JUDO - Zagreb Open 2012.

Medalje opet stigle u Samobor

Natjecatelji Judo kluba Samobor proteklu subotu su nastupali na jednom od najjačih judo turnira u Hrvatskoj, na Zagreb Openu, u organizaciji Judo kluba Panda. Natjecanje je održano u Podsusedu u dvorani Sutinska vrela, a okupilo je 430 natjecatelja iz 50 klubova iz Rumunjske, Austrije, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Ukrajine, Bugarske, Slovačke i Hrvatske.

Judo klub Samobor je i ovaj puta dokazao svoju kvalitetu i na kraju osvojio 2. mjesto u ekipnom poretku.

U uzrastu seniora, medalje za Samobor osvojili su: Matija Frlić – zlato, Josip Šančić – srebro i Dea Haberle – broncu.

U uzrastu mlađih kadeta Josip Garašić i Dora Bortas osvojili su zlatne medalje, Marta Bortas srebrnu i Dominik Jurković brončanu.

U uzrastu djece do 13 godina Marija Lindić, Helena Vuković, Lorena Štengl i Borna Ivošević su osvojili zlatne medalje, a Marta Bortas srebrnu.

Za judaše slijede natjecanja u 2. hrvatskoj judo ligi, te važna natjecanja u Austriji i Sloveniji.

Više o judu saznajte na web stranicama Judo kluba Samobor, a upisi u klub su uvijek mogući, od predškolskog uzrasta do veterana i rekreativaca.

KARATE - Memorijalni turnir Slavonski Brod, 13. listopada

Tomazinu zlato na memorijalnom turniru

U spomen na poginule bojovnike Domovinskog rata, članove Karate kluba Slavonski Brod, istoimeni karate klub organizirao je 19. po redu memorijalni karate turnir koji je ove godine okupio 555 sportaša iz Hrvatske, BiH, Slovačke, Slovenije, Makedonije i Srbije. Na turniru je u sklopu priprema za svjetsko seniorsko prvenstvo sudjelovala i nacionalna selekcija Hrvatske, a nakon održanih sedmodnevnih priprema u Varaždinu.

U sastavu Hrvatske bio je i Matej Tomazin nastupivši u svojoj težinskoj kategoriji do 84 kg, u kojoj je i uspio doći do naslova pobjednika. Matej je bio superioran u četiri eliminacijska meča, a onda je u finalnom susretu pobijedio i odličnog slovenskog reprezentativca s kojim je do sada imao negativan skor.

Pored Mateja u Brodu su nastupili i Zrin Pezer, osvojivši srebro u konkurenciji seniora do 60 kg, Paskal Šimec, koji se okitio broncom u konkurenciji juniora preko 76 kg, te mlađi kadet Toni Vuković, kojem je također pripala bronca u kategoriji do 52 kg. U svakom slučaju, bio je to još jedan dobar nastup samoborske (malobrojne) delegacije sa 100-postotnim učinkom.

Idući vikend veći broj mladih karateka Samobora nastupit će u Zagrebu na 10. Zagreb karate festu koji će se održati u dvorani 2 Doma sportova.

FOTO (s lijeva na desno): Paskal Šimec, Zrin Pezer, Toni Vuković, Matej Tomazin

Tri medalje za karataše Bregane

Natjecateljima Karate kluba Bregana pripala su tri odličja (srebro i dvije bronce).

Marina Bratanić je odličnim nastupom osvojila srebrnu medalju u kategoriji juniorki do 53 kg.

Izvrstan nastup imao je Karlo Pejić, koji je osvojio brončanu medalju u kategoriji seniora do 67 kg. Karlo je tijesno poražen samo od najuspješnijeg hrvatskog reprezentativca, Danila Domdjonija, u napetom polufinalnom meču.

Martin Sokolović je osvojio brončanu medalju u kategoriji mlađih kadeta do 52 kg.

Dobre nastupe imali su Paula Andričević, Mihael Matijaščić i Domagoj Žabčić, ali su na kraju ostali bez odličja.

KARATE - Venice Cup, 12.-14.10., Caorle, Italija

Maja i Sara brončane

U subotu, 13. listopada, je u malom turističkom mjestu Caorleu pokraj Venecije održan tradicionalni Venice Cup, turnir koji svake godine privlači velik broj kvalitetnih karateka iz cijelog svijeta. Tako je ove godine na turniru nastupilo 774 natjecatelja iz 14 država (Alžir, Austrija, BiH, Češka, Engleska, Njemačka, Indija, Luxemburg, Nizozemska, Portugal, Senegal, Španjolska, Hrvatska, Italija).

Samoborski karatisti su na turniru nastupili u sastavu hrvatske karate reprezentacije, gdje su opet dokazali svoju visoku kvalitetu. Osvojili su dvije brončane medalje, a to je uspjelo Maji Lenard u kategoriji seniorki do 61 kg te Sari Sirovici u kategoriji seniorki do 68 kg. Cure su odradile odličan turnir koji je samo potvrdio da se dižu u formi.

Haris Kovačević i Zrinka Pezer su nakon dobrih nastupa i nekoliko pobjeda poraženi od kasnijih finalista, ali nisu uspjeli doći do bronce u repasažnim borbama. Dario Svetić i Ana Lenard ovaj puta nisu briljirali pa su svoje nastupe okončali već u prvom kolu.

Za kraj treba istaknuti da su se domaćini ovaj put pokazali kao odlični organizatori, što inače nije uobičajeno kada je riječ o turnirima u Italiji, iako se radi o svjetskoj karate velesili.

STOLNI TENIS - Otvoreno prvenstvo Samobora – OPS 2012. Grand Prix

Slavio Roko Tošić

U nedjelju, 14. listopada, svi koju su se zatekli u novoj dvorani Samobor i prisustvovali 10. međunarodnom Otvorenom prvenstvu Samobora - OPS 2012. Grand Prix nisu požalili, jer su nastupili najbolji hrvatski i slovenski stolnotenisači. Na kraju je prošlogodišnji pobjednik i 164. igrač svjetske ljestvice Roko Tošić, u uzbudljivom finalu, bio bolji od Tomislava Japeca. Prvi slovenski reket Uroš Slatinšek iz Krke Novog Mesta zauzeo je treće mjesto, a Zagrepčanin Filip Čipin četvrto.

Od domaćih igrača nastupili su Hrvoje Mihalić, koji je zabilježio jednu pobjedu u grupi, te Matko Ladović. Turnir se igrao u sklopu proslave 770. godišnjice Grada Samobora, a sportska odličja je uručio Juro Horvat. Za tjedan dana, u nedjelju 21. listopada nastavlja se turnir, a igrat će se u deset kategorija mlađih uzrasta i tri kategorije veterana.

Stigle su i dobre vijesti iz Osijeka, s 15. Memorijala Matije Gregića, koji se igrao 13. listopada, na kojem je Zara Ilić u kategoriji najmlađih kadetkinja zauzela treće mjesto, a Katarina Žitković i Petar Znika su "zapeli" u osmini finala. Narednu subotu se nastavljaju i ligaška natjecanja. Samoborci u 3. kolu 1. HL zapad ugošćuju Dugu Resu, a kadeti u 3. HL srednja Hrvatska ugošćuju Klek II i Klek III iz Ogulina.

KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 1. kolo Samobor – Kaptol 78:69 (33:36)

Nadigrali favorizirane goste

SAMOBOR: Imbert 3, Ribarić 5, Gionechetti 21, Levanić B. 5, Hrvoj 11, Tušek 8, Levanić M. 7, Nakić 7, Zadro, Han 6, Vlaić 5, Filković. Trener: Milan Ličina

KAPTOL: Kumanović, Baričević, Mažar 14, Matić 8, Kralj, Skokna 6, Jurković, Mijić 11, Božić 3, Mazalin 8, Salopek, Arapović 19. Trener: Josip Sesar

Košarkaši Samobora na početku prvenstva prikazali su odličnu igru, pobijedivši u prvom kolu A2 lige seniora na domaćem terenu ekipu Kaptola iz Zagreba rezultatom 78:69. Na samom početku utakmice gosti su iznenadili Samoborce klasičnom zonom, umrtvili igru te poveli 11 razlike. Krajem prve i početkom druge četvrtine Samoborci su se prilagodili protivniku te dolaze do egal igre.

Veliki preokret u igri se dogodio u drugom poluvremenu, kada su Samoborci čvrstom obranom "čovjeka" potpuno potisnuli protivnika izvan reketa i trice, a u napadu je zabljesnuo krilni igrač Gionechetti, koji je proigravan od bekova Hana i Ribarića s 4 nebeska zakucavanja podigao na noge svu publiku, a i svoju ekipu koja je polovicom zadnje četvrtine ostvarila najveće vodstvo od 18 razlike i praktički već imala pobjedu.

Do kraja utakmice gosti s nekoliko trica tek umanjuju svoj siguran poraz. Valja spomenuti, iako ekipa Kaptola vrvi od juniorskih i kadetskih reprezentativaca (Mazalin, Skokna, Arapović), da su ostali potpuno u sjeni Samoborskih juniora (Levanić, Imbert).

U pobjedi Samoboraca najistaknutiji pojedinac je bio mladi Gionechetti s 21 košem, 7 skokova i 8 osvojenih lopti, a uz njega odlično je odigrao i iskusni Hrvoj s 11 koševa. Kod Kaptola najučinkoviji je bio Arapović s 19 koševa.