Turnir parova Generacije u organizaciji Tenis kluba Bojan

Tenisom pomozite djeci Ruande

Tenis klub Bojan i ove godine organizira Turnir parova Generacije i to u nedjelju, 14. listopada, s početkom u 10 sati. Turnir parova Generacije je turnir parova obitelji (roditelji + djeca), na kojem su se prošle godine okupila 23 para, koja su, osim u tenisu, uživala i u druženju, kestenima i svakom osmijehu djece.

No, ove godine postoji i dodatan razlog za prijavu na turnir. Naime, on ove godine nosi i podnaslov Help The Children of Rwanda! Povod je priča Joška Majcana o životu djece u Ruandi pa se zajedničkom idejom i zajedničkom snagom odlučilo ove godine Turnir Generacije pokloniti djeci Ruande. Prezentaciju i govor pripremit će Joško Majcan, a slike misije i posjeta Ruandi vrtjet će se na televizoru u klubu kako bi svima dočarali život i način života djece Ruande. Svaka kuna prikupljena za kotizaciju na turniru, koja iznosi 100 kuna po paru ili 50 kuna po osobi (ako obitelj ima dva prijavljena para, za drugi par je kotizacija besplatna), bit će uplaćena za pomoć djeci u Ruandi te će svima biti mailom poslana kopija uplatnice s prikupljenim i uplaćenim iznosom.

TK Bojan osigurat će ugodnu atmosferu za svaku obitelj u klubu, pripremiti ručak, kestene, čaj i nastojati uljepšati druženje u klubu. Prijave su do četvrtka, 11. listopada, na mail adresu bdvorsek@gmail.com ili info@tenis-bojan.com.

KARATE - SENIORI – KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA – 2. kolo Samobor – Dubrava 72:59 (42:23)

Uspješan i drugi korak

SAMOBOR: Han 9, Tušek 8, Gionechetti 12, Vranić, Hrvoj 5, Filković 2, Levanić 13, Nakić 20, Zadro, Imbert, Vlaić 3, Tkalčić. Trener: Milan Ličina

DUBRAVA: Pešut, Šaravanja 12, Gazić 9, Marić 14, Vodopija 23, Raguž, Bjelanović, Semren, Šimović, Regina, Oršanić 1. Trener: I. Lozanić

I 2. kolo Kupa Krešimira Ćosića seniori Samobora uspješno su odradili, pobijedivši na domaćem terenu ekipu Dubrave iz Zagreba rezultatom 72:59. Prvenstveno odličnom obranom, primivši do poluvremena samo 23 koša, Samoborci ostvaruju prednost od dvadesetak koševa razlike. Krajem treće i početkom zadnje četvrtine osjetan pad u igri Samoboraca, tako da gosti smanjuju na samo 5 razlike. Ipak, Samoborci ne dopuštaju iznenađenje, preko Levanića i Nakića postižu seriju od 10 koševa te na kraju zasluženo slave.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Nakić s 20 koševa i 12 skokova te Levanić s 13 i Gionechetti s 12 koševa.

Kod Dubrave najučinkovitiji je bio Vodopija s 23 ubačena koša.

KOŠARKA - JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA 1. HRL – 3. kolo Samobor – Mladost 92:71 (52:39)

A sada na Cibonu, Cedvitu...

SAMOBOR: Imbert 38, Vranić 15, Dragozet 2, Mandalinić 5, Levanić 9, Šuvaković I. 6, Erbežnik, Šuvaković K., Smolčić 17. Trener: Josip Vlah

MLADOST: Bazmenjak, Bilić 5, Babočajić 2, Dimitrović 2, Herceg, Vlašić 6, Pijanović 15, Hantek 11, Kosovac 6, Bakrač 4, Puljić 5, Tomljanović 15. Trener: H. Uroić

U trećem kolu kvalifikacija za ulazak u 1. HRL juniora Samoborci su došli do velike pobjede protiv ekipe Mladosti iz Zagreba, pobijedivši rezultatom 92:71 i ostvarili nakon dugih 13 godina veliki povratak u prvu juniorsku ligu među najboljih 8 ekipa Zagreba i regije Centar: Cibona, Cedevita, Zagreb, Zabok, Dubrava, Fenix, Maksimir i Samobor. Samoborci do odlučujuće pobjede u kvalifikacijama nisu došli nimalo lako.

Nakon izjednačene prve četvrtine u drugoj su poveli 13 razlike. Međutim, gosti stišću, vrlo brzo izjednačuju i igra se u egalu do pete minute zadnje četvrtine. Tada su konačno Samoborci zaigrali čeličnu obranu i u četiri minute ostvarili seriju od čak 20:1, riješivši tako pobjednika.

Kod Samoboraca briljirao je učinkovitošću Imbert s 38 koševa, od čega 5 trica, a uz njega odlično su odigrali Smolčić sa 17 i Vranić s 15 koševa.

Kod Mladosti istakli su se Pijanović i Tomljanović, oba s po 15 koševa.

KARATE - Ekipno prvenstvo Hrvatske u borbama za kadete i juniore - Biograd, 6. listopada

Bronca za juniorke Bregane

Odličan rezultat ostvarile su juniorke Karate kluba Bregana na Ekipnom prvenstvu Hrvatske za kadete i juniore u borbama u Biogradu, u subotu, 6. listopada. Osvojile su brončano odličje i tako ponovile prošlogodišnji uspjeh. Ekipa je nastupila u sastavu: Marina Bratanić, Paula Andričević i Ana Matijaščić.

Ovo je vrlo dobar početak jesenskog dijela sezone u kojem članove Karate kluba Bregana očekuju brojni nastupi. Najvažnije natjecanje je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u borbama za kadete, juniore i mlađe seniore, koje se održava početkom prosinca. To natjecanje će biti glavni kriterij za izbor reprezentativaca za Europsko prvenstvo u veljači 2013. godine.

NOGOMET - 3. HNL središte - 8. kolo Samobor – Stupnik 3:0 (1:0)

Potvrda ulaska u formu

Sudac: Svjantko (Novska)

Pomoćnici: Mandir i Talić

Strijelci: 1:0 Ivčić(4), 2:0 Ivkovčić(50), 3:0 Ivičić(65)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Grgečić, Magdić (od 46. Puškarić), Ivkovčić, Stošić, Salopek, Ivivčić, Čordaš (od 75. Tominac), Brujić, Kotarski (od 84. Škvorc)

STUPNIK: Šuica, Šimić, Konjević, Deželić, Štulec (od 82. Batarilo), Miović (od 62. Svetina), Makarun, Puklin, Horvatin (od 46. Tomas), Cindić, Mikulinec

Trener: Boris Perković

Igrač utakmice: Tomislav Ivičić (Samobor)

Druga uzastopna pobjeda Samobora kao potvrda „dizanja“ u formi. Gosti iz sredine tablice svih 90 minuta se nisu ni vidjeli na terenu, domaći vratar Bašić bio je nezaposlen. Domaćini do početnih 1:0 dolaze već u 4. minuti kada Ivičić iz drugog pokušaja uz pomoć stative pogađa mrežu iza Šuice. Do odmora bilježimo još jednu izglednu priliku domaćina, ali udarac Magdića odlazi iznad okvira. U nastavku Samoborci u prvih 15 minuta riješavaju pitanje pobjednika. Prvo je u 56. nakon kornera Ivkovčić glavom poslao neobranjivou parabolu za 2:0, a ubrzo Ivičić izbija sam pred gostujuću „jedinicu“ i rutinski poentira za potvrdu pobjede. Hoće li Samoborci nastaviti ovaj pobjednički niz i uloviti priključak sa sredinim tablice vidjet ćemo u slijedećeg kolu kada slijedi gostovanje kod Lekenika.

Nakon 8. kola vodi Dugo Selo s 18 bodovakoliko ima i druga Segesta, dok je Samobor na trinaestom mjestu sa 7 bodova.