Naplaćena dobra igra

NOVAKI – ŠRC Novaki

Sudac: Kupres (Mala Rakovica)

Pomoćnici: Ovčariček (Zagreb) i Kramarić (Rakitje)

Strijelci: 1:0 Softić(19 – 11m), 1:1 Jurić(66), 2:1 Žerjav(70), 3:1 Barač(89), 4:1 Borić(90)

NOVAKI: Rebrović, Genus, Gajšek, Šarić (od 75. Barač), Žerjav, Petković, Ivanović (od 46. Borić), Alitović (od 64. Markanović), Nobilo (od 90. Gržan), Gotal, Softić (od 90. Šeketa)

Trener: Tomislav Matek

SLOGA BREZJE: Jelić, Karabelj, Kriste, Jurić, Dejanović, Dankić, Vrdoljak (od 33. Struhak), Burnik, Vrkić, M. Bošnjak, K. Bošnjak

Trener: Dragutin Kuhtić

Igrač utakmice: Tomislav Žerjav (Novaki)

Do prvog gola u 19. minuti (s bijele točke precizan Softić) domaćini su propustili tri velike prilike. Gosti iz Brezja se u igru vraćaju na nastavku kad na 1:1 vraća Jurić. No, domaćini u zadnjih 20–ak minuta naplaćuju bolju igru pa prvo Žerjav trese mrežu za 2:1, a zadnjim minutama rezerve Borić i Barač „podebljavaju“ devetu prvenstvenu pobjedu Novaka.

Klokočevac – Dinamo (O) 6:2 (1:1)

Lako i atraktivno

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Horvatić i Runčević (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Vlašić(14), 1:1 Lukić(15), 2:1 Ćosić(54 – 11m), 3:1 Vlašić(65), 4:1 Matijaščić(67), 4:2 T. Tandarić(78 – 11m), 5:2 Gestić(85), 6:2 Gestić(90)

KLOKOČEVAC: Lalić, Kušter (od 46. Gestić), Ćosić, Dolić, Janjić, Vlašić, Šicl, Bugarski (od 70. Radulović), Matijaščić, Brajković (od 70. Žibert), Beloša (od 60. Jelinić)

DINAMO OKIĆ: Sablić, K. Tandarić, Falica, T. Tandarić, Lafter, Razum, Hasanović (od 46. V. Vulje), Rubinić, Lukić, Valečić (od 70. M. Vulje), Kelečić (od 70. Pučar)

Trener: Darko Župan

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Klokočevac)

Uvjerljiva pobjeda Klkokočevca iako su obje momčadi u prvom dijelu pokazale ravnopravnu igru pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1. U nastavku kanonadu na gol gostiju iz Okić pokrenuo je Ćosić s bijele točke, a nastavio igrač utakmice Vlašić lijepim solo prodorom. Matijaščić u 67. pogađa za 4:1, a Tandarić s kreča smanjuje na 4:2. U zadnjih 5 minuta igre Gestić svoj konto pogodaka povećava za 2 gola za krajnjih 6:2.

Sutla - Zrinski Tehnovent 3:2 (1:0)

Izgubili s "kreča"

KLJUČ BRDOVEČKI – Igralište Sutle

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Solenički (Jastrebarsko) i Vujčec (Klinča sela)

Strijelci: 1:0 Mar. Šintić(31), 1:1 Kovačević(47), 1:2 Tenšek(65), 2:2 Zovko(67 – 11m), 3:2 Zovko(80 – 11m)

SUTLA: Legan, Marić, Dugandžić, Bršec, Banovac (od 46. Mat. Šintić), Rautek (od 83. Kušević), Zovko, Žlebački (of d87. Gorgijev), Mar. Šintić (od 76. Maričević), Šikač, Lozar

Trener: Zoran Boch

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Horvat, Makarun (od 46. Vrančić), Ramić, Bošnjak, Žganjer, Mihelčić, Murić (od 64. Bencalić), Horvat (od 13. Tenšek), Mataušić (od 86. Draclin), Kovačević

Crveni karton: Žganjer (38)

Igrač utakmice: Gabrijel Zovk

Sutla je pobjedom protiv Zrinskog i teoretski osvojila naslov, ali su gosti hrabrom igrom to slavlje mogli odgoditi za zadnje kolo. Šintić je favorizirane domaćine u 31. Minuti doveo do 1:0, a samo 7 minuta kasnije Žganjer dobiva crveni karton pa gosti nastavljaju s 10 igrača. No, to ih nije spriječilo da početkom nastavka prvo poravnaju (Kovačević), a zatim i povedu golom Tenšeka iz 65. minute. No, do kraja susreta domaćini uz mali „poguranac“ suca Laftera (dva penala, oba realizirao Zovko) pobjeđuju minimalnih 3:2 i slave naslov.

Vrh - Rakitje 3:3 (0:1)

Izgubili bodove u dvije minute

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Lafter (Novo Selo Okićko) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Jupić(6), 0:2 Brekalo(60), 0:3 L. Dorotić(65), 1:3 Zrinski(87), 2:3 Ječmenjak(89), 3:3 Šimunić(90 – 11m)

VRH: Ljubić, Špiček, Popek, Rod, Škarika, D. Strugar, Dašić (od 82. Markus), Zrinski, Ječmenjak (od 90. I. Strugar), Pustajec, Šimunić

Trener: Ivica Pintarić

RAKITJE: F. Dorotić, K. Barun (od 69. Sinković), Hlevnjak, Pavlović, M. Barun, Nujić, L. Dorotić (od 75. Jularić), Jupić, Ivanović, Prevendar, Brekalo

Trener: Krešimir Barun

Crveni karton: F. Dorotić(90)

Igrač utakmice: Mihovil Barun (Rakitje)

Igrači Rakitja propustili su vodstvo od 0:3 koje su imali u 87. minuti utakmice i iz Kravljevog Vrha nose samo bod. Napadačka igra donijela je minimalnu prednost već u 6. minuti, koju su nastavku povećali Brekalo i Dorotić. No, domaćini prvo u 87. smanjuju na 1:3, dvije minute kasnije je 2:3, a zadnjim trenucima susreta Dorotić je prisiljen kao zadnji igrač rušiti domaćeg napadača pa Šimunić s bijele točke donosi neočekivan bod za domaću momčad.

Bestovje – Bregana 1:0 (0:0)

Ipak Ivanetić

BESTOVJE – ŠC Bestovje

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Knez (oba iz Zaprešića) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 1:0 Ivanetić(86)

BESTOVJE: Mar. Đurđević, A. Horvat, Miholić (od 39. Juričić), Kurtušić, Stopić, Lukač (od 82. Tomić), Zeman, Ivanetić, Ačkar, Babić, Jurčić (od 68. Uroić)

Trener: Gordan Copak

BREGANA: Divković, Andabak, Tilić, G. Horvat, Prelec, Bencalić (od 46. Runtas), Sodič, Tančak (od78. Kovačić), galinec, Ladan, Celizić

Igrač utakmice: Mladen Ivanetić (Bestovje)

Četvrta pobjeda Bestovja u ligi došla je u tijesnoj završnici nakon što se pred Divkovićem najbolje snašao Ivanetić i pogodio za dovoljnih 1:0. Susret je obilježila igra na sredini terena u kojoj je svaka momčad imala po dvije izgledne prilike, ali je samo lopta iz 86. minute završila u mreži.

Nakon 29. kola vodi Sutla sa 73 boda, treći je Klokočevac s 58, četvrti je Zrinski Tehnovent s 56 bodova, Bregana je osma s 36, Rakitje je deseto s 35, Novaki su četrnaesti s 32, dok je Bestovje na šesnaestom mjestu s 13 bodova.

DJEČJI NOGOMET - U Samoboru će biti održan Trofej dječji nogomet 2012.

Djeca u humanitarnoj misiji

U Samoboru će od 16. do 25. lipnja na igralištu Sportskog centra biti održan 4. međunarodni nogometni festival Trofej dječji nogomet 2012. Na turniru se očekuje nastup više od 120 ekipa te oko 1500 djece iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Austrije, Mađarske i Italije. Osim natjecateljskog dijela, u sklopu festivala održat će se i humanitarna akcija Udruge Palčić gore. Cilj akcije je prikupljanje sredstava za nabavku inkubatora, respiratora i ostale medicinske opreme za zbrinjavanje najmlađih stanovnika Hrvatske.

Rok za prijavu i uplatu akontacije za kotizaciju je 8. lipnja. Potrebne informacije mogu se naći na www.djecjinogomet.com.

Uskoro startaju 16. Sportske igre mladih

Prijave do 15. lipnja

Do 15. lipnja primaju se prijave za Sportske igre mladih, koje se ove godine održavaju po 16. put. Pod motom "Živimo život bez droge, jer droga uzima život" cilj je okupiti što više mladih do 18 godina starosti, a najboljima osigurati nezaboravne trenutke druženja i finalnih borbi.

Zainteresirani se mogu prijaviti za natjecanja u malom nogometu, rukometu, košarci, odbojci, odbojci na pijesku, tenisu, stolnom tenisu, badmintonu, graničaru i šahu. Ove godine sustav natjecanja je malo modificiran pa će se prvo održati gradska natjecanja, jer namjera je organizatora Sportske igre mladih dovesti u svaki grad Hrvatske. S gradskog natjecanja najbolji će ići na županijsko finale, a pobjednici potom idu na finalna natjecanja u Split.

Sve informacije mogu se naći na stranici www.igremladih.org, a krajnji rok za prijave je 15. lipnja.