KOŠARKA - JUNIORI – 1. HRL – 2. kolo Samobor – Cibona 84:112 (45:50)

Visoki centri presudili

SAMOBOR: Imbert 15, Vranić 24, Mandalinić, Levanić 15, Šuvaković 6, Dragozet 12, Smolčić 8, Sladić 4, Čižmešija. Trener: Josip Vlah

CIBONA: Slavica, Obrvan 4, Kumanović 13, Njegovan 6, Zadravec 4, Mustapić, Španja 8, Jurković 23, Mazalin 23, Arapović 31. Trener: J. Sesar

U drugom kolu 1. HRL juniora Samoborci su na domaćem terenu favoriziranoj ekipi Cibone u prvom poluvremenu pružili iznenađujuće jak otpor, da bi ipak u nastavku posustali te uvjerljivo izgubili rezultatom 84:112. Nakon početnog vodstva Cibone od 8:0, Samoborci su nakon čvrstih obrana iznenadili Cibonu brzim otvaranjem polukontri, tako da je gotovo cijelo poluvrijeme proteklo u egal rezultatu. U drugom poluvremenu Cibonaši postepeno preko visokih dvometraša Arapovića, Mazalina i Španje ostvaruju premoć na centarskoj poziciji, a uz to raspucao se i bek Jurković s 5 uzastopnih trica, tako da povećavaju svoju prednost do kraja utakmice na plus 28 za zasluženu pobjedu. Sve u svemu odlična utakmica u kojoj je publika uživala i nagrađivala pljeskom brza i atraktivna proigravanja s obje strane te nekoliko zakucavanja juniora Cibone.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Vranić s 24, Levanić i Imbert s po 15 i Dragozet s 12 koševa.

Kod Cibone najučinkovitiji su bili Arapović s 31 te Jurković i Mazalin s po 23 koša svaki.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 2000. – 1. HRL – 6. kolo Auctor – Samobor 22:33 (6:20)

Palćec i Tišma za pobjedu

Samobor: Palćec 10, Mužević 5, Mišić 2, Kontak 4, Tišma 8, Jelić 4. Trener: Nenad Tišma

Auctor: Josipović, Blažević 6, Šimović, Pažun, Jokić 2, Pavlović, Serdar 4, Marijanović 4, Vareškić, Korlić 6. Trener: V. Bošnjak

Najmlađi Samoborci odigrali su odlično prvo poluvrijeme, čvrsto čovjeka u obrani s brzim kontranapadima, te ostvarili 14 koševa prednosti, što im je na kraju bilo dovoljno za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se Palćec s 10 i Tišma s 8 koševa.

Kod Auctor Sesveta najučinkovitiji su bili Blažević i Korlić, oba s po 6 ubačenih koševa.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 12. kolo

Gradići - Sava (S) 1:3 (0:1)

Nastavili pobjednički niz

GRADIĆI – Igralište Gradića

Sudac: Jeleč

Pomoćnici: Lešković (oba iz Zaprešića) i Bošnjaković (Kerestinec)

Strijelci: 0:1 Drenški(11), 0:2 Kostanjski(60), 1:2 Župetić(69), 1:3 Ovčariček(86)

GRADIĆI: Iveljić, Butković, Kitanović, Fridrih, Vukušić, Budimir, Ćurić (od 46. Hrženjak), Šimunović (od 46. Šandor), Šimun (od 57. Župetić), Pavlica, Kadoić

Trener: Davor Modlić

SAVA: Slavujević, Drenški, Filipović (od 56. Gavran), Kočnar (od 74. Klobučar), Martinčević (od 85. Radulj), J. Matošević (od 68. Golemović), M. Matošević, Kostanjski, Ovčariček, Radulj, Čakanić

Trener: Robert Regvar

Crveni katon: Budimir (48)

Igrač utakmice: David Drenški (Sava)

Po teškom terenu igrači Save nastavili su svoj pobjednički pohod (treći trobod zaredom) pa nakon dvanaestog kola zauzimaju treću poziciju. Domaćini u 5. minuti promašuju zicer, a gosti to s kamatama vraćaju u 11. kad Drenški neobranjivo puca s 20–ak metara. Domaćini početkom nastavka ostaju s 10 igrača (crveni Budimiru) pa je Savi otvoren put prema pobjedi. U 60. Kostanjski koristi poklon bon domaće „jedinice“ Iveljića za 0:2, a malo neizvjesnosti u susret vraća gol Župetića za minimalni zaostatak Gradića. Gosti su pobjedu mogli osigurati u 80. minuti, ali penal Save zaustavlja ranije spomenuti Iveljić. U 86. sedmu prvenstvenu pobjedu Save potvrđuje Ovčariček.

TOP – Savski Marof 2:4 (0:2)

Hodak ublažio poraz

KERESTINEC – SC Kerestinec

Sudac: Iličić (Brckovljani)

Pomoćnici: Bošnjaković (Kerestinec) i Bičanić (Dugo Selo)

Strijelci: 0:1 Radanić(33), 0:2 Radanić(43), 0:3 Roca(64), 0:4 Roca(70), 1:4 Hodak(89), 2:4 Hodak(90)

TOP: Pipić (od 53. Husak), Parlov, Novak, Lisec, Hržić, Vukas (od 66. Hodak), Perić (od 46. Tolić), Rogić (od 59. Žimbrek), Fabek, Dujmović, Pejić (od 84. Briševac)

Trener: Josip Galić

SAVSKI MAROF: Klun, D. Ladan, Čižić, F. Ladan, Vulić, Sklepić, Dežić, Radanić, Kljajić (od 76. Krstanović), Levanić (od 71. Đeno), Roca (od 71. Spasenić)

Trener: Miroslav Vuksanić

Igrač utakmice: Marko Radanić (Savski Marof)

Iako su na terenu izgledali bolje, domaći joj jednom napuštaju teren pognutih glava. U prvom dijelu igrači TOP – a promašili su dvije izgledne prilike, a za goste te iste dvije uspješno realizira Radanić. U nastavku, Radanićevu rolu preuzima Roca i sa svoja dva gola diže stanje na semaforu na visokih 0:4. Obraz kerestinčana je barem malo u zadnjim minuta osvijetlao Hodak s pogotcima za krajnjih 2:4.

Nakon 10. kola vodi Laduč s 25 bodova, drugi je Vatrogasac (Z) s 24, Sava je treća s 23, dok je TOP je na dvanaestom mjestu s 11 bodova.

KARATE - Samoborac Tomazin na pripremama u Varaždinu

Opravdati velika očekivanja

Hrvatska seniorska karate reprezentacija održala je prošli tjedan sedmodnevne pripreme u Varaždinu pripremajući se za 21. svjetsko prvenstvo u Parizu (14.-18. studeni)

Iz redova Samoboraca na pripremama je sudjelovao i Matej Tomazin, koji je kroz prethodni period osigurao nastup u Parizu na najvećoj smotri karatea. Matej će nastupiti za borbenu ekipu koja pripada samom europskom vrhu i od nje se očekuje visok plasman.

Potrebno je napomenuti da je sportska dvorana Bercy već prije nekoliko mjeseci rasprodana do posljednjeg mjesta, tako da će karatekama iz cijelog svijeta nastup u Parizu biti vrlo dojmljiv, jer će nastupiti pred 14 000 gledatelja.

Matej Tomazin: "Vrlo sam zadovoljan kako se odvijaju pripreme za svjetsko prvenstvo, a isto tako i svojom trenutnom formom. Još nam ostaju sedmodnevne završne pripreme, nakon kojih bi sve trebalo sjesti na svoje mjesto, a onda jurišamo u Parizu na medalju. Konkurencija je strašna, ali mi vjerujemo u sebe i svjesni smo svoje kvalitete. Ne bojimo se nikoga..."

S.S.

NOGOMET - 3. HNL središte - 11. kolo Bistra – Samobor 4:1 (1:0)

Opet u seriji poraza

BISTRA – SC Bistre

Gledatelja 300

Sudac: Brezić (Zagreb)

Pomoćnici: Budimir i Vrbanec

Strijelci: 1:0 Šteko(32), 2:0 Šteko(48), 2:1 Kotarski(70), 3:1 Babić(73), 4:1 Čehulić(86)

BISTRA: Pavalić, Babić (od 78. Corak), Kranjčić, Posavec, Gulić, Majdandžić, Hanžek, Škreblin, Šteko (od 51. Mamić), Čehulić, Žiger (od 86. Rašić)

Trener: Miroslav Šorgić

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Novoselec (od 46. Puškarić), Kotarski (od 77. Škvorc), Ivkovčić, Stošić, Tominac, Ivičić, Čordaš (od 77. Lončar), Salopek, Brujić, Grgečić

Trener: Stjepan Bašić

Crveni karton: Puškarić(58)

Igrač utakmice: Robert Šteko (Bistra)

Samoborci ponovno ulaze u seriju poraza. U ovom kolu bolja je bila Bistra kaja je po jakoj kiši uvjerljivo slavila 4:1. Domaći napadač Šteko je s dva gola odveo svoju momčad do prednosti od 2:0 u 48. minuti. Gosti se nakon tog minusa bude pa Kotarski udarcem koji je promijenio smjerdiravši obrambenog igrača smanjuje na 2:1. Ključni detalj utakmice je crveni karton Puškarića nakon sta igre (nepotrebno udaranje laktom) nakon kojeg su igrači Bistre prelomili susret. S igračem više za 3:1 poentirao je Babić, a točki na i u 86. postavlja Čehulić.

Nakon jedanaestog kola vode Trnje i Segesta s 25 bodova, dok je Samobor na trinaestom mjestu s 10.