BICIKLIZAM - Član BBK Šišmiš Filip Turk ponovno je državni prvak

Prvak treću godinu za redom

Poznato je kako je lakše doći na vrh nego na vrhu ostati. Upravo to je po treću godinu za redom pošlo za rukom Filipu Turku na ovogodišnjem Državnom prvenstvu, koje je održano 22. srpnja u Jastrebarskom. Najjača konkurencija u posljednjih nekoliko godina nagovještavala je vrlo zanimljivu i napetu utrku. Tako je i bilo. Od samog starta do kraja utrke, svih šest krugova dugih 4700 metara, Filip je vodio izjednačenu borbu protiv vozača zagrebačkog BGK Tuškanac Đanija Simčića. Filip je cijelu utrku vodio, Đani mu je bio ''na kotaču''. Svaka pa i najmanja greška bila bi odlučujuća. Međutim, pogreške nije bilo, već je Filip u završnom sprintu pokazao da je trenutno najbolji hrvatski MTB vozač te je osvojio titulu državnog prvaka. Ovaj rezultat Filipu donosi i u idućoj sezoni 110 bodova na međunarodnoj MTB listi te poziciju među 200 najboljih MTB vozača na svijetu.

Osim Filipa, u kategoriji do 13 godina nastupili su Fran Bošnjak, koji je osvojio 7. mjesto, te rekreativci Davor Kotarski i Robert Šangulin, koji su osvojili 11. i 13. mjesto. U kategoriji seniorki nastupila je Filipova sestra Ana Turk, koja imala zdravstvenih problema u samoj utrci te je, unatoč njima, završila utrku i osvojila 6. mjesto. Čestitke za upornost i neodustajanje, unatoč dosta velikim problemima.