Važna pobjeda

SAMOBOR – SC Samobor

Sudac: Pavličić (Kutina)

Pomoćnici: Faletar (Sisak) i Repić (Kutina)

Strijelci: 1:0 Ivkovčić(11), 2:0 Kotarski(31), 2:1 Kovačević(35), 3:1 Puškarić(51)

SAMOBOR: Pavičić, Rubinić (od 46. Grgečić), Pavlović, Salopek, Ivkovčić, Novoselec, Domjančić, Horvat, Brujić, Čordaš (od 80. Štrkalj), Kotarski (od 46. Puškarić)

Trener: Stjepan Čodraš

STRMEC BEDENICA: Malogorski, Malnar, Benko, Martinić, Kovačević, Gorički Šivak, Bedeković, Kožić, Čeko (od 67. Krnjak), Škrlec

Trener: Tomislav Pisačić

Igrač utakmice: Darko Čordaš (Samobor)

Važnu pobjedu za lov na prva tri mjesta ostvarili su Samoborci u okršaju s liderom iz Bedenice. Domaćini su u prvom dijelu prikazali sjajnu igru. Već u 11. minuti Ivkovčić koristi centaršut Čordaša za 1:0. Nakon vodstva Brujić ne pogađa iz dvije izgledne prilike, ali to radi Kotarski na asistenciju Rubinića nakon pola sata igre. Trenutak nepažnje obrane Samobora u 2:1 pretvara Kovačević i to je sve što smo vidjeli od gostiju. U nastavku rezervisti Grgečić i Puškarić (asistent i strijelac) vraćaju prednost igrača Stjepana Čordaša na dva razlike koju ovi do kraja susreta i mirno čuvaju. Ovakvom igrom samoborci bi se ubrzo mogli naći u krugu prve tri momčadi koje odlaze u treću ligu, a uz malo sreće možda i na samom vrhu!

Sava – Banovac 2:1 (1:1)

Trobod za opstanak

STRMEC – Igralište Lazina

Sudac: Petrac

Pomoćnici: Kos i Dilobašić (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Milenković(37), 1:1 Drenški(41 – 11m), 2:1 Brdarić(86)

SAVA: Slavujević, Filipović, Bajza, Drenški, J. Matošević, Golemović, M. Matošević (od 81. Kočnar), Ovčariček, Martinčević (od 55. Kostanjski), Čakanić, Brdarić

Trener: Robert Regvart

BANOVAC: Klasan, Rastovski, Prajdić, Blažević, Toljan, Valentić, Dvorneković (od 90. I. Blažević), Mileković, Išek, Rusan, Ančić (od 72. Šabić)

Trener: Joso Milunić

Crveni karton: Toljan(27)

Igrač utakmice: David Drenški (Sava)

Prvi proljetni trobod Save u dvoboju s direktnim suparnikom za ostanak u ligi. Domaćini bolje kreću u susret, ali Brdarić ne koristi nekoliko izglednih prilika. Gosti to kažnjavaju golom Milekovića u 37. minuti. Do poluvremena strmčani izjednačavaju s bijele točke, sudac Petrac je zasluženo poslao Drenškog na okršaj s Klasanom iz kojeg se rezultat mijenja na 1:1. U drugom dijelu konstantni pritisak Save koji je urodio plodom u 86. kada Brdarić koristi jednu od brojnih prilika za pobjedu od minimalnih 2:1.

Nakon devetnaestog kola vodi Strmec (B) s 39 bodova, drugi je Lekenik s 38, Samobor je šesti s 34, dok je Sava na četrnaestom mjestu s 18 bodova.