Pomoćnici: Merkaš (oba iz Velike Gorice) i Kos (Mraclin)

Strijelci: 0:1 Roca(15), 1:1 Brujić(20 – 11m), 2:1 Novoselec(30)

SAMOBOR: Bašić, Rubinić, Pavlović, Ivkovčić, Novoselec, Frajt, Brujić, Stanić (od 46. Štefković; od 88. Novak), Čordaš, Domjančić

Trener: Stjepan Čodraš

SAVSKI MAROF: Pilić, Vučetić, Ivanković, H. Ištuk (od 65. Đeno), Levanić (od 55. Šalomon), Ladan, I. Ištuk, Muškovac (od 77. Rašić), Roca, Dežić, Šarušić

Trener: Miroslav Šorgić

Igrač utakmice: Darko Čordaš (Samobor)

U derbiju kolu Samoborci se su vratili iz rezultatskog minusa i upisali vrijedne bodove. Već od 7. minute gosti vode: niz grešaka započeo je Domjančić lošim izbijanjem, a završio Bašić kada mu je „čista“ lopta ispala pred Rocu koji takvu priliku ne propušta. No, Samoborci se brzo vraćaju: u 20. minuti gostujuća obrana (nepotrebno) ruši Čordaša unutar 16 – erca pa Brujić stavlja loptu na bijelu točku i sigurno vraća stvari na početak. Deset minuta kasnije potpuni preokret: akciju ponovno započinje Čordaš oštrim slobodnim udarcem s desne strane, a najprisebniji na 5 metara je Novoselec koji nogom zakucava za slavlje na tribinama. U nastavku igra malo mirnija uz po jednu veliku priliku na svakoj strani: prvo je Štefković oči u oči s Pilićem, ali loše puca da bi gosti u 90. imali šansu susreta: Vučetić izbija sam na Bašića, ali neprecizno šalje loptu tik uz lijevu vratnicu gola.

Sava – Bistra 1:2 (1:0)

Bistra zamutila Strmčane

STRMEC – Igralište Lazina

Gledatelja 250

Sudac: Kocek (sveti Ivan Zelina)

Pomoćnici: Pirša i Kramarić (oba iz Jastrebarskog)

Strijelci: 1:0 Matošević(7), 1:1 Hanžek(56), 1:2 Sastić(90)

SAVA: Slavujević, Filipović, J. Matošević, Golemović, Drenški, M. Matošević, Kostanjski, Ovčariček, Martinčević (od 80. Naglić), Klobučar (od 52. T. Golubić), Čakanić (od 68. I. Golubić)

Trener: Robert Regvar

BISTRA: Pavalić, Brezak (od 62. čekić), Jozinović (od 46. Mamić), Sastić, Hanžek, Šteko, Čehulić, Ceraj, Kranjčić, Babić, Škreblin

Trener: Renato Jurčec

Igrač utakmice: Tomislav Sastić (Bistra)

Strmčani su zamalo šokirali vodeću momčad lige koja je već ranije upisala bodove protiv Save. Sve do duboko u sudačku nadoknadu (igralo se do 97. minute ?!) rezultat je bio 1:1 da bi onda bivši strmčan Sastić („tko će kome nego svoj svome“) poslao loptu iza Slavujevića. Prije toga su domaćini (7. minuta) došli do početnih 1:0; strijelac je bio Matošević nakon slobodnog udarca Drenškog. Gosti su izjednačili početkom drugog dijela (Hanžek) da bi im ostanak na prvom mjestu u predugoj sudačkoj nadoknadi osigurao već prije spomenuti Sastić.

Nakon 24. kola vodi Bistra s 50 bodova, Samobor je četvrti sa 47, dok je Sava na dvanaestom mjestu s 23 boda.

RUKOMET - 1. Hrvatska kadetska rukometna liga - 11. krug Sisicia - Rudar 24:28 (15:12) Bjelovar – Rudar 29:20 (18:13)

Pobjeda i poraz u Bjelovaru

Na gostovanju u Bjelovaru u svojim zadnjim utakmicama u kadetskoj uzrasnoj kategoriji i 1. Hrvatskoj kadetskoj rukometnoj ligi, kadeti Rudara zabilježili su pobjedu i poraz protiv ekipa Siscie i Bjelovara. S nova dva osvojena boda Rudari su potvrdili 13. mjesto u konkurenciji 24 ekipe, čime su ponovili prošlogodišnji rezultat kojim su svi u klubu više nego zadovoljni. Nadamo se da će i mlađi kadeti Rudara ostvariti plasman u 1. HKRL te nastaviti s jednako dobrim igrama kao i njihovi stariji kolege.

Rudar: Otmačić, Pap, F. Skendrović 20, Tanković, T. Štajnkler 10, Koščica 1, Fabeković 4, Tušinec, Kišiček 4, A. Skendrović 2, A. Trčak 4, D. Erbežnik 1, R. Oslaković 1.

D.G.

RUKOMET - 1. kvalitetna MŽRL - dječaci (2000. godište) - 9. kolo Rudar – Siscia 16:14 (6:6)

Četvrta pobjeda u nizu

Najmlađi rukometaši Rudara ostvarili su četvrtu pobjedu u nizu, svladavši u 9. kolu ekipu Siscie rezultatom 16:14. Nakon uvodnih poraza od najjačih ekipa u natjecanju, mali Rudari polako love priključak ka gornjem dijelu prvenstvene ljestvice.

Rudar: P. Dragozet, K. Prodanović, F. Franjko, R. Vraneković 5, J. Čretnik 2, F. Bošnjak 2, M. Skok, F. Bašić, I. T. Kus, M. Trčak, P. K. Lucević 2.

D.G.

RUKOMET - 3. HRL središte - 23. kolo Rudar 2 – Trnje 35:31 (16:16)

Lakši trening

Staro je pravilo da je najteže igrati utakmice u kojima se pobjednik zna i prije njenog početka. To nepisano pravilo potvrdilo se i na utakmici druge ekipe Rudara i ekipe Trnja, koja na prvenstvenoj ljestvici zauzima posljednje mjesto i sigurno napušta ovaj rang natjecanja. Rudari se nisu mogli motivirati i tijekom cijele utakmice bilo je to mučenje igre i rezultata. Na kraju se pamte bodovi, a s ova nova dva boda Rudari čvrsto drže 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici, s 3 boda prednosti pred najbližim pratiteljem. U 24. kolu Rudari gostuju kod ekipe Dubovca, koja zauzima 3. mjesto. U slučaju pobjede Rudari će preteći Karlovčane i dva kola prije kraja zasjesti na treću poziciju.

Rudar: T. Štajnkler 1, F. Skendrović 3, Erbežnik, Kelečić 3, Pap 5, Fabeković 6, D. Trčak 3, R. Kišiček 2, A. Skendrović 1, A. Trčak 3, E. Fresl 5, M. Štajnkler 1.

D.G

RUKOMET - 2. HRL zapad - 20. kolo Rudar – Zagreb CO II 33:26 (16:13)

Pobjeda za četvrto mjesto

Rukometaši Rudara nastavljaju s dobrim igrama i pobjedama u natjecanju 2. Hrvatske rukometne lige - zapad. U 20. kolu u derbiju susjeda na prvenstvenoj ljestvici Rudari su ugostili drugu ekipu Zagreb Croatia osiguranja i ostvarili vrijednu pobjedu nad direktnim konkurentom te tako zasjeli na 4. mjesto. Odlična mlada ekipa državnih prvaka, u kojoj igra nekoliko omladinskih reprezentativaca, dobro se držala prvih 30 minuta, da bi u nastavku Rudari odličnom igrom u obrani i raznovrsnim napadom stvorili prednost od 10 golova razlike (30:20) i time riješili pitanje pobjednika.

Ostvarena pobjeda od 7 golova razlike omogućuje Rudarima da na kraju natjecanja i u slučaju jednakog broja osvojenih bodova, kao i ekipa CO Zagreb, budu ispred njih na prvenstvenoj ljestvici. Priliku za potvrdu visokog plasmana Rudari će imati u petak, 27. travnja, kada ugošćuju ekipu ZG Dubrave. Ta utakmica u SD Rude počinje u 20 sati i 30 minuta.

Rudar: V. Lehpamer, F. Kumerle, F. Skendrović 1, M. Štajnkler 2, S. Šujster 2, J. Cvetković 2, J. Kerepčić, H. Štibohar 10, Z. Fabeković, D. Trčak 1, P. Fresl, Z. Đikić 7, J. Štajnkler 4, A. Trčak, H. Turković, E. Fresl 4.

D.G.

RUKOMET - 1. Kvalitetna MŽRL dječaci (1998. godište) - 25. kolo Trnje - Rudar 25:27 (10:17)

Važna gostujuća pobjeda

Pobjedom nad direktnim konkurentom na prvenstvenoj ljestvici, ekipom Trnja, Rudari su kolo prije kraja natjecanja ostvarili prednost od tri boda i otvorili mogućnost za odlazak na završnicu Prvenstva Hrvatske. Rudari su odigrali odličnu utakmicu, s dobrom obranom i raznovrsnim napadom, a u pojedinim dijelovima utakmice prednost je iznosila i 9 golova u korist Rudara (19:10 i 22:13). Uslijed brojnih izmjena u gostujućim redovima, domaćini su do kraja utakmice uspjeli ublažiti poraz na minimalna dva gola zaostatka.

U zadnjem, 26. kolu, Rudari su domaćini ekipi Petrinje, a utakmica se igra u nedjelju, 29. travnja, s početkom u 11:00 sati.

Rudar: Otmačić, Barišić 4, Mataušić 6, Runtas, Kišiček, Rođak, Gaća 6, I. Frketić 4, Arh, Seba, Skendrović, Runtas, Piršić, Banjedvorec 4, T. Škiljan 5.