ORIJENTACIJSKO TRČANJE - Prvenstvo Hrvatske u štafeti

OK Japetić 4. naslov u nizu

Na orijentacijskoj karti Stubičke Toplice 16. je rujna održano Prvenstvo Hrvatske u štafeti. Orijentacijski klub Japetić nastupio je s pet štafeta u četiri starosne kategorije i osvojio četiri medalje, od čega dvije zlatne te po jednu srebrnu i brončanu. Najuspješniji su bili seniori u kategoriji M21 u sastavu Matija Razum, Edi Ocvirk i Lino Legac, koji su osvojili četvrti naslov prvaka Hrvatske zaredom, ispred drugoplasiranog OK Ris iz Delnica i OK Ivan Merz iz Zagreba. Time su zauzeli drugo mjesto na vječitoj tablici osvojenih prvenstava u nizu, odmah iza OK Maksimir, koji ima pet naslova prvaka (1993.-1997.), i OK Jelen, koji ima 4 naslova (1998.-2001.), te će u idućim sezonama pokušati preuzeti vrh te ljestvice.

Drugu zlatnu medalju za OK Japetić na prvenstvu osvojili su Damir Suban i Franjo Budi u kategoriji veterana (M35). U istoj kategoriji Josip Leovac i Samo Puharić osvojili su brončanu medalju.

Jedino se štafeta OK Vihor uspjela ugurati između dvije štafete OK Japetića. Četvrta medalja, ali jednako vrijedna, došla je od najmlađih. Roko Puharić i Filip Cvetković osvojili su srebro u kategoriji kadeta (M16), iza štafete OK Vihor 2, u napetoj borbi za srebro ispred štafete OK Vihor 1.

F.B.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 6. kolo

Sutla - Novaki 4:1 (1:0)

Domaćini ih izdominirali

KLJUČ BRDOVEČKI – Igralište Sutle

Sudac: Ešegović (Brdovec)

Pomoćnici: Kušer (Zaprešić) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Šikač(35), 2:0 Smolčić(69), 3:0 Maričević(78), 4:0 Avsec(81 - ag), 4:1 Letinčić(90)

SUTLA: Legan, Štih, Bršec, Dugandžić, Marković, Smolčić, Olovec, Leskovar, Maričević (od 85. Banovac), Mar. Šintić (od 81. Šantorić), Šikač (od 84. Ružić)

Trener: Zoran Boch

NOVAKI: Rebrović, Žerjav, Genus (od 69. Avsec), Janjić, Fabek, Barbarić, Alitović (od 64. Petković), Rasi, Letinčić, Borić (od 46. Brajković), Softić (od 46. Marković)

Trener: Hrvoje Petković

Igrač utakmice: Veno Smolčić (Sutla)

Do 35. minute, kada su domaćini poveli golom Šikača, golman Novaka Rebrović imao je pune ruke posla. U drugom poluvremenu na terenu ista priča. Domaćini dominiraju na polju pa između 69. i 81. minute postižu tri gola, od toga je jedan u svoju mrežu pospremio Avsec. Počasni gol za goste koji su svih 90 minuta bili u drugom planu postiže Letinčić u sudačkoj nadoknadi.

Klokočevac – Krašić 1:4 (1:2)

Razbili ih Žumberčani

Sudac: Kožul (Samobor)

Pomoćnici: Kramarić (Jastrebarsko) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 1:0 Skukan(20), 1:1 M. Novosel(30), 1:2 D. Cipurić(40), 1:3 F. Penić(60), 1:4 M. Tuček(83)

KLOKOČEVAC: Lalić, Skukan (od 80. Bošnjak), Tilić (od 46. Runac), Žibert (od 65. Razvić), Ivančić, Kovačić, Galinec, Žabčić (od 46. Šaldić), Bašić, Oroz (od 72. Radulović), Beloša

Trener: Mislav Žabčić

KRAŠIĆ: Jagatić, F. Penić, D. Tukić (od 77. Zoretić), Kosić, Šimatić, Ferenčić (od 46. Benković), D. Novosel (od 60. M. Tuček), J. Tukić (od 85. Cipurić), Demić, M. Novosel

Trener: Mijo Novosel

Igrač utakmice: Josip Šimatić (Krašić)

Iako su domaćini došli u vodstvo u 20. minuti golom Skukana, nakon zadnjeg sučeva zvižduka upisuju novi poraz kojim padaju na zadnje mjesto tablice. Gosti iz Krašića do poluvremena okreću rezultat u svoju korist golovima Novosela i Cipurića da bi u nastavku potvrda troboda došla u obliku golova Penića i Tučeka za konačnih 1:4.

Vrh - Bregana 4:2 (2:1)

Propuh u obrani odveo ih u poraz

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Solenički (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Pirša (Donja Zdenčina) i Čunović (Gornja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Šimunić(9), 1:1 Tančak(22), 2:1 Zrinjski(33), 3:1 Zrinjski(72), 4:1 Sabljaš(77), 4:2 Kasalo(90)

VRH: Grgac, Špiček (od 84. Zeljko), Gotal, Rod, Pušek, Franjo, Dašić, Pustajec, Strugar (od 62. Sabljaš), Šimunić, Zrinjski (od 75. Škarika)

Trener: Zvonko Rudelić

BREGANA: Divković, Ovčarić, Škvorc (od 13. Lehpamer), Andabak, Horvat, Kasalo, Ladan, Celizić (od 85. Prelec), Ćosić, Tančak, Runtas

Crveni karton: Ovčarić(48), Gotal(48)

Igrač utakmice: Nikola Zrinjski (Vrh)

Promjena na klupi domaćina donijela je prvu prvenstvu pobjedu Vrha, dok je Bregana upisala treći uzastopni poraz. Propuh u obrani gosta u prvih 30 – ak minuta iskoristili su Šimunić i Zrinjski, a rezultatski minus Bregane ublažio je Tančak. Početkom nastavka obje momčadi ostaju s 10 igrača (međusobno koškanje Ovčarića i Gotala), ali to očito manje smeta domaćinu koji drugim golom Zrinskog odlazi na 3:1, a ubrzo nakon toga i na 4:1 (strijelac Sabljaš). Bregana golom Kasala u zadnjim trenucima susreta malo poboljšava loši dojam i poraz od konačnih 4:2.

Zrinski – Sloga (O) 1:0 (0:0)

Pomazila ih nesreća

FARKAŠEVAC – SC Zrinski

Sudac: Jakovina (Savski Marof)

Pomoćnici: Marčetić(Zagreb) i Kakša (Bistra)

Strijelci: 1:0 Draclin(85)

ZRINSKI: Vitko, A. Horvat, Koletić (od 46. Ištuk), Vrančić, Bošnjak (od 46. Mataušić; od 80. Draclin), Šicl, Ramić, Murić, Tenšek (od 46. Župančić), Kovačević (od 46. Žganjer), Hainešek

SLOGA OREŠJE: Ilić, Ćoso (od 63. Horvatin), Rešetar, Dančulović, Čakarić, Kukolja, Ciglar, Klarić, Rašić (od 65. Kosmanović), Vučar, Sapanjoš (od 50. Boc)

Trener: Mladen Oršiček

Crveni karton: Sapanjoš(50)

Igrač utakmice: Tomislav Vrančić (Zrinski)

Unatoč još jednom neuvjerljivom izdanju, igrače Zrinskog pomazila je sreća u obliku gola Draclina koji je u samo desetak minuta provedenih na terenu donio slavlje igračima iz Farkaševca. Prvi dio dosta negledljiv, a u nastavku domaćini bolji pa se prilike redaju pred vratima Ilića. Gostujuća „jedinica“ obranila je sve pokušaje Hainešeka, Žganjera i Mataušića, ali ne i onu Draclinovu kojem je u 85. asistirao Župančić za četvrtu pobjedu Zrinskog i visoku petu poziciju na tablicu.

Rakitje – Sava (D) 2:0 (1:0)

Vratili tonus

Sudac: Munić (Bregana)

Pomoćnici: Tiljak (Zagreb) i Noršić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Brekalo(30), 2:0 Brekalo(58)

RAKITJE: Čičak, Hlevnjak (od 83. Cestarić), Prevendar (od 53. Baksa), L. Dorotić, Golub, Stanić (od 80. Sinković), M. Barun (od 70. Ačkar), Pavić, K. Barun, Pavlović (od 59. Ivanković), Brekalo

Trener: Krešimir Barun

SAVA DRENJE: Cingulin, Šoštarić, Jagustović, Miletić, I. Barun, Ivanković, Mađarić, Preskar (od 88. Galić), Mraković (od 88. Drenski), Šunde (od 61. Georgijev), Hrlić

Trener: Mario Lovrentijev

Igrač utakmice: Antonio Brekalo (Rakitje)

Igrači Rakitja nakon poraza u prošlom kolu brzo su se vratili u pobjednički tonus te glatko apsolvirali Savu iz Drenja. U svakom poluvremenu po jedan gol iza leđa Cingulina pospremio je Brekalo. Prvi put u 30. minuti napadač Rakitja koristi ubacivanje Pavlovića pa lagano matira gosta za 1:0, a za drugi gol Brekalo je najprisebniji pa Cingulinov odbijanac (udarac Baruna) posprema u mrežu za krajnjih 2:0.

Nakon 6. kola vodi BSK sa 16 bodova koliko ima i druga Sutla, Rakitje je četvrto s 13 koliko ima i peti Zrinski, Novaki su osmi s 10, Bregana je deveta sa 7, dok je Klokočevac na šesnaestom mjestu s 2 boda.