igrat će s najjačima!

SAMOBOR: Alilović 8, Crnić, Čakanić 4, Škiljan 2, Jelić, Tišma, Golić 4, Antolović, Matijaščić 28, Kupres 10, Živković 7, Iviček 13. Trener: Mirko Mandalinić

ŠANAC: Lukačić 12, Tupac, Manjerović 4, Bastijančić 2, Peris 8, Ivšić 13, Mataković 4, Trajanovski, Stipić, Goršić 8. Trener: M. Badrić

Da košarkašima Samobora bude više nego uspješna subota pobrinuli su se mlađi kadeti pobijedivši na domaćem terenu u kvalifikacionoj utakmici za ulazak u 1. HRL mlađih kadeta ekipu Šanca iz Karlovca uvjerljivim rezultatom 76:51, ostvarivši tako u ovoj godini svoj velik uspjeh, jer igrat će u najjačoj ligi mlađih kadeta s ekipama Cibone, Cedevite, Zagreba, Rudeša i Dubrave. Dok je prvo poluvrijeme prošlo u izjednačenoj igri i minimalnom vodstvu gostiju od 2 koša prednosti, Samoborci su u nastavku u trećoj četvrtini krenuli uraganskim presingom i brzim kontranapadima, dobivši tu dionicu čak s 39:6 i utakmica je već praktički bila dobivena.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Matijaščić s 28, Iviček s 13 i Kupres s 10 koševa.

Kod Šanca najučinkovitiji je bio Ivšić s 13 koševa.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA Razigravanje za 1.-4. mjesta Finale KK SAMOBOR: KK PETAR ZRINSKI (Vrbovec) 75:84 (53:41)

Na kraju poraženi

SAMOBOR: Alilović 2, Crnić, Čakanić, Škiljan, Jelić, Tišma, Golić 2, Živković 19, Matijaščić 40, Kupres 4, Antolović 2, Iviček 6. Trener: Mirko Mandalinić

PETAR ZRINSKI: Čulić, Jularić 59, Žeger, Šimunec 2, Dropulja 2, Horvat 2, Heršak 2, Nežić 2, Jendriš, Premzl 15, Basar, Maršalek, Knaternjak, Pavić. Trener: Hrvoje Konopa

Ove nedjelje u Samoboru su 4 najbolje ekipe mlađih kadeta Zagrebačke županije odigrale razigravanje za poredak od 1 do 4 mjesta. U prvom usretu sastale su se ekipe Gorice iz Velike Gorice i Fortune iz Zaprešića. U vrlo zanimljivoj utakmici tek u samom finišu ekipa Gorice izborila je pobjedu s rezultatom 69:59 i tako osvojila treće mjesto, a ekipa Fortune morala se zadovoljiti s 4. mjestom. U drugoj, finalnoj utakmici sastale su se ekipe domaćina Samobora i ekipe Petra Zrinskog iz Vrbovca, a ujedno je to bio i sraz dva najbolja igrača Zagrebačke županije, Matijaščića iz Samobora i Jularića iz Vrbovca. Iako su Samoborci tokom cijele utakmice imali prednost koja je iznosila i desetak razlike, Vrbovčani nošeni na krilima svog najboljeg igrača Jularića dvije minute prije kraja dolaze do izjednačenja, nakon čega čak 3 igrača iz prve petorke Samoboraca izlaze iz igre zbog 5 osobnih. Zadnje dvije minute igra se simultanka Matijaščić protiv Jularića, koja je ipak pripala godinu dana starijem Julariću, koji serijom od desetak koševa postiže svoj 59. koš i donosi svojoj ekipi zasluženu pobjedu i prvo mjesto. Konačni rezultat je bio 75:84 za Petar Zrinski.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Matijaščić s 40 i Živković s 19 koševa.

POREDAK:

Petar Zrinski

Samobor

Gorica

Fortuna

KOŠARKA - SPORTSKA ŠKOLA 2001 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 9. kolo Samobor – Ivanić 27:35 (8:21)

Izgubili u finišu

SAMOBOR: Sedlar 6, Dropuljić, Antolović 2, Bervanakis, Kontak 12, Briški 2, Brajković, Milaća, Kupres 2, Muheljić 3, Đukić, Šimunov, Jurinec. Trener: Krešimir Klupač

IVANIĆ: Blažec, Silov 5, Vuković, Adamović 8, Alinger, Bilandžija 5, Mihaljević 11, Radašević 2, Presnec, Orač 2, Široki 2. Trener: Filip Zajčić

U devetom kolu 1. županijske lige podmladak Samobora 2001. godište izgubili su na domaćem terenu od ekipe Ivanića s rezultatom 27:35. U prvom poluvremenu Samoborcima nikako da krene šut, tako da gosti do poluvremena zasluženo vode s visokih 8:21. Početkom drugog poluvremena puno bolja igra Samoboraca, koji u par navrata dolaze na dva koša zaostatka, samo na korak do preokreta. Međutim, u finišu Samoborci posustaju i gosti iz Ivanić-Grada dolaze do zaslužene poobjede.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Kontak s 12 i Sedlar sa 6 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Mihaljević s 11 koševa.