KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 13. kolo Gorica – Samobor 88:75 (34:37)

Raspali se nakon nasrtaja

SAMOBOR: Tušek 13, Ribarić 2, Gionechetti 8, Zadro 9, Hrvoj 8, Vlaić 1, Levanić M. 10, Nakić 11, Vitković, Levanić B. 8, Filković 5, Dragozet; Trener: Milan Ličina

GORICA: Vučević, Bićanić, Lasić 9, Herendić 24, Pašalić 18, Urli 2, Gazić 14, Matić, Dojkić 3, Majcunić 6, Primorac 12; Trener: Z. Kovačević

Košarkaši Samobora izgubili su u 13. kolu A2 lige na gostujućem terenu od ekipe Gorice rezultatom 88:75. Nakon početnog vodstva domaćina od 8 razlike Samoborci ulaze u dobar ritam, preuzimaju vodstvo i početkom drugog poluvremena imaju najveće vodstvo na utakmici od 10 razlike 34:44. Tada dolazi do potpune dekoncentracije u napadu i još slabije obrane Samoboraca, koji u zadnjih petnaestak minuta utakmice primaju nevjerojatnih 54 koša za na kraju zasluženu i uvjerljivu pobjedu domaćina Gorice. Igra Samoboraca se u potpunosti raspala početkom zadnje četvrtine kada je domaći igrač Primorac ničim izazvan nasrnuo na dotad najboljeg igrača i strijelca Samobora Tušeka, nakon čega su obojica zaradili isključujuću pogrešku.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Tušek s 13, Nakić s 11 i Matej Levanić s 10 koševa, a kod Gorice iznenadio je igrom i učinkovitošću mladi igrač Herendić ubacivši 24 koša, a vrlo dobro je odigrao i Pašalić s 18 ubačenih koševa.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – POLUFINALE Samobor – Fortuna 72:38 (34:13)

Opravdali ulogu favorita

SAMOBOR: Alilović 2, Crnić, Čakanić 10, Škiljan 12, Golić 3, Tišma, Lopac, Matijaščić 10, Kupres 5, Antolović, Iviček 14, Živković 16; Trener: Mirko Mandalinić

FORTUNA: Kovačević 4, Šeatović, Marković, Šarić 2, Jug 10, Batistić 4, Ištuk 2, Rukavina 8, Marinić 8, Jagustović; Trener: Krešimir Miketa

U utakmici polufinala 1. županijske lige mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu uvjerljivo svladali ekipu Fortune iz Zaprešića s rezultatom 72:38, čime su izborili finale koje će se igrati protiv pobjednika iz utakmice Petra Zrinskog iz Vrbovca i ekipe Gorice iz Velike Gorice. Već na samom početku, iako malo nervozni u igri, Samoborci su dali do znanja da su favoriti u ovoj utakmici, gradivši prednost nakon čvrstih obrana i brzih polukontri iz četvrtine u četvrtinu za na kraju zasluženu pobjedu od 34 koševa razlike.

Kod Samoboraca najuvjerljiviji su bili Živković sa 16, Iviček sa 14 i Škiljan s 12 koševa.

Kod Fortune jedini dvoznamenkasti bio je Jug s 10 ubačenih koševa.

KOŠARKA - SPORTSKA ŠKOLA 2001 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo Samobor – Fortuna 19:33 (12:16)

Pali pred kraj

SAMOBOR: Muheljić 2, Đukić, Antolović 2, Tišma 2, Bervanakis, Matović 2, Sedlar 5, Deklman, Briški, Kupres 6, Milača, Brajković; Trener: Krešimir Klupač

FORTUNA: Mandić 6, Kobaš 6, Mršo 4, Grubišić 3, Prtenjača 2, Hrsto 6, Čuljak 4, Vranar 2, Ladan, Kušer, Sporiš; Trener: Krešimir Miketa

U sedmom kolu 1. županijske lige ekipa sportske škole Samobora godište 2001. izgubili su na domaćem terenu od ekipe Fortune iz Zaprešića s rezultatom 19:33. Iako su se Samoborci dobro držali i bili cijelo vrijeme prvog poluvremena blizu egala, nisu odigrali u istom tempu i drugo poluvrijeme protiv ipak dosta snažnije ekipe Fortune, koja na kraju dolazi do uvjerljive pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Kupres sa 6 i Sedlar s 5 koševa.

Kod gostiju tri igrača ubacila su najviše, po 6 koševa: Mandić, Kobaš i Hrsto.

KOŠARKA - VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo Ivanić – Samobor 49:78 (31:33)

Uvjerljivo i sigurno

SAMOBOR: Sedlar 12, Klupač 8, Škiljan K. 8, Džimbeg 5, Antunović 3, Škiljan Z. 4, Mustafić 21, Pavšek 15, Župančić 2; Trener: Darko Župančić

IVANIĆ: Đurić, Bertović 14, Stipić 3, Đura, Mužina 2, Dasović 2, Rac 3, Kopić 9, Turk 1, Tišljer 6, Turkalj 9, Beljan; Trener: Višić

Veterani Samobora u 6. kolu lige ostvarili su uvjerljivu pobjedu na gostujućem terenu u Ivanić-Gradu pobijedivši ekipu Ivanića rezultatom 49:78. Nakon vrlo jakog otpora domaćina i egal igre u prvom poluvremenu, došla je do izražaja bolja fizička pripremljenost veterana Samobora koji igraju u drugom poluvremenu u još jačem ritmu i koji domaćini više ne mogu pratiti, tako da se prednost Samoboraca iz minute u minutu povećava. Na kraju zaslužena pobjeda Samoboraca od 29 koševa razlike.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Mustafić s 21, Pavšek s 15 i Sedlar s 12 koševa.

Kod Ivanića jedini dvoznamenkasti je bio Bertović sa 14 koševa.