STRELIČARSTVO - Nastup samoborskih streličara na 3. srednjoeuropskom kupu i Otvorenom prvenstvu Grada Zagreba

Lana odlična druga

U nedjelju, 24. lipnja, u Zagrebu je održan treći ovogodišnji srednjoeuropski kup i Otvoreno prvenstvo Grada Zagreba. Nakon Ljubljane i Beograda, Lana Koller Fundelić prikupila je nove europske bodove na ovom natjecanju, osvojivši drugo mjesto. I ostali samoborski streličari bili su uspješni na međunarodnom turniru za Otvoreno prvenstvo Grada Zagreba. Ivana Biočina osvojila je četvrto mjesto u kategoriji seniorki golog luka, dok je Janko Pelikan u kategoriji golog luka za dječake do 12 godina osvojio drugo mjesto. U kategoriji zakrivljenog luka za dječake do 14 godina Luka Skender osvojio je treće, a Dominik Juraj peto mjesto.

D.K.

ATLETIKA - Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniorke i juniore

Dolores Ćosić uz bok starijima

30. lipnja i 1. srpnja u Čakovcu je održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniorke i juniore. U pratnji trenera Blaža Jankovića na natjecanju je sudjelovao AK Samobor 2007 sa šest natjecatelja: mlađom juniorkom Anom Erceg, mlađim juniorom Filipom Koražijom te mladim snagama kadetom Filipom Kufrinom i mlađim kadetkinjama i kadetima Anom Biber, Dolores Ćosić i Patrikom Pavlinom, koji su došli odmjeriti snage sa starijim natjecateljima.

Prvog dana natjecanja Ana Erceg je brzom utrkom u polufinalu izborila nastup u finalnoj utrci i u konačnici s vremenom 17,23 sek zauzela 7. mjesto na 100 m prepone.

Dolores Ćosić već je prvog dana natjecanja pokazala kako je uz bok starijim kolegicama i s vremenom ispod minute, točnije 59,69 sek, izborila odlično 5. mjesto u utrci na 400 m.

Ana Biber odmjerila je snage sa starijim natjecateljicama i na 100 m trčala 14,11 sek s vremenom koje joj je osiguralo 21. mjesto.

Filip Kufrin je u utrci na 400 m također trčao ispod minute i s 59,62 sek zauzeo 13. mjesto, a Patrik Pavlin se s hrabro otrčanih 100 m za 14,14 sek našao na 30. mjestu.

Drugog dana natjecanja mlađa juniorka Ana Erceg napravila je odličan rezultat otrčavši 400 m prepone za 1:08,21 i tim rezultatom zauzela sjajno 4. mjesto u državi.

Mlađa kadetkinja Ana Biber je u zahtjevnoj konkurenciji izborila 13. mjesto u skoku u dalj s preskočenih 4,50 m.

Lakše ozljede tijekom utrke na 800 m spriječile su Filipa Koražiju i Filipa Kufrina da završe utrku.

Da bi svima bilo lakše, pobrinula se mlađa kadetkinja Dolores Ćosić, koja je u konkurenciji mlađih juniorki u nevjerojatnoj utrci osvojila broncu, pretrčavši 200 m za odličnih 26,52 sek.

Ovakvom sjajnom uvertirom kadetkinje i kadeti odlaze na posljednje natjecanje prije ljetne stanke. 7. i 8. srpnja u Rijeci će se održati Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kadetkinje i kadete te mlađe kadetkinje i kadete, na kojem će, bez sumnje, zaokružiti sjajnu prvu polovicu godine.