KOŠARKA - SENIORI – KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA – 16-tina finala Grafičar - Samobor 80:78 (38:41)

Dijelili prekršaje šakom i kapom

SAMOBOR: Filković 18, Ribarić 1, Gionechetti 8, Zadro 12, Hrvoj 10, Levanić M. 3, Nakić 15, Han 2, Vitković, Tušek 4, Levanić B. 5, Vranić. Trener: Milan Ličina

GRAFIČAR: Martinčević 9, Bušić 14, Bačani, Dijanušić 8, Novak 9, Siladić, Poljak 16, Petrović 13, Hrkač 7, Piskač, Kokolek 4, Slatina. Trener: D. Cesar

U 16-ini finala KUP-a Krešimira Ćosića seniori Samobora poraženi su na gostujućem terenu u Ludbregu od ekipe Grafičara tijesnim rezultatom od 80:78. U prvoj četvrtini domaćini koriste nezagrijanost ekipe Samobora i vode 8 koševa razlike. Do poluvremena Samoborci preuzimaju inicijativu i vode s 3 koša, a krajem treće samo koš razlike. U zadnjoj četvrtini, kao i tokom cijele utakmice, dijele se Samoborcima prekšaji u obrani i napadu šakom i kapom, a krajem utakmice lagani povjetarac u leđa domaćina kulminira do maksimuma i Samoborcima nije bilo spasa, a što im je dobro iskustvo za sljedeću sezonu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Filković s 18 i Nakić s 15 koševa, a kod domaćina Poljak sa 16 koševa, od čega čak 10 iz slobodnih bacanja.