Domaćini ambiciozniji

KRAJ DONJI – Igralište Bili brig

Sudac: Batušić (Cvetković)

Pomoćnici: Vujčec (Klinča sela) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Pezić(46), 1:1 Barač(65), 2:1 Jakolić(67), 3:1 Valenčak(81), 4:1 Košutić(87)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Horvat (od 61. Kožul), Juratovac, Štefanović (od 69. Pranjić), Bura (od 85. Frkanec), Merkl, Marković, Jakolić, Pezić (od 86. Sutlar), Valenčak (od 82. Košutić), Valek

Trener: Danijel Valenčak

NOVAKI: Rebrović, Genus (od 63. Barač), Šarić (od 85. Šeketa), Gajšek, Žerjav, Petković, Nobilo, Avsec (od 22. Marković), Borić, Alitović (od 75. Vukmirović), Softić

Trener: Tomislav Matek

Igrač utakmice: Marijan Marković (Mladost)

Domaća Mladost pobjedom protiv Novaka nastavila je dvoboj za prvo mjesto s vodećom Slogom. Prvi dio, uz brojne prilike domaćina, završio je rezultatom 0:0. No, već prva minuta nastavka donosi Pezićev gol za 1:0. Gostima je „zasjalo sunce“ u 65. kada Barač nakon samo dvije provedene minute u igri izjednačava rezultat. No, to je bilo i sve od gostiju koji do kraja susreta tri puta vade loptu iz mreže za konačnih 4:1.

Klokočevac – Sloga (B) 5:1 (3:1)

Lako protiv indisponiranih

Sudac: Kupres (Rakovica)

Pomoćnici: Božić (Samobor) i Velić (Lug samoborski)

Strijelci: 1:0 Matijaščić(25), 2:0 Bugarski(32), 3:0 Matijaščić(37), 3:1 D. Karabelj(43), 4:1 Gestić(73), 5:1 Jelenić(86)

KLOKOČEVAC: Lalić, Kušter (od 65. Žibert), Ćosić, Lehpamer, Dolić, Vlašić, Šicl, Bugarski, Matijaščić (od 46. Gestić), Brajković, Beloša (od 61. Jelenić)

SLOGA BREZJE: Jelić, R. Karabelj (od 70. Spajić), Kriste, Dankić (od 60. Dejanović), Jurić, Burnik, D. Karabelj, M. Bošnjak, K. Bošnjak, Frkić, Josipović

Trener: Dragutin Kuhtić

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Klokočevac)

Dobra predstava Klokočevca protiv potpuno neangažiranih i neraspoloženih igrača iz Brezja. Uz postignutih 5 golova, domaćini su još četiri puta tresli okvir vrata gostiju. U prvom dijelu Matijaščić dvaput i Bugarski jednom matiraju Jelića, a jedini gol za goste nakon kontre postiže Karabelj. U nastavku solidni Jelić, koji je svojim obranama izvukao goste od još težeg poraza, kapitulira još 2 puta (strijelci Gestić i Jelenić) pa Klokočevac nakon dva kola stanke upisuje pobjedu.

Zaprešić - Zrinski Tehnovent 0:1 (0:0)

Vrijedna tri boda

KUPLJENOVO – Igralište zaprešića

Sudac: Grdaković (Donja Zdenčina)

Pomoćnici: Lafter (Novo Selo Okićko) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Tenšek(79)

ZAPREŠIĆ: Cingulin, Kuš, Brlek, Tkalčević, Gorjan, Skomrak (od 76. Martinko), Pokupec, Tomić, Iveković, Brekalo (od 36. Kartelo), Novosel (od 59. Penezić)

Trener: Zdenko Kuš

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Vrančić, Makarun, Ramić (od 62. Tenšek), Bošnjak (od 76. Jagodić), Žgajer, Mihelčić (od 59. Kovačević), Murić, Blažević (od 54. Horvat), Mataušić (od 62. Draclin), Ištuk

Igrač utakmice: Darko Tenšek (Zrinski Tehnovent)

Jedan gol bio je dovoljan da Farkaševčani odvuku sve bodove iz Kupljenova. Pomlađeni domaćini dugo su se odupirali napadima boljeg gosta pa je početni rezultat na semaforu svijetlio sve do 79. minute. Tada je rezerva Tenšek najbolje reagirao na jednu povratnu loptu i neobranjivo pogodio Cingulinovu mrežu pa gosti ovom pobjedomdodatno učvrščuju treću poziciju na tablici.

Rakitje - Bregana 0:1 (0:0)

Tri boda za spas

Sudac: Ešegović (Brdovec)

Pomoćnici: Rončević (Zaprešić) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 0:1 Ladan(86)

RAKITJE: S. Dorotić, Barun, Hlevnjak (od 7. Prevendar), Baksa, Sinković (od 55. Mikek), Nujić, L. Dorotić (od Pavić), Jupić, Ivanović, Golub, Brekalo

Trener: Krešimir Barun

BREGANA: Divković, Pilić, Babojelić, Andabak, G. Horvat, Galinec (od 78. A. Horvat), Povh, Tančak (od 90. Biondić), Celizić (od 90. Kovačić), Bencalić (od 59. Ladan), Runtas (od 73. Prelec)

Igrač utakmice: Aleksandar Divković (Bregana)

Vrijednu pobjedu u borbi za ostanak uprotiv direktnog suparnika upisali su nogometaši Bregane na gostovanju u Rakitju. Domaćini su skoro cijeli susret dirigirali igrom, ali nišanske sprave Brekala i Baruna u više navrata nisu bile precizne. Rakitju je presudio njihov bivši igrač Ladan u 86. minuti koji je iskoristio Celizićev ubačaj za vrijedni trobod.

Bestovje – Krašić 1:2 (0:0)

Odoše bodovi na Žumberak

BESTOVJE – ŠC Bestovje

Sudac: Bošnjaković (Kerestinec)

Pomoćnici: Kožarec (Domaslovec) i Župan (Samobor)

Strijelci: 1:0 Stopić(64), 1:1 J. Tukić(65), 1:2 Tuček(67)

BESTOVJE: Mar. Đurđević, Stopić (od 87.Jurčić), Miholić (od 82. Tomić), Kurtušić, Šimunović, Mat. Đurđević (od 87. Briševac), Zeman, Kapus, Ačkar, Karačić (od 31. Lukač), Ivanetić (od 46. Horvat)

Trener: Gordan Copak

KRAŠIĆ: Šimecki, F. Penić, Kri. Penić (od 37. Šimatić), Dan. Tukić, Šimatić, Ferenčić, J. Tukić, Petković, Tuček, Prstac, Cipurić

Trener: Mijo Novosel

Igrač utakmice: Marijo Prstec (Krašić)

Prvi dio završio je bez golova da bi u nastavku krenula uzbuđenja za 100–tinjak gledatelja. Prvo u 64. Stopić dovodi domaćine u prednost, ali ta radost traje samo minutu jer na 1:1 u 65. izjednačuje Tukić. Pobjedu gostu u 67. minuti preciznim udarcem donosi Tuček.

Nakon 27. kola vodi Sutla sa 67 bodova, treći je Klokočevac s 55, četvrti je Zrinski Tehnovent s 53 boda, Bregana je osma s 33, Rakitje je dvanaesto s 31, Novaki su četrnaesti s 26, dok je Bestovje na šesnaestom mjestu s 10 bodova.

MINI SPORTSKE IGRE za polaznike sportskih vrtića - Samobor, 20. svibnja

Lijepe uspomene i majice, ruksaci...

Ove nedjelje u samoborskoj novoj sportskoj dvorani pod pokroviteljstvom HOO-a i HOA, a u organizaciji Unisporta održane su Mini sportske igre za polaznike sportskih vrtića, u sklopu Olimpijskog festivala dječjih vrtića. Na igrama su sudjelovali Unisport sportski klub te karate vrtić Karate kluba Samobor, Minići iz grada Zaprešića i vrtić Košarkaškog kluba Špansko iz Zagreba.

Karate klub Samobor sudjelovao je sa svoja 22 najmlađa člana te se u konkurenciji 110 mladih natjecatelja u četiri discipline okitio sa četiri pojedinačne i jednom ekipnom medaljom.

Natjecanje se odvijalo u dvije dobne kategorije, 3-4 i 5-6 godina, i to u skoku u dalj, skoku u vis, trčanju 30 metara i nogometu.

U kategoriji 3-4 godine u disciplini skok u dalj, Roko Vuksanović je osvojio 2. mjesto, a Niko Katanec 3. mjesto.

U kategoriji 5-6 godina Vito Glivetić je osvojio 2. mjesto u disciplini skok u vis, a u skoku u dalj 3. mjesto osvojio je Jan Katanec.

Na nogometnom turniru mladi karataši su nakon pobjede u polufinalu tijesno poraženi u finalnoj utakmici.

U nogometnoj ekipi su nastupili zajedno i dečki i cure, a sastav je bio sljedeći: na golu Jan Škreb i Jan Katanec, Vito Glivetić, Patricija Belak, Nika Milković, Josip Zdunić, Vid Radulović, Marat Kos, Filip Ćaćić, Mihael Vrbanac, Lovro Marović, Maša Lojo, Borna Šunjić, Ino Škreb, Niko Katanec, Ivan Račić.

Svi su osim lijepih uspomena kući ponijeli majice, ruksake i prigodne darove te olimpijske medalje za sudjelovanje kojima su HOO i organizator nagradili mlade sportaše.