STRELIČARSTVO - Počela streličarska dvoranska sezona

Samoborci uspješni

Samoborski streličari uspješno su započeli ovog vikenda, 10. i 11. studenoga, u Novom Marofu dvoransku sezonu. S turnira FITA 2x18, vratili su se s dvije osvojene medalje. Nikola Kolarić u kategoriji standardnog luka za kadete osvojio je drugo mjesto i srebrnu medalju, dok je Vito Telebar osvojio treće mjesto i brončanu medalju u kategoriji golog luka za dječake do 12 godina.

Nekima je medalja izmakla "za dlaku" pa je Janko Pelikan osvojio četvrto mjesto u kategoriji golog luka za dječake do 12 godina, a Luka Skender četvrto mjesto u kategoriji zakrivljenog luka za dječake do 14 godina. Dominik Juraj osvojio je 11. mjesto u kategoriji zakrivljenog luka za kadete, a Luka Maglica 7. mjesto u istoj kategoriji za seniore.

U kategoriji složenog luka Božidar Oreški osvojio je 20. mjesto, a u kategoriji golog luka za seniore Marko Petroci osvojio je 12. mjesto.

D.K.

KOŠArka - SENIORI – A2 LIGA – 5. kolo Mladost – Samobor 63:74 (33:36)

Dobili ih svježinom

SAMOBOR: Imbert 2, Ribarić 2, Gionechetti 13, Zadro 12, Hrvoj 4, Vlaić 1, Levanić 6, Nakić 12, Tušek 14, Han 8, Vitković, Vranić. Trener: Milan Ličina

MLADOST: Šabić 1, Perić 5, Lebo 11, Palac 12, Tomić, Vučić, Jelenek 14, Baran 6, Lončar 4, Mandić, Rogić 10, Mikulić. Trener: M. Starčević

Košarkaši Samobora u 5. kolu A2 lige seniora pobijedili su na gostujućem terenu u Zagrebu ekipu Mladosti rezultatom 63:74. Ponovo su Samoborci odigrali kvalitetnu i napetu utakmicu u kojoj se ekipe izmjenjuju u vodstvu, tako da početkom zadnje četvrtine domaćini dolaze do svog najvećeg vodstva na utakmici od 5 koševa razlike. Tada trener Samoboraca Milan Ličina, koji je tijekom cijele utakmice rotirao svih 12 igrača, uvodi najjaču, ali i dosta svježu petorku koja serijom Gionechettija od 7 koševa vraća vodstvo, da bi par minuta kasnije i drugi Samoborac Tušek serijom od 8 koševa povećao vodstvo na desetak koševa razlike i time je još jedna prilično teška utakmica praktički dvije minute prije kraja bila dobivena, na veliko veselje Samoboraca.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Tušek sa 14, Gionechetti s 13, te Nakić i Zadro s po 12 koševa svaki.

Kod Mladosti najučinkovitiji su bili Jelenek sa 14 i Palac s 12 koševa.