BICIKLIZAM - Održano 19. izdanje utrke XCO Samobor 2012 UCI Class 1

Šišmiši drugi u ukupnom poretku

U našem gradu od 23. svibnja do 3. lipnja trajao je Festival biciklizma, a vrhunac programa bilo je jedno od najjačih MTB natjecanja u Hrvatskoj i regiji. Naime, samoborski BBK Šišmiš Samobor organizirao je najstariju hrvatsku brdsko–biciklističku utrku u disciplini cross–country, 19. XCO Samobor UCI Class 1. Utrka se održavala na atraktivnoj stazi na području Park šume Tepec, sa startom i ciljem na Trgu kralja Tomislava. U najjačoj kategoriji, onoj elite, u muškoj konkurenciji pobijedio je Alexander Gehbauer iz Austrije, dok je najbolji hrvatski predstavnik bio Filip Turk iz BBK Šišmiš Samobor. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Blaža Klemenčič iz Slovenije, dok je najbolja Hrvatica bila Ana Turk (BBK Šišmiš Samobor). Napete borbe vodile su se u svim kategorijama. Od samoborskih predstavnika Rok Samaržija bio je 17. kod juniora, a Fran Bošnjak 12. u uzrastu do 11 godina. U ukupnom poretku klubova najbolji je bio BGK Tuškanac, a BBK Šišmiš je na odličnom drugom mjestu.

Predsjednik BBK Šišmiš Luka Čanak istaknuo je da im je cilj bio utrku približiti gradu i gledateljima te na taj način popularizirati biciklizam. U kalendaru svjetske biciklističke federacije samoborska utrka je u rangu prve klase, što znači da je tek jednu stepenicu ispod Svjetskog kupa i u kategoriji C1 je jedina takva trka u Hrvatskoj.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 30. kolo TOP – Rugvica 3:4 (2:3)

Na kraju pokvarili dojam

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Grdaković (Donja Zdenčina) i Grubač (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Jordan(12), 1:1 Susak(14), 1:2 Stipić(17), 1:3 L. Lukić(28), 2:3 Jordan(44), 2:4 Majić(72), 3:4 I. Meglajec(82)

TOP: Pipić, I. Meglajec, Grdanjski, Klingor, Hržić, Vratarić, Perić, Maglica (od 76. Ramljak), Radman, Žimbrek, Jordan

Trener: Darko Bogadi

RUGVICA: Papak, Brtan, Susak, Barberić, Oroz, Sušić, L. Lukić, A. Lukić, Majić, Stipić, Stanić

Trener: Vlado Papić

Igrač utakmice: Marijan Jordan (TOP)

Porazom u posljednjem kolu protiv Rugvice igrači TOP–a pokvarili su dojam jer su prvenstvo završili tek na četvrtom mjestu, iako su gotovo cijelo natjecanje bili odmah iza vodećeg Poleta. Jordan je nagovijestio svoje dobro izdanje golom u 10. minuti, ali su se gosti ubrzo pribrali pa u razmaku od 18 minuta čak tri puta pogađaju mrežu Pipića. Do poluvremena svojim drugim golom na 2:3 smanjuje ponovno Jordan. Rugvičani preko Majića u 72. odlaze na nedostižnih dva razlike, a malu utjehu kerestinčanima donosi gol Meglajca za krajnih 3:4.

Nakon posljednjeg, 30. kola, prvak je Polet (B) sa 78 bodova, dok je TOP na četvrtom mjestu s 53.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 30. kolo

Dinamo (O) - Novaki 1:2 (1:0)

Ugrabili vrijednu pobjedu

KOZLIKOVO – Igralište Okića

Sudac: Matić (Zaprešić)

Pomoćnici: Špoljar (Bistra) i Grgurović (Brdovec)

Strijelci: 1:0 Hrkač(15), 1:1 Barač(75), 1:2 Marković(90)

DINAMO OKIĆ: Sablić, K. Tandarić, Falica, T. Tandarić (od 27. Lukić), Razum, Mesic, Hrkač, Balen (od 85. Kurtalj), Hasanović, Pučar (od 61. Vulje)

Trener: Darko Župan

NOVAKI: Rebrović, Gotal, Šarić, Tolić, Nobilo (od 56. Barač), Petković, Ivanović (od 38. Letinčić), Gajšek (od 67. Gržan), Borić (od 46. Avsec), Alitović (od 46. Marković), Softić

Igrač utakmice: Barač (Novaki)

U važnoj utakmici koja je odlučivala tko (sigurno) ostaje u ligi, a tko će u kvalifikacije za ostanak, Novaki su u Kozlikovu ugrabili vrijednu pobjedu s kojom su preskočili Dinamo i s kojom mirno čekaju slijedeću sezonu u istom rangu natjecanja. Domaćine je Hrkač razveselio u 15. minuti golom za 1:0, ali to je bila i jedina trešnja mreže gostujućeg vratara Rebrovića. Novaki su izjednačili golom Barača u 75., a veliko slavlje u posljednjim minutama susreta za goste donosi Marković.

Zrinski Tehnovent – Mladost (KD) 4:0 (3:0)

Lijep oproštaj od navijača

FARKAŠEVAC – SRC Zrnski

Sudac: Jurinčić (Lug)

Pomoćnici: Šestak (Smerovišće) i Oslaković (Domaslovec)

Strijelci: 1:0 Blažević(5), 2:0 Murić(29), 3:0 Blažević(43), 4:0 Mihelčić(49)

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Vrančić, Ištuk, Ramić, Bošnjak (od 79. Koletić), Blažević (od 65. Draclin), Mihelčić (od 65. A. Horvat), Murić, Župančić (od 65. Tenšek), Kovačević, M. Horvat (od 72. Stanec)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Horvat, Juratovac, Bura (od 46. Valenčak), Merkl, Marković, Jakolić, Košutić, Frkanec, Sutlar, Debogović

Igrač utakmice: Damir Kovačević (Zrinski Tehnovent)

Domaćini su se od svojih navijača oprostili „četvorkom“ u mreži gostiju iz Kraja Donjeg. Gosti su na dvoboj doputovali sa samo 12 igrača pa domaćini kreću punim napadom koji je do poluvremena rezultirao s 3 gola iza leđa Boranića. Dva je postigao Blažević, a jedan Murić. U nastvku se još u strijelce upisao Mihelčić pa konačnih 4:0 podcrtava dobru sezonu za Zrinski i visoko treće mjesto na kraju natjecanja.

Bregana – Zaprešić 7:1 (6:0) - prekid u 76. minuti

Moglo je i više

BREGANA – Igralište Grablica

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Solenički (Jaska) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Sodič(10), 2:0 Sodič(18), 3:0 Runtas(33), 4:0 Celizić(35), 5:0 Celizić(38), 6:0 Runtas(40), 6:1 Iveković(43), 7:1 Bencalić(73)

BREGANA: Divković, Tilić, Babojelić, Andabak, Galinec (od 47. Biondić), Prelec, Povh (od 54. Lončarić), Tančak, Celizić (od 62, Bencalić), Sodič, Runtas (od 42. Horvat)

ZAPREŠIĆ: Cingulin, Goran, Martinko, Novosel, Pokupec, Trbuha, Klačić, Iveković, Tomić, Kartelo

Igrač utakmice: Matevž Sodič (Bregana)

Uvjerljiva pobjeda Bregane mogla je biti i uvjerljivija da gosti nisu doputovali sa samo 10 igrača i da nakon 76. minute igru nije morao napustiti i četvrti igrač Zaprešića pa više nije bilo uvjeta da se susret regularno završi. Domaćini su krenuli s 2 gola raspocanog Sodiča, nastavio je Runtas, pridružio im se, također s 2 gola Celizić, pa opet Runtas za 6:0 u 40. minuti. Počasni gol za goste pred odmor postiže Iveković. Prije konačnog prekida posljednji pogodak za Breganu u ovom prvenstvu postigao je Bencalić za konačnih 7:1.

Rakitje - Bestovje 5:1 (2:1)

Potvrdili dobru formu

Sudac: Kupres (M. Rakovica)

Pomoćnici: Ovčariček (Zagreb) i Božić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Ačkar(27), 1:1 Barun(34), 2:1 Sinković(39), 3:1 Brekalo(68), 4:1 Barun(73), 5:1 Barun(75)

RAKITJE: Brešić, Barun (od 75. Kesić), Hlevnjak, Pavlović (od 46. Pavić), Sinković (od 56. Mikek), Nujić, L. Dorotić (od 79. G. Dorotić), Ivanović, Golub, Prevendar, Brekalo (od 86. Mesić)

Trener: Krešimir Barun

BESTOVJE: Đurđević, Horvat, Mihelić, Kurtušić, Stopić, Jurčić (od 46. Šimanović), Zeman, Lukač (od 75. Uroić), Ačkar, Babić, Ivanetić (od 67. Andrović)

Trener: Gordan Copak

Igrač utakmice: Mihovil Barun (Rakitje)

Dobra forma Rakitja potvrđena je i u zadnjem kolu protiv nemoćnog gosta iz Bestovja. Ačkar je čak doveo goste u početnu prednost nakon 27. minuta igre, no to je ujedno i bilo sve što smo vidjeli od izabranika Gordana Copaka. Već do poluvremena domaćini preokreću rezultat golovima Baruna i Sinkovića, a u nastavku Brekalo s još jednim, a Barun s dva (ukupno hat – trick) cementira novi poraz Bestovja koje se ovim porazom oprostilo od ovoga stupnja natjecanja.

Dinamo (J) – Klokočevac 0:5 (0:4)

Petardom promarširali kroz Jakovlje

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Matoc

Pomoćnici: Raišić i Horvatić (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Ćosić(16 – 11m), 0:2 Matijaščić(25), 0:3 Matijaščić(28), 0:4 Kušter(45), 0:5 Vlašić(90)

DINAMO JAKOVLJE: A. Borovec, Kovačec, Malić, Jelić, N. Kovačec, Grgec (od 57. Poturica), Eršek (od 46. Gulić), Stojanac, Heric, Stanić, Starjački

Trener: Danijel Valenčak

KLOKOČEVAC: Lalić, Dolić, Ćosić, Lehpamer, Janjić, Vlašić, Bugarski (od 70. Radulović), Matijaščić, Kušter (od 70. Žibert), Beloša (od 65. Jelinić), Šicl

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Klokočevac)

Uvjerljivom „petardom“ Bijeli golubovi promarširali su kroz Jakovlje i potvrdili četvrto mjesto na konačnoj tablici. Domaćini su već nakon 45 minuta bili u teškom knock downu. Seriju golova otvorio je Ćosić u 16. minuti s bijele točke. Nakon njega dva puta precizan je bio Matijaščić, a do poluvremena Kušter povećava prednost gosta na 0:4. U drugom dijelu lakši tempo, jedina opasna prilika domaćina završava na gredi, a gosti upisuju još jedan gol i to Vlašićev u smiraj susreta.

Nakon posljednjeg, 30. kola, prvak je Sutla sa 74 boda, treći je Zrinski Tehnovent sa 61, četvrti je Klokočevac s 59 bodova, Bregana je sedma s 39, Rakitje je deveto s 38 bodova, Novaki su trinaesti s 35, dok je Bestovje na šesnaestom mjestu s 13 bodova.