KARATE - Međimurje Open - Čakovec, 8. rujna

Uspješno otvorena sezona samoborskih karateka

KARATE - Međimurje Open - Čakovec,  8. rujna

U Čakovcu je 8. rujna održan 16. po redu tradicionalni međunarodni turnir Međimurje Open. Na prvi turnir u novoj sezoni odazvalo se nešto više od 500 sportaša iz 5 država - Hrvatske, Slovenije, Srbije, BiH i Mađarske. Turnir je bio dobre kvalitete, ali, nažalost, natjecanje je održano u vrlo tešim uvjetima zbog visoke temperature, tako da sportašima nije bilo nimalo lagano, jer su pored protivnika u borilištu imali i protivnika u sparnoj dvorani bez dovoljno kisika. Svoj obol lošijim uvjetima dali su i organizatori koji su loše sastavljenom satnicom primorali sportaše da čekaju svoj izlazak na tatami i po nekoliko sati.

Samoborci su u Čakovcu sudjelovali sa šest natjecatelja i svih šest se kući vratilo s odličjima.

Najuspješnija je bila Ana Lenard, koja je osvojila prvo mjesto u kategoriji seniorki -61 kg.

Sara Sirovica je osvojila srebrnu medalju u kategoriji seniorki -61 kg te brončanu u kategoriji mlađih seniorki +60 kg.

Nakon dvije godine izbivanja s tatamija zbog ozljede, Leon Kovačić se vratio više nego uspješno osvojivši treće mjesto u kategoriji juniora -76 kg te nagovijestio svoju dobru sezonu.

Haris Kovačević je osvojio srebrnu medalju u kategoriji seniora -75 kg, dok su Zrinka Pezer (mlađe seniorke -60 kg) i Maja Lenard (seniorke -61 kg) osvojile brončano odličje.

U svakom slučaju, bio je ovo vrlo dobar nastup samoborskih karateka i najava dobre i uspješne jesenko-zimske natjecateljske sezone u kojoj će naplatiti trud uložen tijekom dvomjesečnih napornih ljetnih priprema.