KOŠARKA - SENIORI – LJETNA LIGA – 4. kolo Samobor – Zapad 89:66 (38:39)

Isprobavali taktiku i pobijedili

SAMOBOR: Imbert 11, Moćan 2, Gionechetti 19, Han 6, Hrvoj 6, Vranić 4, Mršić, Nakić 13, Tkalčić 3, Ušić 16, Ribarić 9. Trener: Milan Ličina

ZAPAD: Seničić 11, Ivasović 9, Novaković, Džidžić 9, Duždagić 13, Biočić 2, Ivšić 1, Begić 11, Kovačević 10. Trener: P. Poredoš

Seniori Samobora u 4. kolu Ljetne lige došli su na domaćem terenu do uvjerljive pobjede protiv B1 ligaša ekipe Zapada iz Zagreba, pobijedivši rezultatom 89:66. U prvom poluvremenu Samoborci isprobavaju taktičke zamisli i imaju vodstvo sve do zadnje sekunde, kada gosti dolaze do prvog i jedinog vodstva na utakmici. U drugom poluvremenu Samoborci igraju punom snagom protiv ekipe kojoj obrana baš i nije jaka strana, što je rezultiralo revijom zakucavanja samoborskih igrača Gionechettija, Nakića i Ušića. Samoborci postižu koševe u serijama te na kraju zasluženo dolaze do visoke pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Gionechetti s 19, Ušić sa 16, Nakić s 13 i najmlađi, još junior, Imbert s 11 koševa. Kod Zapada najučinkovitiji je bio Duždagić s 13 koševa.

SD Rude u Rudama

KYOKUSHIN KARATE - Svjetski kup u kyokushin karateu za mlade – Szentes, 12. i 13. svibnja

Juraj Štajcer i Borna Skukan brončani na Svjetskom kupu

Predstvnici Kyokushin karate kluba Bregana DIV polučili su odličan uspjeh na Svjetskom kupu u kyokushin karateu za mlade, koji je 12. i 13. svibnja održan u mađarskom Szentesu. Juraj Štajcer i Borna Skukan su ostvarili svoja najveća natjecateljska ostvarenja osvojivši 3. mjesto među mlađim kadetima, odnosno juniorima. Dečki su do trofeja stigli nakon vrlo neizvjesnih borbi koje su bile odlučivane nakon uzbudljivih produžetaka.

Od naših natjecatelja najprije je nastupila Nikol Bašić u kategoriji mlađih juniorki do 60 kg. Među 12 suparnica, ždrijeb joj je donio neugodnu francuskinju Sandrine Payet, od koje je izgubila 5:0.

Dino Matijaščić je u konkurenciji 16 protivnika naišao na znanca s turnira u Samoboru, Mađara Mátéa Velmovszkog, od kojeg je izgubio zbog nesmotrenog i nedozvoljenog udarca u glavu.

U muškoj konkurenciji do 20 godina u kategoriji do 70 kg natjecao se perspektivni Josip Noršić. Nažalost, njegov je nastup bio upitan do zadnjeg dana zbog ozljede prsiju koja nije uspjela zacijeliti. U srazu s prošlogodišnjim prvakom pružio je dostojan otpor i snalažljivo se suprotstavio Zsigi Zsoltu, jednom od ponajboljih europskih boraca, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Juraj Štajcer imao je borbu za ulazak među tri najbolja u kategoriji mlađih kadeta do 45 kg. Njemu je ovo bila prva službena borba prema pravilima bez oklopa, odnosno onakvima kakva vrijede i za juniore. Dobio je veliku šansu, jer mu je protivnik bio po mjeri. Uspio je "stisnuti" jedan Mawashi Geri, što mu je donijelo prednost i osigurano 3. mjesto. To ga je toliko razveselilo da je zaboravio na preostale dvije borbe koje su započele pred sam kraj prvog natjecateljskog dana. Izgubio je od boljih i kvalitetnijih natjecatelja, koji su do bodova dolazili također udarcima nogom u kacigu.

Borna Skukan je na vaganju imao 65,2 kg (s odjećom), ali ga organizatori prema nepisanom pravilu nisu stavili u kategoriju da 65 kg, već do 75 kg. U prvom kolu bio je slobodan, a u drugom pobijedio vrlo dobrog domaćeg borca. U narednoj borbi Borna nije pružio ni upola dobru borbu kao prethodnog dana. Izgubio je od Daniela Karlssona iz Švedske, nakon neugodnog udarca u nos, od kojeg se nije stigao oporaviti.

Ovo je velik uspjeh naših natjecatelja na turniru kojeg je pohodilo 17 zemalja s gotovo 400 natjecatelja u 50 kategorija. Na Svjetskom kupu su sudjelovali borci i suci iz desetak različitih kyokushin federacija, od kojih su većinu činili domaći predstavnici.

I.K.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 26. kolo

Novaki – Sutla 3:2 (1:0)

Gotal u 90.

NOVAKI – SRC Novaki

Sudac: Batušić (Cvetković)

Pomoćnici: Lafter (Novo Selo Okićko) i Vujčec (Klinča sela)

Strijelci: 1:0 Nobilo(40), 2:0 Borić(64), 2:1 Šikač(74), 2:2 Žlebački(78), 3:2 Gotal(90)

NOVAKI: Rebrović, Genus (od 60. Borić), Šarić (od 81. Tomić), Barbarić, Žerjav, Gajšer (od 46. Alitović), Petković, Ivanović, Nobilo (od 58. Marković), Gotal, Softić (od 66. Bagarić)

SUTLA: Legan, Banovac (od 46. Mari), Dugandžić, Bršec, Šintić, Leskovar, Rautek (od 59. Zovko), Olovec (od 46. Lozar), Žlebački, Maričević, Šikač

Trener: Zoran Boch

Crveni karton: Ivanović(71), Šintić(71), Šikač(75)

Igrač utakmice: Hrvoje Petković (Novaki)

Neočekivani poraz lidera na gostovanju u Novakima. Domaćini su se hrabro postavili i dominirali prvim dijelom, ali od četiri izgledne prilike u gol pretvaraju samo jednu i to Nobilo pred sam odmor. U nastavku ista priča pa u 64. minuti Legan po drugi puta vadi loptu iz mreže. Gosti iz Sutle vide da je vrag odnio šalu pa u samo 5 minuta, od 74. do 78. postižu dva brza gola za izjednačenje. Pravda ipak pobjeđuje u 90. minuti kada zasluženu pobjedu domaćinima donosi Gotal.

Zrinski Tehnovent – Bestovje 9:0 (5:0)

Gazili u istom tempu

FARKAŠEVAC – SRC Zrnski

Sudac: Kupres (Rakovica)

Pomoćnici: Šestak (Smerovišće) i Božić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Blažević(16), 2:0 Blažević(25), 3:0 Blažević(27), 4:0 Mihelčić(30), 5:0 Župančić(37), 6:0 Bošnjak(50), 7:0 Kovačević(51), 8:0 Tenšek(65), 9:0 Bencalić(89)

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, A. Horvat, Makarun, Ramić, Bošnjak (od 60. Bencalić), Blažević (od 63. Draclin), Mihelčić (od 46. Stanec), Murić, Župančić (od 46. Kovačević), Mataušić, M. Horvat (od 46. Tenšek)

BESTOVJE: M. Đurđević, Ma. Đurđević, Stopić (od 70. Uroić), Zeman, Kurtušić, Šimanović, Briševac (od 33. Horvat), Tomić (od 46. Kovač), Karačić (od 46. Lukač), Ačkar (od 78. Juričić), Babić

Trener: Gordan Copak

Igrač utakmice: Renato Blažević (Zrinski Tehnovent)

Uvjerljiva pobjeda domaćina koji su bili bolji u svakom elementu nogometne igre. Farkaševčani su ravnomjerno rasporedili pogotke na oba poluvremena, a u prvom je Blažević do 27. minute postigao hat – trick. Do poluvremena u listu strijelaca upisali su se još Mihelčić i Župančić. U nastavku domaćini nastavljaju istim tempom pa po još jedan gol na svoj konto upisuju Bošnjak, Kovačević, Tenšek i Bencalić za ukupnih 9:0.

Sloga (B) - Bregana 1:1 (0:1)

Ipak realno

BREZJE – Igralište Sloge

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Ovčariček i Tiljak (oba iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Celizić(25), 1:1 Jurić(85)

SLOGA BREZJE: Jelić, R. Karabelj (od 74. Dejanović), Kriste, Vrdoljak (od 74. Vrkić), Jurić, Gundić, D. Karabelj, Mlinar, M. Bošnjak, Burnik, K. Bošnjak

Trener: Dragutin Kuhtić

BREGANA: Divković, Galinec, Babojelić, Andabak, Horvat, Runtas (od 54. Prelec), Povh, Benković (od 82. A. Horvat), Celizić (od 90. Biondić), Tančak (od 90. Lončarić), Sodić (od 73. Bencalić)

Igrač utakmice: Darjan Jurić (Sloga)

Prvi dio je pripao gostima koji vode od 25. minute nakon što je Celizić pospremio loptu iza leđa nemoćnog Jelića. U nastavku domaćini malo bolji pa izjednačuju nakon što je Jurić nanizao dva gostujuća igrača i nakon duplog pasa pogodio za konačnih i prema prikazano igri i najrealnijih 1:1.

Sloga (O) – Rakitje 0:2 (0:0)

Gosti nastavili niz

OREŠJE – ŠC Orešje

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Školjak (Beter) i Čunović (Gornja Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Mih. Barun(53), 0:2 Jupić(64)

SLOGA OREŠJE: Ilić, Sastić, Čakanić, Dančulović, Čakarić, Borc (od 59. Marić), Barić, Klarić (od 46. Horvatin), Bistrički (od 42. Jež), Kokot (od 80. Penezić), Sapanjoš (od 59. Rešetar)

RAKITJE: F. Dorotić, Mih. Barun, Hlevnjak, Pavlović, B. Sinković (od 61. Mikek), Baksa (od 59. Pavić), Nujić, Jupić (od 72. L. Dorotić), Golub, Prevendar, Brekalo (od 90. S. Sinković)

Trener: Krešimir Barun

Crveni karton: Pavlović(74)

Igrač utakmice: Mihael Barun (Rakitje)

I na gostovanju u Orešju igrači Rakitja nastavili su dobar niz igara i ubilježili devetu prvenstvenu pobjedu koja ih je dignula na 9. mjesto tablice. Prvi dio bez golova da bi u prvih 15 – tak minuta nastavka sve bilo riješeno – prvo u 53. igrač susreta Barun pogađa za 0:1, a dsetak minuta kasnije pobjedu potvrđuje Jupić golom za 0:2.

Klokočevac – Mladost (KD) 1:2

Nakon 26. kola vodi Sutla sa 64 boda, treći je Zrinski Tehnovent s 52, četvrti je Klokočevac s 50 bodova, Rakitje je deseto s 31, Bregana je jedanaesta s 30 bodova, Novaki su četrnaesti s 26, dok je Bestovje na šesnaestom mjestu s 10 bodova.