JUDO - Samoborci nastupili na tri jaka natjecanja

Izvrsni rezultati naših judaša

Proteklog vikenda natjecatelji Judo kluba Samobor nastupili su na tri vrlo jaka turnira u Ukrajini, Bosni i Hercegovini i u Splitu.

U Uzhgorodu, u Ukrajini, na Transcarpathian judo kupu okupili su se natjecatelji kadetskog uzrasta rođeni 1997. i 1998. godine, a epitet jakog natjecanja dokazao je dolazak kompletnih kadetskih reprezentacija Mađarske i Rusije. U toj vrlo jakoj konkurenciji Dominik Jurković nije uspio prijeći prvo kolo, ali su sestre Bortas, iako još nisu kadetskog uzrasta, nadmašile očekivanja. Marta je u kategoriji do 48 kg osvojila sedmo mjesto, a Dora je osvojila brončanu medalju.

Na turniru su nastupili natjecatelji iz Albanije, Crne Gore, Srbije, Makedonije, Slovenije, Mađarske, Švedske, Nizozemske, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. U konkurenciji preko 700 sportaša, natjecatelji Judo kluba Samobor ponovno su ostavili dobar dojam.

U uzrastu do 13 godina Helena Vuković je osvojila 5. mjesto, Marija Lindić 3. mjesto, a zlatom se okitila Lorena Štengl.

Lorena se borila i u uzrastu mlađih kadetkinja i opet osvojila medalju, ovaj puta srebrnu. Srebrom se okitio i Josip Garašić, a Filip Greblički je došao do 5. mjesta.

U uzrastu kadetkinja, Dora Bogović i Katarina Lucija Vuković su, pokazavši izuzetnu borbenost, osvojile zlatne medalje.

U Splitu se održavao Split Open, na kojem je Judo klub Samobor nastupio s malom ekipom mlađih natjecatelja. U konkurenciji gotovo 400 natjecatelja Marko Svećnjak je osvojio zlato, Matea Garašić srebro, Lucija Nakata broncu, a korak do medalje su ostali Dijana Sertić, Ivan Lindić i Stjepan Bolšec.

Sa sva tri turnira održana proteklog vikenda natjecatelji Judo kluba Samobor vratili su se s medaljama, a to daje za pravo očekivati dobre rezultate i sa Zagreb Opena, jednog od najjačih hrvatskih judo turnira koji se ove subote održava u sportskoj dvorani Sutinska vrela u Podsusedu.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 9. kolo

Novaki – Mladost (L) 5:3 (3:2)

Krenulo već u prvom

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Milaković (Hrastina)

Pomoćnici: Jankavić (Jagnjić Dol) i Boras (Kerestinec)

Strijelci: 1:0 Matijaščić(29), 1:1 Kompresak(31), 1:2 Kompresak(37), 2:2 Janjić(39), 3:2 Letinčić(45 – 1m), 4:2 Letinčić(52), 4:3 Kajfež(57), 5:3 Janjić(62)

NOVAKI: Rebrović, Genus, Barač (od 69. Gajšek), Janjić (od 80. Barbarić), Gotal, Fabek, H. Petković (od 74. Brajković), Rasi, Matijaščić, Letinčić (od 88. Ivanović), Softić (od 54. Alitović)

Trener: Hrvoje Petković

MLADOST LUKA: Masnjak, Sabljić (od 52,. Kolar), Balija, Kahlina, Đurinski, Pirički, Lojen, Kajfež, Katić, Kompresak, Trbuha (od 46. Kralj)

Trener: Predrag Tresk

Igrač utakmice: Željko Genus (Novaki)

Susret pun golova otišao je na stranu domaćina koji slave sa 5:3. Već prvi dio ponudio je 5 golova i rezultatske preokrete. Matijaščić u 29. minuti pogađa za 1:0 da bi gosti preko Kompresaka u slijedećih 10 – ak minuta preokrenuli vodstvo na svoju stranu. No, do odmora igrači Novaka s 2 gola (Janjić i Letinčić s bijele točke) zadovoljniji odlaze na predah. U nastavku Letinčić drugi put posprema loptu iza Masnjaka za 4:2, a malu nadu gostima iz Luke vraća Kajfež. Potvrda pete prvenstvne pobjede Novaka stiže nakon sat vremene igre kada Janjić postiže svoj drugi gol za konačnih 5:3.

BSK - Rakitje 2:0 (1:0)

Poraz u derbiju kola

BRDOVEC – Igralište BSK - a

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Drkulec (Donja Purgarija) i Pirša (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Zovko(9 – 11m), 2:0 Bjelobradić(68)

BSK BRDOVEC: Habazin, Matić, Dujaković, Zovko, Bjelobradić, Delač (od 46. Pavić), Ivanic (od 89. Hranj), Mujčin, Ivanković (od 84. Kuna), Haramina (od 74. Rasi), Stipković

Trener: Davor Debogović

RAKITJE: Čičak, Hlevnjak, Dorotić, Golub, Sinković (od 57. Baksa), Stanić (od 59. Horvat), Pavić, Jupić, Ivanović, Barun (od 80. Prevendar), Brekalo (od 80. Pavlović)

Trener: Krešimir Barun

Igrač utakmice: Gabrijel Zovko (BSK)

U derbiju kola Rakitje se poraženo vraća iz Brdovca. Domaćini, vodeći na tablici, već u 9. minuti koriste jedanaeterac za rano vodstvo, strijelac je bio Zovko. Nastavak je ponudio igru ponajviše na sredini terena, a trenutak odluke zbio se u 68. minuti kada Bjelobradić završava lijepu akciju domaćina za 2:0. Gosti su najviše prijetili iz prekida, ali je njihove udarce sigurno zaustavljao Habazin, dok su domaćini mogli postići još koji gol da ih nije dva puta u tom naumu zaustavila greda.

Mladost (KS) - Klokočevac 5:1 (0:0)

Opet teški poraz

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sudac: Velić (Lug Samoborski)

Pomoćnici: Oslaković (Domaslovec) i Tiljak (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Matko(56), 2:0 Kegljević(58), 3:0 Matko(60), 4:0 Bušić(61), 5:0 Kegljević(74), 5:1 Skukan(87)

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, Blažinčić, Matulin (od 61. Bugec), Sirovica, Makarun, Bušić, Kelečić (od 76. Marinović), Matko, B. Botički, Jakšić (od 46. Kegljević), Carin (od 65. Hasanović)

KLOKOČEVAC: Lalić, Skukan, Kižlin, Šaldić, Ivančić (od 68. Žibert), Kovačić (od 67. Runac), Erceg, Bašić, Žabčić, Galinec (od 46. Dubić), Beloša

Trener: Mislav Žabčić

Igrač utakmice: Matko (Mladost)

Ponovno visok poraz Klokočevca, samo što ovaj put igrači Mislava Žabčić u crnu rupu nisu upali početkom susreta, nego tek u nastavku. Prvi dio završio je početnim rezultatom da bi domaćini u 15 minuta nastavka riješili pitanje pobjednika. U 56. Matko je počeo seriju da bi u 61. na semaforu pisalo već 4:0. Uz dva gola Matka i Kegljevića, u strijelce se jednom upisao i Bušić. Počasni gol za gosti iz Klokočevca postigao je Skukan u 87. minuti.

Bregana – Sutla 1:2 (0:0)

Zagorci odnjeli tri boda

BREGANA - Igralište Grabice

Sudac: Kožul (Samobor)

Pomoćnici: Kupres (Mala Rakovica) i Božić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Maričević(62), 0:2 Gajski(67), 1:2 Stanec(82)

BREGANA: Divković, Lehpamer, Andabak, Horvat, Povh (od 46. Bugarski), Tančak (od 88. Ivandić), Kasalo, Stanec, Ćosić, Prelec (od 55. Babojelić), Benković (od 55. Sodič)

SUTLA: Legan, Bršec, Štih (od 88. Banovac), Marković, Smolčić, Olovec (od 57. Gajski), Maričević, Jakovina (od 85. Šantorić), Šintić, Dugandžić, Šikač

Trener: Zoran Boch

Igrač utakmice: Ivan Legan (Sutla)

Novi neuspjeh Bregane, ovaj put na domaćem terenu protiv jednog od lidera prvenstva, Sutle. Prvi dio pun prigoda, ali bez golova. Gosti su tome bili najbliže u 33. minuti kada Marković pogađa gredu. Kasalo u 40. ima priliku za 1:0, ali njegov udarac brani na ovom susretu sjajni Legan. Drugi dio donosi golove. U 62. Maričević bježi domaćoj obrani i lagano poentira za gostujuće slavlje. Na 0:2 nakon kontre 5 minuta kasnije diže Gajski. I prije gola za 1:2 u 82. minuti (lob Staneca) Bregana je imala sijaset sjajnih prilika, ali najzaslužniji za tri boda Sutle je njihov vratar Legan kojem zasluženo pripada epitet igrača utakmice.

Krašić – Zrinski 0:2 (0:1)

Zrinski u seriji, domaćima nula

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Kurtović (Galgovo)

Pomoćnici: Rukšač (Jakovlje) i Grubač (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Hainešek(29), 0:2 Draclin(58)

KRAŠIĆ: Kosić, Penić, D. Tukić (od 80. T. Cipurić), Ferenčić, Šimatić, Benković, Turković (od 66. Zoretić), Butalja, Tuček (od 46. D. Cipurić), Demić, M. Novosel (od 46. K. Novosel)

Trener: Mijo Novosel

ZRINSKI: Vitko, Horvat, Ramić, Ištuk, Bošnjak (od 62. Horvat), Šicl, Žganjer, Hainešek (od 90. Džepina), Draclin (od 85. Murić), Kovačević (od 80. Mihelčić), Župančić (od 66. Bencalić)

Igrač utakmice: Mario Hainešek (Zrinski)

Zrinski nastavlja dobru seriju, u Krašiću su upisali već 6. uzastopnu pobjedu. Domaćini su samo prvih desetak minuta bili opasni po Vitka, da bi sve ostalo bilo na strani kvalitetnijeg gosta. Zrinski do 0:1 dolazi u 29. minuti kada je Hainešek ostao potpuno sam u domaćih 16 metara. Gosti bolju igru kapitaliziraju u nastavku kada u 58. na konačnih 0:2 postavlja Draclin. Do kraja susreta farkaševčani rutinirano čuvaju vodstvo, a uz neraspoloženog domaćina to im i nije bio neki problem.

Nakon 9. kola vode BSK, Sutla i Zrinski sa po 22 boda, Novaki su peti sa 17, Rakitje je osmo sa 16 bodova, Bregana je trinaesta sa 7, dok je Klokočevac na šesnaestom mjestu s 2 boda.