KOŠARKA - Mlađi kadeti – 2. HRL – 17. kolo Samobor II – Zagreb II 75:82 (33:40)

Držali prednost do kraja

SAMOBOR II: Srabotnak 15, Komerički 10, Marković 4, Tadić 4, Grubešić 8, Matijaščić 3, Čižmešija 19, Savić 10, Planinčić 2, Kupres, Iviček, Alilović. Trener: Mirko Mandalinić

ZAGREB II: Bilić 7, Čubrilo, Blažević, Hernaus 5, Mihalić 28, Ogrizović 9, Macner 9, Brzović 2, Lotina 22. Trener: Bulajić

Cijelo prvo poluvrijeme gosti imaju nekoliko koševa prednosti. Polovicom treće četvrtine Samoborci dolaze do jedinog vodstva na utakmici od koša razlike. Gosti ponovo vraćaju prednost od nekoliko koševa razlike, koju uspješno brane za na kraju zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Čižmešija s 19 i Srabotnak s 15 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Mihalić s 28 koševa.

KOŠARKA - Veterani – 1. ŽL – 10. kolo Samobor – Ivanić 70:69 (24:33)

Sedlar sa zvukom sirene

SAMOBOR: Sedlar 6, Džimbeg D., Mandalinić, Antunović, Džimbeg Z., Kelečić 8, Antolović 7, Škiljan 2, Mustafić 7, Pavšek 31, Župančić 9. Trener: Zdravko Džimbeg

IVANIĆ: Turkalj 20, Tišljer 2, Turk, Đura 10, Mužina, Dasović 14, Stipić 4, Kopić, Oštrić, Bertović 19. Trener: Igor Mužina

Veterani Samobora u 10. kolu lige na domaćem terenu protiv ekipe Ivanića došli su do nevjerojatne pobjede od koša razlike 70:69, i to tricom Sedlara sa zvukom sirene, koje je ujedno bilo prvo i jedino vodstvo na utakmici. Gosti već od početka imaju igru i postepeno stvaraju prednost koja 3 minute prije kraja iznosi najviše - 15 koševa. Samoborci tada idu na sve ili ništa, presingom osvajaju lopte i s 3 trice i 3 dvice pola minute prije kraja dolaze do prvog izjednačenja. Vrlo brzo gosti koševima iz slobodnih bacanja dolaze do 2 koša prednosti. Samoborci u napadu promašuju šut, ali ipak 2 sekude prije kraja imaju loptu ispod gostujućeg koša, lopta ide na Sedlara, koji ometan pogađa tricu sa zvukom sirene za pobjedu Samoboraca. Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Pavšek s 31 košem. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Turkalj s 20 koševa, od čega 5 trica.

KARATE - Sisak kup 2012 - Sisak, 2. lipnja

Osam medalja za Samoborce

Prošle subote, 2. lipnja, u poznatoj sisačkoj dvorani Brezovica održan je 21. Sisak kup. Na natjecanju je sudjelovao 41 klub iz Bosne i Hercegovine te Hrvatske. Sveukupno je nastupilo 373 natjecatelja, od mlađih učenika pa do juniora.

Samoborski karatisti su nastupili sa 14 mladih natjecatelja te su se u Samobor vratili s 8 osvojenih odličja.

U katama je najuspješniji bio Dario Szel u kategoriji mlađih učenika osvojivši 1. mjesto nakon 5 uvjerljivih pobjeda. Nika Jelen i Dražen Šarić su osvojili srebrne medalje u kategoriji mlađih učenica, odnosno učenika. Toni Vuković je osvojio 3. mjesto u kategoriji mlađih kadeta, dok je Damjan Nenadić osvojio brončana odličja u dvije kategorije, i to u kategoriji mlađih učenika i učenika.

Borci su ovaj puta bili za nijansu slabiji, jer su uz dvije osvojene medalje u čak četiri navrata izgubili meč za brončano odličje. Igor Katanec Beketić je u kategoriji mlađih kadeta do 52 kg osvojio srebrnu medalju, a Helena Škreb u kategoriji učenica do 40 kg brončanu.

Dorijan Romić, Luka Komes, Leon Kramarić i Luka Peles su izgubili svoje mečeve za brončane medalje.

S.S.

Tri medalje za karataše Bregane

Na turniru u Sisku nastupilo je 6 natjecatelja Karate kluba Bregana koji su osvojili tri odličja.

Marina Bratanić je u kategoriji juniorki do 53 kg. osvojila srebrnu medalju, a bronca je u istoj kategoriji pripala Mateji Lučić.

Martin Sokolović je u kategoriji mlađih kadeta do 57 kg. osvojio brončano odličje, a bez medalje su ovom prilikom ostali Domagoj Žabčić, Martin Horvat i Luka Ivir.