KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 2000. – 1. HRL – 11. kolo Maksimir – Samobor 32:36 (16:16)

Vrijedna pobjeda

Samobor: Stanić, Matijaščić 28, Kontak, Palčec 4, Erceg, Tišma 4, Jelić.Trener: N. Tišma

Maksimir: Dadić 6, Jeličić 6, Franić, Blagojević 8, Blažević 4, Jurjević K, Jurjević L. 2, Tarandek 6, Rožić, Mioni, Peha Trener: Z. Borenović

Najmlađi Samoborci došli su do vrijedne pobjede pobijedivši u 11 kolu ekipu Maksimira rezultatom 32:36. Gotovo cijela utakmica se igrala u egalu i tek u samoj završnici ipak za nijansu bolji Samoborci, predvođeni odličnim Matijaščićem, dolaze do pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Matijaščić s 28 te Tišma i Palčec, oba s po 4 koša.

Kod Maksimira najučinkovitiji je bio Blagojević s 8 koševa.

KARATE - Premier liga – Austria Open 2012 – Salzburg, 8 i 9. prosinca

Ana Lenard srebrna

Četvero seniora Karate kluba Samobor sudjelovalo je i ove godine na vrlo jakom turniru tzv. Premier lige – Austria Openu koji se održao u Salzburgu 8. i 9. prosinca. Radi se o turniru "A" kategorije, na kojem je sudjelovalo čak 38 zemalja iz cijelog svijeta.

Od Samoborki i Samoboraca u Salzburgu su nastupili sestre Ana i Maja Lenard (seniorke do 61 kg), Nikola Šoić (seniori do 67 kg) te Haris Kovačević (seniori do 75 kg).

Ana Lenard bila je u samoborskoj ekspediciji najuspješnija i najraspoloženija te je u svojoj kategoriji uspjela doći do samog finala. Izrazito motivirana i željna uspjeha Ana je sasvim zasluženo ušla u finale, ali tu je ipak bila preslaba za austrijsku najbolju karatisticu Alisu Buchinger, koja ju je do sada već pobjeđivala. Ana je od nje na istom mjestu izgubila prije dvije godine, ali već u eliminacijama, te je tada Ana kroz repasaž došla do bronce. Očito je Salzburg za Anu sretan grad. Ovim srebrom Ana se polako, ali sigurno vraća na pobjednički put, a kriza ostaje stvar prošlosti.

Vrlo blizu medalji bio je i Nikola Šoić, koji je izgubio susret za treće mjesto, što mu se dogodilo i na Premier ligi prije dva i pol mjeseca u Njemačkoj. Nikola nije imao sreće, a to govori i podatak da je u Salzburgu imao četiri pobjede i dva poraza, što mu je bilo dovoljno tek za peto mjesto. Zaista šteta, jer Nikola nikada nije bio bolji te mu je forma na vrlo visokoj razini.

Maja Lenard i Haris Kovačević su, nažalost, izgubili već u svom prvom izlasku na tatami, a kako njihovi protivnici nisu uspjeli ući u finale, tako ni za njih nije bilo prilike za popravak u repasažu.

Ovaj nastup natjecatelja Karate kluba Samobor na Premier ligi u Salzburgu ostat će zapamćen kao još jedan od velikih uspjeha samoborskog karatea.

KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 9. kolo Maksimir – Samobor 78:67 (41:25)

Sedam minuta bez poena

SAMOBOR: Filković 9, Ribarić 8, Gionechetti 6, Zadro 5, Hrvoj 8, Vlaić 2, Levanić M. 6, Nakić 7, Levanić B. 4, Han, Dragozet 8, Tušek 4. Trener: Milan Ličina

MAKSIMIR: Kragulj 10, Lacić 5, Smolić 4, Gjergja,Šutalo 16, Kravos 23, Stojanović 5, Gogić 4, Karmelić 11, Hekić, Čelebija, Lažeta. Trener: M. Gojčeta

Košarkaši Samobora u 9. kolu A2 lige poraženi su u gostima od ekipe Maksimira rezultatom 78:67. Nakon izjednačene igre u prvoj i početkom druge četvrtine Samoborci ostaju sedam minuta bez poena, tako da domaćini odlaze na odmor sa 16 koševa prednosti, koje uspješno brane do kraja treće četvrtine. U zadnjoj četvrtini Samoborci su pritisnuli domaćine s malo agresivnijom obranom čovjeka po cijelom terenu i u zadnju minutu ulaze s 5 koševa zaostatka. Međutim tada čisti šut promašuju, što odmah domaćini kažnjavaju tricom, i utakmica je praktički bila izgubljena.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Filković s 9 te Dragozet, Ribarić i Hrvoj, sva tri s po 8 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji su bili Kravos s 23 i Šutalo sa 16 koševa.