LIDL i ŽRK Samobor pozivaju vas na druženje

Subotnje prijepodne provedite u društvu naših rukometašica!

RUKOMET - 3. HRL središte

Tri pobjede na startu prvenstva

I u novoj natjecateljskoj sezoni mladi Rudari nastavljaju s uspješnim igrama u konkurenciji trećeligaša. Nakon tri kola Rudari su neporaženi s 5 osvojenih bodova i zauzimaju 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Prvo su mladi Rudari u svojoj dvorani Pobijedili CO Zagreb III rezultatom 30:27 (15:16), da bi potom slavili i na gostovanju u Kutini kod druge momčadi Moslavine 34:32 (19:17). U trećem kolu protiv ZG Dubrave II igraju 19:19 (11:5). Rudari mogu žaliti za drugim bodom iz utakmice protiv ZG Dubrave II, jer su se odlično suprotstavili gotovo kompletnoj postavi drugoligaša i vodili gotovo cijelu utakmicu, da bi gosti izjednačili svega nekoliko sekundi prije kraja utakmice. U 4. kolu Rudari gostuju kod ekipe Jaske.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 1. kolo Sesvete – Rudar 29:30 (14:14)

Pobjedom u novu sezonu

Rudari su teško izborenom pobjedom na uvijek nezgodnom gostovanju u Sesvetama započeli novu natjecateljsku sezonu. Nakon uvodnog ispitivanja snaga, Rudari preuzimaju vodstvo i u dva navrata imaju prednost od tri pogotka razlike (9:12 i 10:13), ali brzopletost u napadu i dva čudna isključenja igrača Rudara daju priliku domaćinima da se vrate u egal (14:14).

U nastavku Rudari u četiri navrata imaju prednost od tri pogotka razlike, ali nikako ne uspijevaju prelomiti utakmicu, što u njihove redove unosi nepotrebnu nervozu. Uporni domaćini uspijevaju uhvatiti priključak na 27:27, ali za više nisu imali snage pa Rudari zasluženo osvajaju prve bodove u novom prvenstvu.

Posebna priča ove utakmice je sudački par, koji je svojim odlukama nasmijavao gledatelje, a do ludila dovodio igrače i trenere obiju ekipa. Nije tu bilo namjere da bi se pomoglo domaćinu ili gostima, ali ljudi jednostavno ne znaju suditi i ovakva čvrsta utakmica za njih je bilo finale Lige prvaka. Rudari mogu biti zadovoljni s dva osvojena boda, ali igra nije bila na razini igara iz pripremnog razdoblja. Dobar raspored u nastavku prvenstva omogućuje Rudarima dovoljno vremena za "glancanje" pojedinih stvari do težih prvenstvenih okršaja.

U 2. kolu Rudari ugošćuju ekipu Petrinje, a utakmica se igra 6. listopada, s početkom u 19 sati i 30 minuta.

Ekipa Rudara: T. Štajnkler; F. Skendrović; M. Štajnkler; S. Šujster; J. Cvetković; J. Kerepčić; H. Štibohar 8; D. Trčak 3; P. Fresl; T. Brnas 2; J. Štajnkler 7; H. Turković; E. Fresl 5; Z. Đikić 4.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 8. kolo

Klokočevac – Novaki 0:3 (0:3)

3 komada za trinaest minuta

Sudac: Kožul

Pomoćnici: Rešetar (oba iz Samobora) i Briševac (Kerestinec)

Strijelci: 0:1 Petković(6), 0:2 Rasi(10), 0:3 Rasi(13)

KLOKOČEVAC: Lalić, Skukan, Radulović (od 46. Erceg), Saldić, Ivančić (od 80. Runac), Kovačić, Galinec, Kižlin, Bašić (od 60. Žibert), Žabčić, Beloša

Trener: Mislav Žabčić

NOVAKI: Rebrović, Genus, Barać (od 70. Barbarić), Janjić (od 60. Žerjav), Fabek, Gotal, Petković (od 75. Brajković), Marković, Rasi, Letinčić, Softić (od 75. Alitović)

Trener: Hrvoje Petković

Igrač utakmice: Robert Rasi (Novaki)

Po već uhodanom običaju, domaćini nakon 15–naestak minuta igre gube svaku šansu u povoljan rezultat. Tako je bilo i u ovom kolu u kojem su gosti nakon 13. minuta igre vodili s tri gola prednosti. U 6. prvi put mrežu Lalića postiže Petković, a zatim se dva puta u strijelce upisuje Rasi. Od domaćina u prvih 45 minuta samo jedna prilika (obrana Rebrovića u 1 na 1 situaciji protiv Kižlina). U nastavku Klokočevac malo bolji, ali gostujuća „jedinica“ dva puta brani opasne udarce Beloše i Ivančića koji su išli pod samu gredu. Pred sam kraj susreta gosti imaju dodatnu priliku za poniženja domaćina, ali udarac Barbarića završava na prečki.

Sava (D) - Bregana 4:2 (1:2)

Tri gola iz penala

DRENJE – Igralište Save

Sudac: Velić (Lug samoborski)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Marković (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Jagustović(4), 1:1 Celizić(28), 1:2 Stanec(39), 2:2 Jagustović(55 – 11m), 3:2 Mraković(73 – 11m), 4:2 Mraković(83 – 11m)

SAVA DRENJE: Križić, Preskar, Ivančić, Zekić (od 62. Štrbac), Šunde, Hrlić, Šoštarić, Mraković, Miletić, Jagustović (od 86. Drenski), Gorgiev (od 46. Galić)

Trener: Mario Lovrentijev

BREGANA: Divković, Tančak, Prelec, Horvat, Ladan, Stanec, Benković, Ćosić (od 82. Lehpamer), Bugarski, Ovčarić (od 63. Povh), Babojelić (od 25. Celizić; od 37. Kasalo)

Igrač utakmice: Mateo Jagustović (Sava)

Bregana je krizi, ne toliko u igračkoj, koliko u krizi rezultata. Već u 4. minuti Jagustović se upisuje prvi put u strijelce, ali zahvaljujući lošoj obrani Save, Bregana do poluvremena okreće rezultat u svoju korist. Prvo je Celizić netom nakon ulaska pogodio za 1:1, a u 39. Stanec rutinirano poentira za prednost Bregane na poluvremenu. U nastavku domaćini ostvaruju pobjedu i to uz čak 3 dosuđena jedanaesterca. U sva tri puta izvođači Save bili su precizni, dva puta Mraković i jednom Jagustović.

Zrinski – Mladost (KD) 1:0 (0:0)

Bancalić za tri boda

FARKAŠEVAC – SC Zrinski

Sudac: Solenički

Pomoćnici: Kramarić (Jastrebarsko) i Čunović (D. Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Bencalić(82)

ZRINSKI: Vitko, A. Horvat, Ištuk, Vrančić, Bošnjak (od 65. M. Horvat), Ramić, Žganjer, Župančić (od 65. Bencalić), Hainešek (od 70. Mihelčić), Draclin, Kovačević (od 70. Mataušić)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Gaiser, I. Ištuk, Marković, Bura, H. Ištuk, Bistrički, A. Ištuk, Pezić, Hruševar (od 80. Juratovac), Valek (od 73. Frkanec)

Trener: Toni Gaiser

Crveni karton: Gaiser (86)

Igrač utakmice: Tomislav Vrančić (Zrinski)

Još jedna minimalna pobjeda Zrinskog pred svojim navijačima koja ih ostavlja na trodiobi vodećeg mjesta lige. Susret s dosta prilika u kojem se mreža tresla tek jednom i to ponajviše zbog raspoloženih vratara. Vitko u domaćim redovima na visini zadatka, dok je Boranić samo jednom kiksao, a to je u ovako izjednačenom suretu dovoljno za poraz. Domaćini do pobjede dolaze u 82. minuti kada Žganjer odapinje s 20 – tak metara, Boranić brani njegov udarac, a na odbijancu je najbrži Bencalić koji nakon dvadesetak minuta provedih u igri pogađa za 6. prvenstvenu pobjedu igrača iz Farkaševca.

Rakitje – Sloga (O) 0:1 (0:0)

Kukolja odnio tri boda

Sudac: P. Šabić

Pomoćnici: T. Šabić (oba iz Jastrebarskog) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 0:1 Kukolja(89)

RAKITJE: F. Dorotić, Hlevnjak, Prevendar, Golub, Pavlović, Sinković (od 75. L. Dorotić), Pavić, Jupić (od 82. Cestarić), Ivanović, K. Barun, Ačkar (od 86. Bekić)

Trener: Krešimir Barun

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Brkić (od 80. Penezić), Dančulović, Tlakčević, Rešetar, Šoštarić, Kukolja, Osmanović (od 60. Horvatin), Vučur, Šikić, Sapanjoš (od 40. Boc)

Trener: Mladen Oršiček

Igrač utakmice: Silvijo Kukolja (Sloga)

Pomalo neočikivan poraz Rakitja od Sloge, ponajviše ako gledamo po stanju na tablici. Domaćini oslabljeni brojnim ozljedama diktirali su tempo svih 90 minuta, imali više o igre, ali sve njihove prilike završavale su u rukama sigurnog Gudževića. Gosti su se pak orijentirali na kontre i takvu jednu su i iskoristili u 89. minuti kada je iskosa nemoćnog Dorotića matirao Kukolja za slavlje Sloge.

Nakon 8. kola vode BSK, Sutla i Zrinski sa po 19 bodova, Rakitje je peto sa 16, Novaki su šesti sa 14 bodova, Bregana je dvanaesta sa 7, dok je Klokočevac na šesnaestom mjestu s 2 boda.